Výjezdová turistika | Thajsko | Itineráře a programy | Výlety – Bangkok

Výlety – Bangkok

Itineráře a programy

Níže naleznete přehled jednodenních výletů v Bangkoku a vícedenních výletů s noclehem s odjezdem z Bangkoku. Výlety se pořádají pravidelně a proto jsou vhodné zejména pro individuální klientelu, odjezdové časy jsou garantovány. Dle přání lze také uspořádat individuální cesty a výlety dle vašich požadavků. Ceny výletů zahrnují (pokud není uvedeno jinak) - transfer z hotelu (vždy půl hodiny před začátkem výletu), transfer zpět do hotelu, služby anglicky mluvícího průvodce, veškeré vstupy, poplatky a daně. Poskytujeme výrazné slevy pro skupiny a děti. Výlety se pořádají při minimálním počtu 2 osob. Bližší informace o navštívených oblastech naleznete na tomto serveru v sekci "Místopis Thajska".

Jednodenní výlety

Vyhlídková plavba po řece Chao Phraya a po vodních kanálech Thonburi („Benátky Východu“)
Během plavby uvidíte barvitý život na řece, výhledy na Wat Arun - Chrám boha červánků, Wat Phra Kaew - Královský palác, nejluxusnější bangkokské hotely a kondominia. Uvidíte i starou zástavbu, domky a obchůdky na vodě v Thonburi, hadí farmu (fakultativně), doky královských bárek aj. Cena od: 950 THB (3 hodiny, v ceně není vstup do hadí farmy 100 THB).

Královský Palác
Prohlídka navazuje časově na vyhlídkovou plavbu. Navštívíte unikátní Wat Phra Keow - Královský palác sestávající se z více než 100 budov, zajímavý je zejména Chrám Smaragdového Buddhy, rezidence a obřadní síně králů dynastie Chakri. Prohlédnout si můžete i Grand Palace - oficiální sídlo králů Siamu vybudované v tradičním thajském stylu. Cena od: 900 THB (3 hodiny).

Nejvýznačnější chrámy Bangkoku
Prohlédnete si Wat Pho - Chrám Ležícího Buddhy, který je nejstarším a nejrozlehlejším chrámem v Bangkoku. Uvnitř je velmi působivá socha Buddhy dlouhá 47 m, sbírka 396 soch sedícího Buddhy různých stylů, škola tradiční thajské masáže aj. Navštívíte i Wat Trimitr - Chrám Zlatého Buddhy. Chrám s 5,5 tunovou sochou Buddhy z ryzího zlata stojí na okraji čínské čtvrti. Posledním chrámem, který si prohlédnete bude Wat Benchamabopit vystavěný z italského bílého mramoru. Cena od: 700 THB (3 hodiny).

Thonburi Klongs a Grand Palace
Během plavby po řece Chao Phraya uvidíte barvitý život u řeky, zastavíte u chrámu Boha Červánku - Wat Arun a poplujete okolo typických místních staveb a chrámů. Nakonec navštívíte Grand Palace - oficiální sídlo králů Siamu vybudované v tradičním thajském stylu. Cena od: 1300 THB (4 hodiny).

Dům Jima Thomsona a palác Vimanmek
Američan Jim Thomson přijel do Thajska po druhé světové válce obchodovat s hedvábím. Záhadně zmizel v Malajsii a jeho dům je dnes otevřen jako muzeum asijského umění. Areál tvoří 7 menších domků se sbírku obrazů a dalšími sbírkami. Navštívíte i palác Vimanmek - bývalý domov král Ramy V. Palác byl postaven v roce 1900 z pozlaceného týkového dřeva a je největší svého druhu na světě. Cena od: 900 THB (3 hodiny).

Tradiční thajská večeře a tance

Večerní program. Shlédnete ukázky lidových i klasických thajských tanců a výjevů z eposu Ramakien v dobových kostýmech a ochutnáte typická thajská jídla servírovaná tradičním způsobem. Cena od: 800 THB (2,5 hodiny).

Čínská večeře v “NO HANDS” klubu
V proslulém klubu, kam je vstup pouze na doporučení a který je oblíben zvláště u dobře situovaných Japonců a Číňanů, se servíruje večeře a občerstvení v privátních pokojích, v nichž hosté nemusí vůbec používat své ruce. O vše se postarají speciálně vyškolené hostesky. No Hands Club je součástí velkého zábavního centra s obřím nočním klubem, erotickými masážemi a karaoke. Cena od: 2000 THB (2,5 hodiny, nápoje nejsou v ceně, druhá hosteska navíc 720 THB).

Večerní plavba s večeří

Uvolněte se a povečeřte delikátní thajské pokrmy za pomalé plavby po řece Králů - Chao Phraya. Během plavby uvidíte chrám Wat Arun, Královský palác a i běžný život lidí žijících podél řeky. Vynikající atmosféru vám v rámci plavby vytvoří thajská živá hudba. Cena od: 1150 THB (2,5 hodiny).

Plavba po řece

Prožijte příjemné odpoledne v tzv. Benátkách východu. Při plavbě motorovým člunem po řece a vodními kanály si můžete prohlédnout místní přírodu a tradiční život obyvatel u řeky. Během plavby budou servírovány nápoje a místní čerstvé ovoce. Cena od: 900 THB (2,5 hodiny).

Plovoucí trhy Damnoern Saduak

Výlet klimatizovaným autokarem nebo minibusy. Zastavíte se u solisek (získávání soli z mořské vody) v provincii Samut Songkhran. Shlédnete ukázku tradiční výroby cukru z kokosových květů v provincii Ratchabuhri. Poté poplujete otevřenými čluny po zavlažovacích kanálech na kokosových plantážích na největší thajský plovoucí trh v Damnern Saduaku. Navštívíte umělecké řezbářské dílny a velkoprodejny výrobků z týkového dřeva. Podle okolností při zpáteční cestě bude možná zastávka u nejvyšší buddhistické pagody na světě v Nakhon Pathomu. Tento výlet lze kombinovat s odpolední návštěvou tzv. růžových zahrad v Sampranu. Cena od: 900 THB (půl dne).

Růžové zahrady v Sampranu
Tento výlet lze kombinovat s návštěvou plovoucích trhů Damnern Saduak jako celodenní výlet. Zahrady vybudované okolo řeky Nakhon Chaisri leží 32 kilometrů od Bangkoku. V zahradách je možno shlédnout představení thajských tanců, thajského boxu, ukázky lidových obyčejů a výcvik slonů. Cena od: 850 THB (3,5 hodiny).


Ayutthaya

Celodenní výlet klimatizovaným autobusem do starobylého původního hlavního města Siamu v letech 1350 - 1767 (cca 90 km na sever od Bangkoku). Prohlídka pozůstatků středověkých chrámů v Ayutthayi a prohlídka paláců a zahrad letních královských sídel v Bang Pa In. Cena od: 1750 THB (9 hodin).

Suphanburi – Thajský venkov

Tento celodenní výlet vás zavede 110 km na severozápad od Bangkoku do Suphanburi. Navštívíte chrám Wat Pa Lelai (s kolosální sochou Buddhy), historický park Don Chedi (jedno z nejstarších bitevních polí), chrám Wat Baan Krang a místní typickou vesnici. Poté poplujete 30 minut po řece Suphanburi k čínskému chrámu. Během plavby uvidíte každodenní život kolem řeky, místní rybáře a jejich vesnice. Navštívíte jeden z nejpěknějších týkových domů v Thajsku a vychutnáte si tradiční thajský oběd. Prohlédnete si místní tržiště s řemeslnými výrobky, ovocem a zeleninou. Při zpáteční cestě navštívíte lokální farmáře a uvidíte, jak se pěstuje rýže nebo chovají vodní buvoli. Cena od: 1900 THB (9 hodin).

Národní park Khao Yai

Tento park tvoří 2172 km2 chráněného deštného pralesa. Po cestě se zastavíte v provincii Nakhon Nayok na místním ovocném trhu, kde budete mít možnost ochutnat čerstvé mango, mangostýn, rambutan apod. Součástí programu je i jízda spřežením taženým voly mezi rýžovými poli. Po příjezdu do parku následuje procházka národním parkem, kde si vychutnáte krásy pralesa a vodopádů. Po obědě pojedete do Pakchong Creek, kde se projedete na slonech. Cena od: 2400 THB (9 hodin).

Most přes řeku Kwai

Celodenní výlet do provincie Kanchanaburi. Známý most je začátkem tzv. "Železnice Smrti", která je dlouhá asi 2 km a slouží jako památník nucených prací spojeneckých válečných zajatců z druhé sv. války. Navštívíte hřbitov a následně i válečné muzeum JEATH, kde je výstava dobových obrazů a fotek zajatců. Poté poplujete motorovým člunem až k samotnému mostu. Nakonec se projedete po "Železnici Smrti" parním vlakem scénickou krajinou. Cena od: 1600 THB (9 hodin).

Plovoucí trhy Damnern Saduak & řeka Kwai

Cestou z Bangkokku pojedete zajímavou krajinou mezi solnými a rýžovými poli. Poté se nalodíte na rychlý motorový člun, který vás odveze až k plovoucímu trhu. Tržiště na řece je tvořeno barevnou a bujnou směsicí mnoha bárek nabízejících ovoce, zeleninu, thajské občerstvení apod. Cesta bude pokračovat na západ do provincie Kanchanaburi k známému mostu přes řeku Kwai. Po obědě v místní restauraci si prohlédnete most, válečné muzeum JEATH a místní vojenský hřbitov. Cena od: 1800 THB (9 hodin).

Okolí Bangkoku
Tento výlet vás zavede na okraj Bangkoku do části Baan Lumphaya v provincii Nakhon Pathom. Po cestě shlédnete místní políčka, jezírka s lotosy a zastavíte se v palmovém háji, kde se seznámíte s výrobou palmového cukru. Poté poplujete po řece Nakorn Chaisri. Navštívíte 170 let starou čínsko-thajskou vesnici Baan Lumphaya, kde si sami budete moci zkusit uvařit thajský oběd. Odpoledne si prohlédnete vesnici s výrobou proutěného zboží a poslední zastávkou bude farma s orchidejemi. Cena od: 1800 THB (8 hodin).

Pattaya - ostrov Koh Larn

Ráno se vydáte do provincie Chonburi do známého letoviska Pattaya. Po příjezdu do Pattaye se nalodíte na loď a poplujete 25 minut na ostrov Koh Larn. Atrakcí jsou místní písčité pláže jako stvořené pro skvělé koupání. K dispozici jsou i vodní sporty (poplatky nejsou v ceně) a šnorchlování. Oběd je servírován v restauraci u pláže. Cena od: 2200 THB (9 hodin).

Safari World

Navštívíte jeden z největších a nejpopulárnějších mořských parků & ZOO. Park se rozkládá na více jak 200 akrech. Výlet je skvělou příležitostí se seznámit s podmořským životem a dalšími zvířaty v otevřené ZOO. Budete mít možnost vidět delfíny a projedete se i "Africkým Safari". Cena od: 1400 THB (8 hodin).

Krokodýlí farma Samut Prakan
Největší krokodýlí farma na světě chová více než 50 000 krokodýlů. Uvidíte představení se cvičenými krokodýli, líheň krokodýlů a nádrže s krokodýlími mláďaty. Dále shlédnete ukázku umění cvičených slonů. Fakultativně se budete moci projet na slonech nebo si prohlédnout malou zoologickou zahradu, obchody s výrobky z krokodýlí kůže aj. V areálu je i restaurace s krokodýlími specialitami a prodej konzerv s krokodýlí polévkou. Cena od: 600 THB (půl dne).

Krokodýlí farma a Muang Borán

V Samut Prakanu jsou na území ve tvaru Thajska a o rozloze 8 ha kopie nejvýznačnějších siamských stavebních památek v téměř skutečné velikosti, areál se projíždí autobusem, se zastávkami u nejzajímavějších objektů. Jsou zde i rekonstrukce dnes již neexistujících paláců, originální dřevěné stavby sem přestěhované z různých míst Thajska, vodní trhy, obchody z koloniálních dob, dobové restaurace. Při cestě z Bangkoku je možno učinit zastávku u obří sochy tříhlavého slona Erawana. Výlet lze spojit s návštěvou krokodýlí farmy. Cena od: 1000 THB (půl dne).

Sloní show

Zúčastníte se uchvacující sloní show, kde můžete vidět slony při hře a práci. Součástí vystoupení je i ukázka z bitvy ve starověkém Siamu. Cena od: 750 THB (3 hodiny).

Kabaretní show

Navštívíte jeden z mnoha kabaretů v Bangkoku, kde shlédnete úchvatné travesti show s krásnými kostýmy. Cena od: 800 THB (1,5 hodiny).

Loutkové vystoupení Joe Louis

Exkurze začne  výkladem o loutkách a  prohlídkou muzea divadla Joe Louis. Následovat bude tradiční loutkové představení, kdy každou loutku vedou tři loutkoherci tak, aby jí dodali co nejvěrnější pohyby. Cena od: 800 THB (2 hodiny).

Thajský box
Kde lépe vidět pravý thajský box než-li Bangkoku. Navštívíte zápas v thajském boxu na jednom ze dvou největších místních stadionů. Cena od: 2500 THB (3 hodiny).

Lekce thajské kuchyně

Ve známé kuchařské škole Baipai se naučíte připravovat 4 typické thajské pokrmy. Výklad je v angličtině a oběd je zahrnut v ceně. Cena od: 1400 (4 hodiny).


Další možnosti aktivit v Bangkoku: říční ostrov Kret s mónskými keramickými dílnami, muzeum krále Chulalonghorna v týkovém paláci Vimanmékh, Čínské město, nákupy a návštěvy nočních tržišť, golf, zkrášlovací kúry a ozdravné a lázeňské terapie, wellness programy, kurzy thajské kuchyně, kurzy masáží, večerní programy a show, kabarety Calypso nebo Asia.

Nabídka výletů je vždy doplněna a upřesněna průvodcem na místě. Ceny jsou pouze orientační, mění se dle sezóny a zejména podle počtu osob.

Vícedenní výlety

TH17 – Život okolo řek a kanálů – 2 dny / 1 noc
Cena od 75 USD, Bangkok – Wat Don Wai – Ampawa – Bangkok

TH07 – Cesta vesnicemi v okolí řeky Kwai – 3 dny / 2 noci

Cena od 149 USD, Bangkok – River Kwai Village – Bangkok

TH10 – Cesta na řeku Kwai – 3 dny / 2 noci
Cena od 125 USD, Bangkok – Kanchanaburi – River Kwai – Bangkok

TH14 – Krásy středního Thajska – 4 dny / 3 noci
Cena od 185 USD, Bangkok – Nakhom Pathom – Kanchanaburi – Ayutthaya – Bangkok

TH18 – Poklady 3 řek – 4 dny / 3 noci
Cena od 480 USD, Bangkok – Menam Noi – Uthai Thani – River Kwai – Bangkok

TH21 – Objevte sever – 4 dny / 3 noci
Cena od 230 USD, Bangkok – Chiang Mai – Lamphun – Lampang – Phrae – Nan – Phayao – Chiang Mai – Bangkok

TH19 – Isan – minulost a současnost – 4 dny / 3 noci

Cena od 340 USD, Nakorn Phanom – Baan Samran – Udon Thani – Phu Phra Baht Historicai Park – Udon Thani

TH24 – Zlatý trojúhelník – 4 dny  / 3 noci
Cena od 620 USD, Bangkok – Chiang Saen – Chiang Rai – Thaton – Chiang Mai – Bangkok