Výjezdová turistika | Thajsko | Itineráře a programy | Cesta pro floristy

Cesta pro floristy

Itineráře a programy

Bangkok – Ratchaburi – Kanchanaburi – Ayutthaya – Saraburi – Pattaya – Ko Samet – 14 dnů / 11 nocí

01. den
Odlet z ČR.
02. den – Bangkok
Přílet do Bangkoku, přivítání na letišti a transfer do hotelu v centru města. Zahajovací pracovní schůzka – základní odborné informace a upřesnění odborného programu. Volno na odpočinek a individuální program. Fakultativně je možno „na zotavenou“ absolvovat tradiční thajskou masáž, vykonat buddhistickou obětinu ve Svatyni tříhlavého slona Erawana „pro zajištění úspěchu cesty“ nebo prohlídku večerního Bangkoku. V době individuálního volna je možno, stejně jako všechny ostatní dny, využít pomoc a asistenci průvodce.
03. den – Bangkok
Po snídani společná návštěva víkendového trhu Jatujak, kde se prodávají květiny, rostliny a řemeslné výrobky. Odpoledne pak prohlídka Královského paláce a nejvýznamnějších buddhistických chrámů (Vat Traimit, Vat Kaew, Vat Phó). Individuální volno.
04. den – Bangkok
Po snídani návštěva květinového trhu Pak Klong Talad. Poté exkurze do továrny na umělé květiny Silver Rain Decorate Group. Odpoledne bude následovat vyhlídková plavba po řece a po vodních kanálech Thonburi - „Benátky Východu“.
05. den – Bangkok
Po snídani odborná prohlídka zahrad a exkurze do pěstíren orchidejí Rose Garden, KB Orchid International a Súan Jairak Nursery (pěstírna legendární rodiny pěstitelů orchidejí Sosomboonphonů). Dále návštěva podniku Dream Flower. Během návštěv přestávka na oběd. Odpoledne transfer zpět do hotelu.
06. den – Bangkok / Kanchanaburi
Po snídani odjezd na farmu společnosti Thaising Tropical Plants Nursery v Nakhon Pathomu, kde navštívíte také nejvyšší buddhistickou pagodu na světě a lokální trh. Přesun do Damnoern Saduaku, zde navštívíte plovoucí trhy. Poté proběhne prohlídka druhé farmy Thaising Tropical Plants Nursery v Damnoern Saduaku (24 akrů, kromě orchidejí se zde pěstují okrasné dřeviny, kaktusy a bonsaje; zejména Hibiscus, Casuarina, Wrightia, Cycas, Washingtonia, Phoenix, Zamia, Copernicia, Lantana, Aglaonema). Poté odjezd do provincie Kanchanaburi, na trase zastávka v dřevořezbářských dílnách. Poznáte také výrobu ručního dekoračního papíru z lýka moruše. Odpoledne si prohlédnete legendární most přes řeku Kwai a muzeum. Ubytováni budete v romantických plovoucích bungalovech na řece Kwai Noi (bez elektřiny, s petrolejovými lampami). Večer koupání pod vodopádem. Večeře a nocleh.
07. den – Kanchanaburi / Ayutthaya
Snídaně na voru a krátká vyhlídková plavba po řece Kwai Noi k vodopádu Sai Yok Noi. Transfer do historické Ayutthaye (původní hlavní město Siamu). Fakultativně a dle časových možností večerní plavba s večeří po vodním opevnění kolem historického centra.
08. den – Ayutthaya / Saraburi
Po snídani prohlídka tří nejvýznamnějších památek archeologického parku - Vat Yai Chaimonghol, Vat Phra Si Sanhpet a Vat Monghol Bopit. Poté přesun lodí do Bang Pa Inn, návštěva letního paláce a zahrad. Transfer do oblasti Saraburi. Ubytování a nocleh.
09. den – Saraburi / Pattaya
Po snídani návštěva přírodní pralesní botanické zahrady Central Botanical Garden (300 ha, z toho 100 ha přírodní vegetace polopadavého deštného pralesa, kolekce bambusů, palem a léčivých rostlin, nejstarší z pralesních botanických zahrad, založena v r. 1941). Přesun do letoviska Pattaya (cca 300 km), po cestě zastávky na fotografování. Ubytování v Pattayi a večerní procházka s průvodcem po obchodním a zábavním centru.
10. den – Pattaya
Po snídani půldenní prohlídka tropických zahrad Nong Nooch. Na zpáteční cestě zastávka u největšího vyobrazení Buddhy na světě Khao Dží Džán. Ukázka thajského tradičního umění „kesalak“ - okrasného vyřezávání ovoce, výklad o historii a současnosti řezeb do ovoce a zeleniny pro okrasu, ukázka výroby servírovacích mís, plovoucích lamp, tzv. krathongů apod. Krátká návštěva ve standardním okrasném zahradnictví. Odborný program je možné doplnit návštěvami plantáží - kaučukovníku (Rayong), ananasu (Chonburi), eukalyptu, pitabaye červené aj. Výklad o pěstování různých druhů tropických plodin v Thajsku. Fakultativně je možné navštívit krokodýlí farmu v Pattayi, která se pyšní velkorysou parkovou úpravou s využitím přírodních kamenů a stříhaných „bonsají“.
11. den – Pattaya / Ostrov Ko Samet
Po snídani odjezd do provincie Rayong (cca 60 km), při cestě zastávka na lokálním ovocném trhu. Cestou návštěva botanické zahrady Sopha Botanical Gardens (kolekce thajské flóry) blízko přístavu Ban Phe. Poté odjezd lodí na ostrov Ko Samet, po vylodění transfer pickupy do bungalovů, ubytování a volno na koupání.
12. den – Ostrov Ko Samet
Po snídani vyhodnocení odborné cesty. Volno na odpočinek, koupání, šnorchlování, potápění, vodní sporty, plážové masáže.
13. den – Ostrov Ko Samet / Bangkok
Po snídani volno. V poledne odjezd lodí na pevninu a transfer do Bangkoku. Volno na nákupy a večer transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
14. den – Praha
Přílet do Prahy.

Cena od 35 000 CZK

Cena zahrnuje mezinárodní letenku, přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, kompletní program včetně všech vstupů, odborný program a exkurze, vyhlídkovou plavbu, transfery klimatizovaným autobusem, anglicky mluvícího řidiče, českého thajsky mluvícího průvodce, dárek při odjezdu.

Cena nezahrnuje
pojištění, letištní taxy, fakultativní výlety, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), hotelové účty za telefon, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.