Výjezdová turistika | Thajsko | Itineráře a programy | Výlety – Pattaya

Výlety – Pattaya

Itineráře a programy

Níže naleznete přehled jednodenních výletů v Pattayi a vícedenních výletů s noclehem s odjezdem z Pattayi. Výlety se pořádají pravidelně a proto jsou vhodné zejména pro individuální klientelu, odjezdové časy jsou garantovány. Dle přání lze také uspořádat individuální cesty a výlety dle vašich požadavků. Ceny výletů zahrnují (pokud není uvedeno jinak) - transfer z hotelu (vždy půl hodiny před začátkem výletu), transfer zpět do hotelu, služby anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy, poplatky a daně. Poskytujeme výrazné slevy pro skupiny a děti. Výlety se pořádají při minimálním počtu 2 osob. Bližší informace o navštívených oblastech naleznete na tomto serveru v sekci "Místopis Thajska".

Ostrov Ko Samet

Celodenní výlet. Transfer autobusem do provincie Rayong (1,5 hodiny). Plavba (30 minut) z přístavu Bang Phe na ostrov Koh Samet, kde následuje koupání, vodní sporty, šnorchlování. K dispozici jsou i vodní sporty (poplatky nejsou v ceně) a šnorchlování. Do češtiny jeho jméno právem překládáme jako ”Sametový ostrov”. Ostrov bílých pláží a průzračného moře. Vychutnáte zde lenošení na nádherných plážích, thajské tradiční jídlo bude servírováno v jedné z mnoha plážových restaurací. Ostrov je vyhlášený národním parkem Thajska a tak je zde omezeno stavění bungalovů i příliv turistů. Při procházce do vnitrozemí uvidíte volně rostoucí mango, papáju i jack fruit a můžete se procházet i pravou, nefalšovanou džunglí, protkanou pouze cestičkami místních obyvatel. Ostrov Ko Samet je vzdálen cca 100 km východně od Pattayi. Cena od: 800 THB (10 hodin).

Ostrov Koh Larn
Celodenní výlet. Ostrov leží asi 7,5 km od Pattaye, plavba trvá cca 45 minut lodí nebo 15 minut rychlým člunem. Atrakcí jsou místní písčité pláže jako stvořené pro skvělé koupání. K dispozici jsou i vodní sporty (poplatky nejsou v ceně) a šnorchlování. Oběd je servírován v restauraci u pláže. Cena od: 400 THB (7 hodin).

Ostrov Ko Si Chang
Na ostrově kromě průzračné vody najdete i mnoho dalších atrakcí. Čínský chrám, sochu velkého žlutého Buddhy, královský palác z doby Rámy V s ruinami bazénů a altánů a v neposlední řadě krásnou malou pláž Tam Pang, na které budete skoro sami. Do přístavu Sri Racha asi 25 km od Pattayi pojedete autobusem a odtud lodí asi 50 min. Ostrov Ko Si Chang má jednu velkou výhodu – nenajdete zde téměř žádného evropského turistu. Cena od: 500 THB (7 hodin).

Bangkok

Jednodenní výlet při kterém shlédnete nejzajímavější památky. Navštívíte Wat Trimitr - Chrám Zlatého Buddhy. Chrám s 5,5 tunovou sochou Buddhy z ryzího zlata stojí na okraji čínské čtvrti. Poté přes čínské město pojedete k chrámu Wat Pho. Wat Pho - Chrám Ležícího Buddhy, je nejstarším a nejrozlehlejším chrámem v Bangkoku. Uvnitř je velmi působivá socha Buddhy dlouhá 47 m, sbírka 396 soch sedícího Buddhy různých stylů, škola tradiční thajské masáže aj. Poté poplujete po řece Chao Praya, kde uvidíte barvitý život na řece, výhledy na Wat Arun - Chrám boha červánků, Wat Phra Kaew - Královský palác, nejluxusnější bangkokské hotely a kondominia. Uvidíte i starou zástavbu, domky a obchůdky na vodě v Thonburi. Nakonec navštívíte unikátní Wat Phra Kaew - Královský palác sestávající se z více než 100 budov, zajímavý je zejména Chrám Smaragdového Buddhy, rezidence a obřadní síně králů dynastie Chakri. Prohlédnout si můžete i Grand Palace - oficiální sídlo králů Siamu vybudované v tradičním thajském stylu
. Cena od: 1400 THB (11 hodin).

Rubínové a Safírové doly v Chanthaburi

Velmi dlouhý a velmi krásný výlet, při kterém se seznámíte s východní částí Thajska až ke kambodžské hranici. Autobusem projedeme několik provincií až do města Chantaburi. Po cestě si dáme typickou thajskou snídani, v některé z místních restaurací podél cesty. S naším minibusem se vydáme na sever a pojedeme k jednomu z největších vodopádů ve východním Thajsku. Zde můžete krmit posvátné ryby, které se nesmějí chytat a proto jsou velmi krotké. Nádherné osvěžující koupání přímo pod vodopádem zpestří horký den a proto nezapomeňte na plavky. Dále se zajedeme podívat na doly drahých kamenů, které se zde těží především v nánosech písku ve vyschlých říčních korytech. Zde se těží známe thajské safíry. Samozřejmě i my můžeme zkusit štěstí při hledání. A pokud opravdu nějaký kámen najdeme, můžeme si ho nechat vybrousit hned na další zastávce do některé z brusíren ve městě Chantaburi. Tam se seznámíme s původním zpracováním kamenů, než poputují do velkých manufaktur na zpracování zlata, které jsme měli možnost vidět v Bangkoku. Po klasickém thajském obědě včetně ostrého salátu ze zelené papáji ”som tam” a neméně pikantní polévky ”tom jam”. Ochutnáme místní úpravu mořských ryb s nezbytnou miskou rýže. Nejzajímavější zastávka celého výletu nás ale teprve čeká. Obrovský buddhistický chrám Vat Khao Sukhim vysoko v horách, ve kterém jsou rozsáhlé sbírky asijského umění. Mnoho pokladů bylo do chrámu přineseno jako oběti či poděkování věřících. Dlouhé sály plné zlatých sošek vystřídají hliněné a terakotové nádoby z dob prvního osídlení. Vycpaná zvířata dávno vyhynulá i místnosti plné nejkrásnějšího dřevěného nábytku vykládaného perleťovými intarziemi. Výlet minibusem začíná cca v 6 hodin ráno. Vzdálenost z Pattayi do Chantaburi je cca 200 km. Návrat zpět do Pattayi ve večerních hodinách. Cena od: 1200 THB (10 hodin).


Polodenní poznávací výlet

Pokud už máte dost opalování se na horkém slunci, nenechte si ujít tuto mimořádnou příležitost seznámit se s krásami bližšího i vzdálenějšího okolí Pattayi. První zastávka bude v mořském akváriu nedaleko Pattayi. Uvidíte veliké množství mořských ryb a tvorů, které často ani neumíme pojmenovat. Samozřejmě, že i zde nechybí zástupci obrovité ”cat fish” – kočičí ryby, největší sladkovodní ryby na světě, která žije i na severu Thajska v řece Me Kong. Jistě Vás zaujme i sbírka mořských koníků i ohromných rejnoků a samozřejmě nechybí ani žraloci. Dalším, velmi zajímavým zastavením je ”Monkey Cliff” – opičí útes, kde žijí divoké opice – makakové. Můžete je zde krmit nebo se vyfotografovat, je zde i překrásný výhled na záliv s ostrovem Ko Sichang. Na cestě zpět k moři zavítáme do ”kamenné vesnice”, městečka sochařů, kteří zde tvoří sochy od těch nejmenších až po obrovské kolosy. Jsou zde k mání obrovské sochy Buddhy nebo i slonů v životní velikosti. Podél pobřeží se táhne další vesnice, poznáte ji podle specifického pachu. Tam se pěstují a zpracovávají ústřice. Všude ohromné hromady ústřic, které čistí thajské ženy přímo na ulici. Je libo ochutnat čerstvou ústřici před několika okamžiky vytaženou z moře? Přímo zde se také plní sklenička a konzervy putující na japonský, korejský i australský trh. Na dalším trhu se seznámíme jak s produkty moře ve všech podobách, ať už čerstvé, vařené nebo sušené, tak i s ovocným i zeleninovým sortimentem, který nás překvapí svou rozmanitostí. Thajský průvodce nám vysvětlí, jak se který druh zpracovává a konzumuje. Samozřejmě, že ochutnávka je nezbytná. Na zpáteční cestě do Pattaye zajedeme k orchidejové farmě. Tato se zabývá pěstováním orchidejí pro hotely, výrobou šperků z orchidejí i pěstováním sazenic na prodej. Můžete zde vidět nepřeberné množství druhů orchidejí od drobounkých až po obrovské. Uvidíte i různé druhy šperků, například orchideje zalité do skla a zdobené drahými kovy. Můžete si zde pořídit i sazeničku s podrobným návodem na pěstování doma v bytě. Poslední zastávkou na této cestě bude dominanta jižní Pattayi. Park Buddhy s obrovskou sochou žlutého Buddhy, ke které dojdete po posvátném schodišti. Přídavkem bude nádherný výhled na jižní Pattayu s pláží Jomtien. Cena od: 450 THB (5 hodin).

Výlet do tradiční thajské vesnice s jízdou na slonech

Polodenní výlet do vesnice za Pattayou, kde se projedete 40 minut na slonech. Následovat bude plavba na typickém raftu po klidné řece malebnou krajinou. Nakonec se vrátíte zpět do vesnice na tradičním povoze taženém voly. Ve vesnici pak bude servírován thajský oběd s ovocem. Cena od: 1500 THB (4,5 hodiny).


Trekking na slonech
Kde jinde byste si tolik užili tato krásná a klidná zvířata? Máte jedinečnou možnost poznat svět ze sloního hřbetu, jízda na slonu je opravdu nesrovnatelná s jízdou na jiném zvířeti. Vyjížďka trvá cca 1,5 hodiny. Budete mít jistě možnost přesednout si z dřevěných sedátek přímo za sloní hlavu. Projdete i korytem řeky, kde vznikají ty nejhezčí fotografie. Na závěr je pro vychutnání atmosféry sloní vesničky připraveno i malé občerstvení. Odpolední výlet, sloní vesnička je vzdálena cca 5 km od Pattayi. Cena od: 800 THB (3,5 hodiny).

Sloní vesnice

Odpolední zábava ve se slony v malé vesničce za Pattayou. Uvidíte slony při koupání a práci a seznámíte se s jejich výcvikem. Cena od: 450 THB (3,5 hodiny).

ZOO Khao Khiao

V rozsáhlé tropické zoologické zahradě si můžete prohlédnout více jak 200 druhů živočichů, součástí prohlídky jsou i show se zvířaty a ptáky. Večer si můžete vychutnat jízdu malým vláčkem noční zahradou. Cena od: 550 THB (4,5 hodiny).

Tygří ZOO Sri Racha

Opět jedna z nádherných zahrad v Thajsku. Tato je však známá tím, že v příhodném období můžete pomoci na svět krokodýlímu mláděti klubajícímu se z vajíčka nebo ho nakrmit z ruky. Dalšími atrakcemi tygří ZOO jsou například prasečí a pštrosí závody. Uvidíte také, jak malá tygří koťata krmí prasnice, nebo jak spolu dokáží v jedné kleci žít tygr, prase a pes. Jistě unikátní zážitek! Zahrada je vzdálena cca 25 km od Pattaye. Cena od: na vyžádání (půl dne).

Krokodýlí Farma & Million Years Stone Park

Na 40 akrech se rozprostírá tropická zahrada s mnoha exotickými rostlinami a zvířaty. Jméno parku je odvozeno od kusů milióny let starého zkamenělého dřeva, které zdobí zahradu. Mimoto uvidíte překrásně udržované parky v thajském královském stylu. V zahradě najdete i rozsáhlý zvěřinec s množstvím tygrů a medvědů, krokodýlů, ale také pštrosů a tapírů. Jako atrakci můžete zhlédnout krokodýlí nebo magickou show. Určitě si nenechte ujít nevšední zážitek. Zahrada je vzdálená cca 10 km od Pattayi. Cena od: 350 THB (3 hodiny).

Podvodní svět - Underwater World Pattaya

Jedno z největších a nejmodernějších akvárií v Thajsku vám nabízí výlet do tajuplných mořských hlubin. Ze 100 metrů dlouhého podmořského tunelu můžete pozorovat více jak 4000 druhů mořských živočichů. Cena od: 500 THB.

Tropické zahrady Nong Nooch

Rozlehlá, 400 ha velká soukromá tropická zahrada s nepřeberným množstvím rostlinných druhů. Zahrada se specializuje především na pěstování palem, může se chlubit největším počtem druhů palem pěstovaných na jednom místě na světě. Pro návštěvníky je připravena prohlídka orchidejové zahrady, tvarovaných keřů, kaktusové zahrady a bonsají. Velikým zážitkem bude ukázka tradičních thajských tanců, ukázka bojů na slonech, thajský box i tanec děvčat a chlapců, při kterém přeskakují stále do sebe narážející tyče. Největším lákadlem ale zůstává opravdu nejkrásnější sloní show v Thajsku. Sloni hrají fotbal, chodí po předních nohou, tančí, ale vždy se nechají rádi nalákat na trs banánů, který nabízí některý divák. Budete se moci nechat vyzvednout chobotem do výšky, sednout si na slona nebo se jím nechat překročit. Pokud máte rádi slony, je Nong Nooch Tropical Garden to pravé pro vás. Kromě toho, jsou v zahradě připraveny i další atrakce: můžete se nechat vyfotit s tygrem či leopardem, ale také s opicemi, hady i papoušky. V mini ZOO můžete obdivovat zástupce původní thajské fauny, aniž byste museli jezdit do neprostupných džunglí. Zahrada je vzdálena cca 15 km jižně od Pattayi. Cena od: 450 THB (4 hodiny).

Mini Siam

Výlet, který obvykle navazuje na tropickou zahradu Nong Nooch Tropical Garden, protože nejkrásnější zážitky si návštěvníci odnesou až k večeru, kdy se rozsvítí osvětlení jednotlivých staveb a vy se ocitnete v kouzelném světě. Na malém kousku půdy můžete obdivovat architektonická díla celého světa. Většina staveb je zmenšena v měřítku 1:25 a Vy můžete navštívit Londýn, stejně jako New York nebo Paříž. Nejzajímavější pro Vás ale budou makety paláců ze starých královských thajských měst Ayuthaye a Sukhothaie v celé své neporušené nádheře. Hodinová zastávka v Mini Siamu, vzdáleném asi 3 km od Pattaye by určitě neměla nikomu ujít. Cena od: na vyžádání.

Golf

Hráči golfu mají v Pattayi tolik možností, že je to ve skutečnosti téměř rozmazluje. Z mnoha golfových hřišť si vybere opravdu každý. Golfová hřiště navrhovali jak někteří slavní hráči, tak i světově uznávaní architekti. Golf je možné hrát celoročně, kdy můžete využít 12 hodin slunečního svitu s mírnými teplotami ráno a později odpoledne. Většina golfových hřišť nemá žádné vstupní restrikce a green fees jsou velmi výhodné i o víkendech. Cena zahrnuje transfer, green fees a caddie fees. Cena od: 2200 THB (5 hodin).

Kabaret Alcazar nebo Tiffany

Vydejte se na večerní představení do světoznámého velmi výpravného travesti kabaretu (představení trvá 1,25 hodiny). Cena od: 400 THB (3 hodiny).

Divadlo Alangkarn
Během večerního představení se zajímavou a netradiční formou seznámíte s thajskou kulturou a tradičními tanci. Cena od: na vyžádání.

Khao Sam Muk
Mezi Thajci oblíbený útes leží mezi Ang Sila a Bang Saen. Podle legendy odtud skočila milenecká dvojice poté, co rodiče nesouhlasili s jejich svatbou. Z tohoto kopce se naskýtá skvělý výhled na pláž Bang Saen, u úpatí kopce je několik čínských a thajských restaurací. Cena od: na vyžádání.

Plovoucí trhy Damnern Saduak & řeka Kwai

Cestou z Pattaye pojedete zajímavou krajinou mezi solnými a rýžovými poli. Zastavíte se u solisek v provincii Samut Songhran, kde shlédnete ukázku výroby cukru z kokosových květů. Poté se nalodíte na rychlý motorový člun, který vás odveze až k plovoucímu trhu. Tržiště na řece je tvořeno barevnou a bujnou směsicí mnoha bárek nabízejících ovoce, zeleninu, thajské občerstvení apod. Prohlédnete si řezbářskou dílnu s prodejnou výrobků z týkového dřeva. Cesta bude pokračovat na západ do provincie Kanchanaburi k známému mostu přes řeku Kwai. Prohlédnete si legendární most, válečné muzeum JEATH a místní vojenský hřbitov. Přesunete se do přírodní rezervace Sai Yok na řece Kwai Noi. Ubytováni budete na plovoucích bungalovech (bez elektřiny, pouze petrolejové lampy). Večer poplujete na voru k vodopádu s možností koupání. Večeře bude servírována v plovoucí restauraci. Další den v rámci snídaně poplujete na ranní vyhlídkovou plavbu po řece Kwai Noi. Prohlédente si "Průsmyk pekelného ohně" na již nepoužívané trase "železnice smrti". Nakonec se projedete po "Železnici Smrti" parním vlakem scénickou krajinou. Cena od: 2800 THB (2 dny / 1 noc).

Další možnosti: K mnoha dalším nabídkám výletů a programů v Pattayi patří dále např. Chrám Phut Thai Sawan a další chrámy v okolí Pattaye, Sanctuary of Truth (největší dřevěná vyřezávaná chrámová stavba na světě), muzeum drahých kamenů s umělým hlubinným dolem, muzeum miniatur v láhvích "Bottle Art Museum", muzeum "Ripley´s Believe It or Not", rybářské a potápěčské výlety aj.

Nabídka výletů je vždy doplněna a upřesněna průvodcem na místě. Ceny jsou pouze orientační, mění se dle sezóny a zejména podle počtu osob.