Výjezdová turistika | Srí Lanka | Itineráře a programy | Okruh – 10 dní / 9 nocí

Okruh – 10 dní / 9 nocí

Itineráře a programy

01. den – Colombo / Negombo
Přílet do Colomba, vyřízení vstupních formalit, přivítání na letišti a transfer na sever od Colomba do Negomba. Ubytování v hotelu. Podvečerní prohlídka Negomba. Návrat do hotelu a nocleh.
02. den – Negombo / Anuradhapura / Polonnaruwa
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Následovat bude odjezd k historickým ruinám města Anuradhapura. Archeologický průzkum potvrzuje, že k osídlení zde došlo už v době před 500 l. př.n.l. Anuradhapura byla hlavním městem Srí Lanky celých 1400 let až do 10. století n.l., tedy do doby, kdy se většina západních zemí, kromě zemí kolem středozemního moře, vynořovala z pozdní doby kamenné. Ostrov byl jedním z hlavních světových obchodních center. Jeho ruiny jsou svým významem na druhém místě hned za mohutnými egyptskými pyramidami. Anuradhapura se rovněž pyšní nejstarším historicky zdokumentovaným stromem na světe, posvátným ”Sri Maha Bodhiya”, který je uctíván věřícími již celých 20 staletí. Na ostrov jej přivezla z Indie jako malý stromek princezna Sanghamitha, dcera císaře Ashoka jako důkaz dobré vůle. Od stromu, pod nímž Buddha dosáhl osvícení, pojedete do Polonnaruwy. Ubytování v hotelu a nocleh.
03. den – Polonnaruwa / Sigiriya / Polonnaruwa
Po snídani v hotelu navštívíte starobylé ruiny a bývalé královské město Polonnaruwa, které zažilo největší doby rozkvětu v 11. - 13. století. Jednou z nejzajímavějších památek v Polonnaruwě je zavlažovací nádrž o ploše 24 km2 vybudovaná králem Parakramabahu. Nejpůsobivějšími sochami jsou sochy Buddhy vytesané do granitového balvanu v Gal Vihare. Socha ležícího Buddhy měří 15 m, stojícího Buddhy 8 m. Dále si prohlédnete sochu Parakrama, královské paláce, audienční haly, Vata-da-ge, Thuparama, Rankoth Vehera, Kiri-Vehera, Gal-Vihara, Lankathilaka a Tivanka Image House. Odpoledne bude následovat výstup na 82 m vysokou kamennou pevnost Sigiriya vybudovanou králem Kashayapa v 5. století n.l. v obavě před svým bratrem, poté, co spáchal otcovraždu. První věcí, která člověka napadne při vyslovení jména Sigiriya, jsou 1500 let staré fenomenální fresky ”Nebeských panen”. Jsou to grafitové fresky na stěně s leštěnou vápennou glazurou, která se třpytí i po 1500 letech. Sigiriya znamená v překladu ”lví tlama”, protože původní schodiště na vrchol hory vedlo skrz otevřené čelisti sochy lva, která je nyní z části zničena. Symetricky navržená okrasná vodní zahrada se stále funkčními fontánami obklopující skálu je nejstarší zahradou v Asii. Část vodního příkopu, který obklopoval pevnost, se zachovala dodnes. Návrat do hotelu a nocleh.
04. den – Polonnaruwa / Dambulla / Matale / Kandy
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Poté budete pokračovat do Kandy. Po cestě navštívíte skalní klášter v Dambulle, kde si prohlédnete pět jeskyní s více jak 130 sochami a vyobrazeními Buddhy. Dále si prohlédnete zahrady s exotickým kořením v Matale. Příjezd do Kandy a ubytování v hotelu. V podvečer bude následovat odpolední prohlídka Kandy, historické metropole a hlavního města Srí Lanky od roku 1590 po dobu 225 let. Nachází se zde vyhlášená buddhistická svatyně Dalada Maligawa neboli Chrám Buddhova zubu, kde je uchovávaná významná buddhistická relikvie - posvátný Buddhův zub. Dále jsou zde uloženy starodávné rukopisy (Ola leaf manuscripts) nedocenitelné hodnoty a další poklady, jako miniaturní Buddha vybroušený z jednoho kusu smaragdu, či Buddha vybroušený z křišťálového monolitu. Prohlédnete si místní tržiště, centrum uměleckých řemesel a muzeum s drahokamy. Po večerní návštěvě posvátného chrámu bude následovat představení s tradičními tanci. Návrat do hotelu a nocleh.
05. den – Kandy / Pinnewala / Peradeniya / Kandy
Po snídaní se vydáte do Pinnewaly, kde navštívíte sloní sirotčinec založený v roce 1975. Je velice zajímavé pozorovat sloní mláďata pijící z láhve, kterou jim mohou podržet i samotní návštěvníci, nebo je vidět dovádět s dospělými slony při koupání v řece Mahaweli. Poté se přesunete do Peradeniyi, kde si prohlédnete Královské botanické zahrady rozprostírající se na 147 akrech. Zahrady byly založeny králi z Kandy již roce 1374, v roce 1816 byly přebudovány Brity na kávové a skořicové plantáže. Dnes nabízejí k vidění více jak 5000 druhů exotických rostlin z celého světa. Za shlédnutí stojí i pavilón s orchidejemi. Návrat do hotelu v Kandy a nocleh.
06. den – Kandy / Nuwara Eliya
Snídaně, odhlášení se z hotelu a odjezd do Nuwary Eliyi, která byla v době kolonizace oblíbeným letoviskem Britů. Zdejší domy a zahrady připomínají britský venkov. Chladné klima centrálního pohoří je ideální pro pěstování nejlepšího čaje na světě. Prohlédnete si čajovníkové plantáže a navštívíte továrnu na zpracování čaje, kde můžete ochutnat vynikající čajovou směs - Golden Brew. Nuwara Eliya má jedno z nejlepších golfových hřišť v Asii, dědictví britské nadvlády. Stejně tak i jezero Gregory, kde se můžete projet na loďce nebo lovit pstruhy. Zdejší pramenitá voda se používá při výrobě známého a dobrého piva, které již získalo několik mezinárodních ocenění. Fakultativně si můžete prohlédnout pivovar a ochutnat toto silné pivo. Příjezd do hotelu, ubytování a volno na večerní nákupy, nocleh v hotelu.
07. den – Nuwara Eliya / Bundala / Hambantota
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Cesta bude pokračovat do Bundaly, kde v džípech podniknete výlet do národního parku. Odpoledne se pak ubytujete v Hambantotě v hotelu na pláži. Nocleh v hotelu.
08. den – Hambantota / Galle / Induruwa
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Pojedete na jih do Galle, kde si prohlédnete pevnost vybudovanou Portugalci a rozšířenou Holanďany v roce 1663. Odpoledne dojedete do Induruwy, kde se ubytujete na pláži v hotelu "All Inclusive". Nocleh v hotelu.
09. den – Induruwa
Celý den volno na pláži v hotelu "All Inclusive". Nocleh v hotelu.
10. den – Induruwa / Colombo
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Poté se vydáte zpět do Colomba. Prohlédnete si město a po případných posledních nákupech se přesunete na letiště v Colombu.

Cena dle kvality ubytování

2* / 3*

3* / 4*

4* / 5*

Cena za osobu v USD od

428,00

473,00

593,00

Cena zahrnuje: přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, dvě noci ubytování "All Inclusive", transfery klimatizovaným autem / mikrobusem s anglicky mluvícím řidičem / průvodcem, program a výlety se vstupy dle itineráře.

Cena nezahrnuje: pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), obědy a večeře, nápoje, spropitné, poplatky za kamery a video, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), hotelové účty za telefon a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.