Výjezdová turistika | Srí Lanka | Itineráře a programy | Golf – 8 dní / 7 nocí

Golf – 8 dní / 7 nocí

Itineráře a programy

01. den – Colombo
Přílet do Colomba, vyřízení vstupních formalit, přivítání na letišti a transfer do hotelu. Poté se vydáte na okružní prohlídku města, při které uvidíte britské koloniální budovy, více jak 100 let staré věžní hodiny, hinduistický chrám v ulice Sea lemované obchůdky zlatníků, holandský kostel Wolfendaal z roku 1749, mešitu Davatagaha, repliku Buddhy Avukana a náměstí Nezávislosti. V rámci okružní jízdy budete mít i zastávku ve čtvrti Fort a Pettah s množstvím obchodů s tradičním zbožím a suvenýry. Návrat do hotelu a nocleh.
02. den – Colombo
Po snídani v hotelu vás zavezeme na golfové hřiště Royal Colombo Golf Club. Hřiště bylo založeno v roce 1879 a patří k jednomu z nejstarších v jihovýchodní Asii. Hřiště leží 8 kilometrů od Colomba. Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh v hotelu.
03. den – Colombo / Pinnewala / Kandy
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Poté se vydáte do Pinnewaly, kde navštívíte sloní sirotčinec založený v roce 1975. Je velice zajímavé pozorovat sloní mláďata pijící z láhve, kterou jim mohou podržet i samotní návštěvníci, nebo je vidět dovádět s dospělými slony při koupání v řece Mahaweli. Příjezd do Kandy a ubytování v hotelu. V podvečer bude následovat odpolední prohlídka Kandy, historické metropole a hlavního města Srí Lanky od roku 1590 po dobu 225 let. Nachází se zde vyhlášená buddhistická svatyně Dalada Maligawa neboli Chrám Buddhova zubu, kde je uchovávaná významná buddhistická relikvie - posvátný Buddhův zub. Dále jsou zde uloženy starodávné rukopisy (Ola leaf manuscripts) nedocenitelné hodnoty a další poklady, jako miniaturní Buddha vybroušený z jednoho kusu smaragdu, či Buddha vybroušený z křišťálového monolitu. Prohlédnete si místní tržiště, centrum uměleckých řemesel a muzeum s drahokamy. Po večerní návštěvě posvátného chrámu bude následovat představení s tradičními tanci. Návrat do hotelu a nocleh.
04. den – Kandy
Po snídani v hotelu vás zavezeme na golfové hřiště Victoria Golf Course. Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh v hotelu.
05. den – Kandy / Peradeniya / Nuwara Eliya
Snídaně a odhlášení se z hotelu. Cesta bude pokračovat do Peradeniyi, kde si prohlédnete Královské botanické zahrady rozprostírající se na 147 akrech. Zahrady byly založeny králi z Kandy již roce 1374, v roce 1816 byly přebudovány Brity na kávové a skořicové plantáže. Dnes nabízejí k vidění více jak 5000 druhů exotických rostlin z celého světa. Za shlédnutí stojí i pavilón s orchidejemi. Dále pojedete do Nuwary Eliyi, která byla v době kolonizace oblíbeným letoviskem Britů. Zdejší domy a zahrady připomínají britský venkov. Chladné klima centrálního pohoří je ideální pro pěstování nejlepšího čaje na světě. Prohlédnete si čajovníkové plantáže a navštívíte továrnu na zpracování čaje, kde můžete ochutnat vynikající čajovou směs - Golden Brew. Nuwara Eliya má jedno z nejlepších golfových hřišť v Asii, dědictví britské nadvlády. Stejně tak i jezero Gregory, kde se můžete projet na loďce nebo lovit pstruhy. Zdejší pramenitá voda se používá při výrobě známého a dobrého piva, které již získalo několik mezinárodních ocenění. Fakultativně si můžete prohlédnout pivovar a ochutnat toto silné pivo. Příjezd do hotelu, ubytování a volno na večerní nákupy, nocleh v hotelu.
06. den – Nuwara Eliya
Po snídani v hotelu vás zavezeme na golfové hřiště Nuwara Eliya Golf Club. Odpoledne návrat do hotelu. Pro ty, kdo golf nehrají, je možné zorganizovat fakultativní výlet na náhorní plošinu Horton Plains (tzv. Konec světa). Nocleh v hotelu.
07. den – Nuwara Eliya / Colombo
Snídaně, volno na fakultativní výlety nebo na hraní golfu. Odpoledne odhlášení se z hotelu a cesta do Colomba. Po cestě je možná zastávka v Kitulgale, kde lze fakultativně uskutečnit krátký rafting. Ubytování v hotelu a nocleh.
08. den – Colombo
Snídaně, volno na nákupy (čaje Mlesna, Liberty Plaza, Lanka Ceramics Center, Arena, Odel, Beverly Street) nebo prohlídku města. Odpoledne odhlášení se z hotelu a transfer na letiště v Colombu.

Cena dle kvality ubytování

3* / 4*

4* / 5*

Cena za osobu v USD od

337,00

457,00

Cena zahrnuje: přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, transfery klimatizovaným autem / mikrobusem s anglicky mluvícím řidičem / průvodcem, program a výlety dle itineráře, vstupy (Kandy Temple, Elephant Orphanage, Royal Botanical Garden).

Cena nezahrnuje: pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), obědy a večeře, nápoje, fakultativní výlety, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), green a caddy fees, spropitné, poplatky za kamery a video, hotelové účty za telefon a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.