Výjezdová turistika | Srí Lanka | Itineráře a programy | Potápění na Srí Lance

Potápění na Srí Lance

Itineráře a programy

01. den – Colombo / Hikkaduwa
Přílet do Colomba, vyřízení vstupních formalit, přivítání na letišti a transfer na sever od Colomba do Hikkaduwy. Hikaduwa se stává stále oblíbenějším turistickým letoviskem s celou řadou hotelů. Ty se táhnou 13 km podél pobřeží směrem na jih od místa původní vesnice, nicméně si zachovávají velkou část jejího půvabu. Hlavní turistickou atrakcí je korálová rezervace s chráněnými korálovými útesy, tropickými rybami a želvami. Moře je zde poměrně mělké, takže šnorchlování je ideální sportovní aktivitou umožňující pozorování podmořských krás. Pokud chcete spíše lenošit, pak jsou pro vás připraveny lodě s proskleným dnem. Ubytování v hotelu. Podvečerní prohlídka města. Návrat do hotelu a nocleh.
02. den – Hikkaduwa
Snídaně v hotelu, volno na potápění. Budete mít možnost navštívit v doprovodu zkušených potápěčských instruktorů některá ze zdejších nejlepších míst vhodných k potápění. Krása teplých moří obklopujících Srí Lanku daleko předčí to, co máte možnost spatřit pouhým okem. Pod vodou se nachází bohatství nádherných korálů a exotických ryb. Nikdy nebudete zklamáni počasím nebo nedostatečně průzračnou vodou, protože vždy se v dosahu nachází další místo vhodné k potápění. Návrat do hotelu a nocleh.
03. den – Hikkaduwa
Snídaně v hotelu, volno na potápění, nocleh v hotelu.
04. den – Hikkaduwa
Snídaně v hotelu, volno na potápění, nocleh v hotelu.
05. den – Hikkaduwa / Induruwa

Snídaně a odhlášení se z hotelu. Pojedete do Induruwy, kde se ubytujete v hotelu na pláži. Krása teplých moří obklopujících Srí Lanku daleko předčí to, co máte možnost spatřit pouhým okem. Pod vodou se nachází obrovské bohatství nádherných korálů a exotických ryb i lodních vraků. Nikdy nebudete zklamáni počasím nebo nedostatečně průzračnou vodou, protože vždy se v dosahu nachází další místo vhodné k potápění. Potápění lze provozovat pouze od listopadu do poloviny dubna. Volno na potápění a nocleh v hotelu.
06. den – Induruwa
Snídaně v hotelu, volno na potápění, nocleh v hotelu.
07. den – Induruwa
Snídaně v hotelu, volno na potápění, nocleh v hotelu.
08. den – Induruwa / Colombo
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Poté se vydáte zpět do Colomba. Prohlédnete si město a po případných posledních nákupech se přesunete na letiště v Colombu.

Cena dle kvality ubytování

3* / 4*

4* / 5*

Cena za osobu v USD od

268,00

388,00

Cena zahrnuje: přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, transfery klimatizovaným autem / mikrobusem s anglicky mluvícím řidičem / průvodcem.

Cena nezahrnuje: pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), obědy a večeře, nápoje, potápění, fakultativní výlety, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), spropitné, poplatky za kamery a video, hotelové účty za telefon a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.

Ceny potápění

INDURUWA HIKKADUWA
Potápění s licencí Cena Potápění s licencí Cena
1 ponor s vybavením od 30,00 EUR 1 ponor bez vybavení od 20,00 EUR
8 ponorů s vybavením od 210,00 EUR 1 ponor s vybavením od 25,00 EUR
12 ponorů s vybavením od 299,00 EUR 10 ponorů bez vybavení od 185,00 EUR
Ukázkový ponor od 65,00 EUR 10 ponorů s vybavením od 220,00 EUR
Noční ponor

od 35,00 EUR

Ukázkový ponor od 50,00 EUR
Kurz potápění PADI Open Water

od 255,00 EUR

Kurz potápění PADI Open Water od 270,00 EUR

Lze doobjednat fakultativní výlety polodenní exkurze pevnosti Galle a polodenní návštěva Colomba a mnoho dalších.