Výjezdová turistika | Thajsko | Itineráře a programy | 8 dní – Okruh Thajskem

8 dní – Okruh Thajskem

Itineráře a programy

Bangkok – Ayutthaya – Lopburi – Phitsanulok – Sukhothai – Lampang – Phayao – Chiang Rai – Chiang Mai – Bangkok – 8 dní / 7 nocí

01. den – Bangkok (V)
Přílet do Bangkoku, přivítání na letišti a transfer do hotelu v centru města. Setkání s průvodcem a upřesnění programu. Volno na odpočinek a individuální program. Fakultativně je možno „na zotavenou“ absolvovat tradiční thajskou masáž, vykonat buddhistickou obětinu ve Svatyni tříhlavého slona Erawana „pro zajištění úspěchu cesty“ nebo prohlídku večerního Bangkoku. V době individuálního volna je možno, stejně jako všechny ostatní dny, využít pomoc a asistenci průvodce. Večer společná večeře, nocleh.
03. den – Bangkok / Ayutthaya / Lopburi / Phitsanulok (S,O)
Po časné snídani odjezd do Bang Pa In, kde se nalodíte na loď a při okružní plavbě si prohlédnete starodávnou Ayutthayu. Poté navštívíte tří nejvýznamnější památky archeologického parku - Vat Yai Chaimonghol, Vat Phra Si Sanhpet a Vat Monghol Bopit. Po obědě transfer do Lopburi, kde si prohlédnete historické centrum při cestě rikšou. Poté transfer do Phitsanuloku, ubytování a nocleh.
04. den – Phitsanulok / Sukhothai / Lampang (S,O)
Po snídani navštívíte chrám Vat Maha That s uctívanou sochou Buddhy Phra Buddha Jinaraj. Poté transfer do Sukhothai, kde navštívíte starobylé ruiny v sukhothaiském historickém parku a chrám Vat Sri Chum s gigantickou sochou Buddhy. Po obědě v Sri Satchanalai cesta do Lampangu, kde se po příjezdu svezete koňskou bryčkou a prohlédnete si město. Navštívíte také více jak 100 let starý týkový dům Baan Sao Nak a chrám Vat Chedi Sao s dvaceti stupami. Zde uvidíte při práci mnichy, kteří z bylin vyrábějí léčivé lektvary. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
05. den – Lampang / Phayao / Chiang Rai (S,O)
Po snídani návštěva ranního trhu a cesta do Phayao, kde se nalézá největší thajské jezero. Transfer do Chiang Rai. Po obědě návštěva horských kmenů ve vesnici Ban Lorcha. Cestou navštívíte i nejseverněji položené thajské město ve Zlatém Trojúhelníku - Mae Sai. Krátká plavba po proslulé řece Mekong a cesta zpět do Chiang Rai, nocleh.
06. den – Chiang Rai / Chiang Mai (S,O)
Po snídani cesta do Chiang Mai, po cestě návštěva řemeslných dílen v okolí Chiang Mai. Po obědě návštěva chrámu Vat Doi Suthep, který se ztrácí v horách ve výšce 1056 m. K chrámu vystoupáte po 290 schodech a z výšky se vám naskytne krásný výhled do okolí. Večer je možná fakultativní tradiční večeře s folklórními tanci. Nocleh v hotelu.
07. den – Chiang Mai / Bangkok (S,O)
Po snídani návštěva sloního tábora v Chiang Dao, fakultativně možná jízda na slonech nebo plavba na bambusovém raftu. Poté prohlídka pěstírny orchidejí, po obědě transfer do Chiang Mai, volno na nákupy a večer odjezd nočním vlakem do Bangkoku. Nocleh ve vlaku.
08. den – Bangkok (S)
Příjezd do Bangkoku, transfer do hotelu a individuální volno. Brzy odpoledne prohlídka Královského paláce a nejvýznamnějších buddhistických chrámů (Vat Traimit, Vat Kaew, Vat Phó). Volno na nákupy, odhlášení z hotelu a transfer na letiště.

Cena od 310 USD

Cena zahrnuje – přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, obědy a večeře dle programu, kompletní program včetně všech vstupů, transfery klimatizovaným autobusem, anglického nebo českého thajsky mluvícího průvodce, dárek při odjezdu.

Cena nezahrnuje –
pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy, fakultativní výlety, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), hotelové účty za telefon, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.

Itinerář doporučujeme rozšířit o pětidenní návštěvu Jižního Thajska - místa kouzelných ostrovů, písčitých pláží a průzračného moře (např. program TH41 – Jižní Thajsko nebo TH42 – Krásy jihu). Možný je i pobyt na pláži v blízké Pattayi (TH04) nebo Hua Hinu (TH05). Itinerář lze rozšířit či upravit dle vašich požadavků nebo finančních možností.