Výjezdová turistika | Thajsko | Itineráře a programy | Výlety – Cha Am

Výlety – Cha Am

Itineráře a programy

Níže naleznete přehled jednodenních výletů v Cha Am a vícedenních výletů s noclehem s odjezdem z Cha Am. Výlety se pořádají pravidelně a proto jsou vhodné zejména pro individuální klientelu, odjezdové časy jsou garantovány. Dle přání lze také uspořádat individuální cesty a výlety dle vašich požadavků. Ceny výletů zahrnují (pokud není uvedeno jinak) - transfer z hotelu (vždy půl hodiny před začátkem výletu), transfer zpět do hotelu, služby anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy, poplatky a daně. Poskytujeme výrazné slevy pro skupiny a děti. Výlety se pořádají při minimálním počtu 2 osob. Bližší informace o navštívených oblastech naleznete na tomto serveru v sekci "Místopis Thajska".

Město Petchburi

Půldenní výlet autobusem do hlavního města provincie. Prohlídka jeskynního chrámu Khao Luang (asi 5 km od města). Procházka po tržištích a návštěva dílny na výrobu místních pochoutek. Kolejovou lanovkou do areálu historického parku Khao Wang a Phra Nakhon Khírí - prohlídka chrámu a letních paláců krále Monghúta, výhled z kopců do okolí. Cena od: 900 THB.

Plovoucí trhy Damnern Saduak
Výlet klimatizovaným autokarem nebo minibusy. Zastavíte se u solisek (získávání soli z mořské vody) v provincii Samut Songkhran. Shlédnete ukázku tradiční výroby cukru z kokosových květů v provincii Ratchabuhri. Poté poplujete otevřenými čluny po zavlažovacích kanálech na kokosových plantážích na největší thajský plovoucí trh v Damnern Saduaku. Navštívíte umělecké řezbářské dílny a velkoprodejny výrobků z týkového dřeva. Podle okolností při zpáteční cestě bude možná zastávka u nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhon Pathomu. Tento výlet lze kombinovat s odpolední návštěvou tzv. růžových zahrad v Sampranu. Cena od: 900 THB (půl dne).

Město Petchburi a plovoucí trhy Damnern Saduak
Výlet autobusem do hlavního města provincie. Prohlídka jeskynního chrámu Khao Luang (asi 5 km od města). Procházka po tržištích a návštěva dílny na výrobu místních pochoutek. Kolejovou lanovkou do areálu historického parku Khao Wang a Phra Nakhon Khírí - prohlídka chrámu a letních paláců krále Monghúta, výhled z kopců do okolí. Dále se zastavíte se u solisek (získávání soli z mořské vody) v provincii Samut Songkhran. Shlédnete ukázku tradiční výroby cukru z kokosových květů v provincii Ratchabuhri. Poté poplujete otevřenými čluny po zavlažovacích kanálech na kokosových plantážích na největší thajský plovoucí trh v Damnern Saduaku. Navštívíte umělecké řezbářské dílny a velkoprodejny výrobků z týkového dřeva. Podle okolností při zpáteční cestě bude možná zastávka u nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhon Pathomu. Tento výlet lze kombinovat s odpolední návštěvou tzv. růžových zahrad v Sampranu. Cena od: 1800 THB (celý den).

Plovoucí trhy Damnoern Saduak & Růžové zahrady v Sampranu
Výlet klimatizovaným autokarem nebo minibusy. Zastavíte se u solisek (získávání soli z mořské vody) v provincii Samut Songkhran. Shlédnete ukázku tradiční výroby cukru z kokosových květů v provincii Ratchabuhri. Poté poplujete otevřenými čluny po zavlažovacích kanálech na kokosových plantážích na největší thajský plovoucí trh v Damnern Saduaku. Navštívíte umělecké řezbářské dílny a velkoprodejny výrobků z týkového dřeva. Prohlédnete si zahrady vybudované okolo řeky Nakhon Chaisri leží 32 kilometrů od Bangkoku. V zahradách je možno shlédnout představení thajských tanců, thajského boxu, ukázky lidových obyčejů a výcvik slonů. Podle okolností při zpáteční cestě bude možná zastávka u nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhon Pathomu. Cena od: 1800 THB (celý den).

Most přes řeku Kwai

Celodenní výlet do provincie Kanchanaburi. Známý most je začátkem tzv. "Železnice Smrti", která je dlouhá asi 2 km a slouží jako památník nucených prací spojeneckých válečných zajatců z druhé sv. války. Navštívíte hřbitov a následně i válečné muzeum JEATH, kde je výstava dobových obrazů a fotek zajatců. Poté poplujete motorovým člunem až k samotnému mostu. Nakonec se projedete po "Železnici Smrti" parním vlakem scénickou krajinou. Budete moci navštívit i vodopád Sai Yok Noi. Cena od: 1700 THB (9 hodin).

Přírodní park Khao Sam Roi Yod
Celodenní výlet autobusem a člunem do oblasti Pranburi. Ukázka umění opic cvičených ke sklízení kokosových ořechů. Návštěva přírodního parku (rozloha 98 km čtv., krásné výhledy na pobřeží), procházka po pláži, koupání. Výstup k jeskyním Tham Phraya Nakhon (jen pro fyzicky zdatné). S obědem v místní restauraci. Cena od: 1000 THB.

Večerní Hua Hin
Asi tříhodinový program - autobusem do Hua Hinu, procházka po tržišti. Památné železniční nádraží, noční trh v dolním Hua Hinu, rybářský přístav. Večeře v rybí restauraci. Cena od: 900 THB.

Další možnosti: Pro případné zájemce je možno uspořádat též celodenní výlet do města Pračuap Khírí Khan, asi 80 km jižně od Hua Hinu, v místě, kde je nejužší místo mezi thajsko barmskou hranicí a mořem. Město je vyhlášeno krásnými výhledy z kopců na záliv, mnoha divokými opicemi a skvělou “mořskou” stravou.

Nabídka výletů je vždy doplněna a upřesněna průvodcem na místě. Ceny jsou pouze orientační, mění se dle sezóny a zejména podle počtu osob.