Outgoing | Myanmar | Travel and Tours | Výlety – Yangon

Výlety – Yangon

Travel and Tours

Bližší informace o navštívených oblastech naleznete také v sekci „Nejnavštěvovanější místa“.

Okružní cesta vlakem po Yangonu - celodenní

Po snídani odjezd z hotelu na hlavní vlakové nádraží v Yangonu. Odjezd vlakem v 09:15 hod na okružní cestu kolem Yangonu. Během cesty poznáte všechny tváře Yangonu - od rušného velkoměsta až po poklidný život vesnic. Tak jak budete projíždět jednotlivými částmi Yangonu, tak se bude také měnit osazenstvo vlaku, potkáte plaché a stydlivé děti, farmáře, obchodníky, ženy cestující na trh a samozřejmě různé prodejce občerstvení, kteří dotvářejí celý kolorit. Cesta bude trvat 3 hodiny (vlak není klimatizovaný) a skončí blízko letiště, kde bude oběd v místní restauraci. Po obědě transfer k chrámu Lawkachanthar Abayalabamuni a návštěva chrámu s bílými slony, poté transfer do místní známe továrny na výrobu skla Naga Glass Factory. Odpoledne pak ještě navštívíte trh s drahokami a chrám Chaukhtatgyi s ležícím Bouddhou. Den zakončíte večeří s kulturní show v Karaweik Palace nebo Kandawgyi Palace.

Yangon – Bago – Yangon (3 dny / 2 noci)

1. den - Vítáme vás v Yangonu - městě zahrad. Buď ranní nebo odpolední přílet na mezinárodní letiště v Yangonu. Poté přejezd do hotelu. Zde bychom vám rádi poskytli dostatečný čas na odpočinek, který vám může po dlouhém únavném letu přijít vhod. Prohlídka Yangonu je proto plánována na celý den před odletem, takže si ji můžete náležitě vychutnat.
2. den – Yangon / Bago / Yangon - po snídani výlet do Bago. Strávíte pozoruhodný den, kdy navštívíte hlavní město Bago, které je situováno 80 km severně od Yangonu. Během cesty do Bago si můžete vychutnat venkovskou atmosféru a po 1½ hod. dorazíte do města. Vyhlídková cesta po památkách zahrnuje klášter Kyakhat Wine, kde uvidíte více než 1200 buddhistických mnichů při jejich tradičním obědě, který probíhá za naprostého ticha až do 22.30 hod. Následuje návštěva významné pagody Shwemawdaw, která je téměř stejně stará jako Shwedagon, ale která byla postavená ve stylu Mon. Oběd bude podáván v místní restauraci. Po obědě krátká návštěva Shwethalyaung, nejkrásnějšího odpočívajícího Buddhy; na cestě zpět do Yangonu na požádání návštěva Spojeneckého válečného hřbitova v Htaukkyant nebo krátká zastávka v Shwe Nyaung Bin (Zlatý banánovník), kde uvidíte neobvyklé aktivity vlastníků aut. Večeře v místní restauraci. Přenocování v Yangonu.
3. den – Yangon - Před odjezdem z Myanmaru vás vezmeme na nezapomenutelnou ranní prohlídku Yangonu. Výlet zahrnuje návštěvu pagody Shwedagon Pagoda – světově proslulá zlatě se třpytící buddhistická stavba tyčící se nad městem s velkou věží vysokou 100 m, a Chaukhtatkyi – monumentální odpočívající Buddha. Prohlídku zakončíme návštěvou sklárny Nagar Glass, kde se můžete seznámit s prací zkušených dělníků vyrábějících starými metodami skleněné sošky. Oběd v místní restauraci. Po obědě transfer na mezinárodní letiště v Yangonu.

Cena od 92 USD na osobu

Yangon – Kyaikhtiyo – Bago – Yangon (2 dny / 1 noc)

1. den – Yangon / Kyaikhtiyo - po snídani cesta autokarem do Kyaikhtiyo (Zlatá skála) asi 160 km od Yangonu. Pagoda stojí na pozlaceném balvanu riskantně usazeném na okraji vrcholu. Oběd a večeře v místní restauraci a noc v hotelu Kyaikhto.
2. den – Kyaikhtiyo / Bago / Yangon - Po snídani návrat autokarem do Yangonu. Cestou prohlídka Bago, starověkého hlavního města ležícího 80 km severně od Yangonu. Výlet zahrnuje prohlídku pagody Shwemawdaw, jedné z nejuctívanějších pagod v Myanmaru, Shwethalyaung, světově nejproslulejšího odpočívajícího Buddhy, řezbářství a pagody Kyaikpun. Oběd v místní restauraci v Bago. Na zpáteční cestě do Yangonu návštěva spojeneckého válečného hřbitova v Htaukkyant. Po příjezdu do Yangonu transfer do hotelu.

Cena od 108 USD na osobu

Yangon – Mawlamyine – Thanbyuzayat – Bago – Yangon (3 dny / 2 noci)

1. den – Yangon / Mawlamyine - brzy ráno cesta autokarem do Mawlamyine vzdáleného 299 km (10 hod. jízdy) od Yangonu. Cesta vede do Mottamy na severním břehu řeky Thanlwin, kde se na pramici překročí řeka na jižní břeh. Oběd a večeře v místní restauraci. Poté návrat do Mawlamyine.
2. den – Mawlamyine / Thanbyuzayat - po snídani vyjížďka do Thanbyuzayat vzdáleného 64 km jižně od Mawlamyine. Byla to konečná západní stanice železnice Barma - Siam zvaná “Železnice smrti”. Zhruba 11 km jižně od věže s hodinami je na památku železnice Barma-Siam k vidění lokomotiva a část železničního traktu. Jeden kilometr západně od věže s hodinami na jižní straně cesty leží Spojenecký válečný hřbitov. Oběd v Setse Beach. Výlet pokračuje návštěvou ručních přádelen v Mundonu. Návrat a přenocování v Manlamyine.
3. den – Mawlamyine / Bago / Yangon - po snídani návrat autokarem do Yangonu s přestávkou na oběd v Kyaikhto. Po cestě návštěva starověkého hlavního města Bago ležícího 80 km na sever od Yangonu. Prohlídka zahrnuje pagodu Shwemawdaw, jednu z nejuctívanějších pagod v Myanmaru, Shwethalyaunga, na světě nejkrásnějšího odpočívajícího Buddhy; řezbářské dílny a pagodu Kyaikpun. Poté cesta zpět do Yangonu. Po příjezdu do Yangonu transfer do hotelu nebo na letiště.

Cena od 100 USD na osobu

Yangon – Sittwe – Mrauk-U – Yangon (5 dní / 4 noci)

1. den - Vítáme vás v Yangonu - městě zahrad. Buď ranní nebo odpolední přílet na mezinárodní letiště v Yangonu. Poté přejezd do hotelu. Zde bychom vám rádi poskytli dostatečný čas na odpočinek, který vám může po dlouhém únavném letu přijít vhod. Prohlídka Yangonu je proto plánována na celý den před odletem, takže si ji můžete náležitě vychutnat.
2. den - Yangon / Sittwe / Mrauk-U - po snídani přejezd na letiště, přelet do Sittwe. Očekávaný čas příletu do Sittwe ve 13.30 a poté odjezd do Mrauk-U (cesta 6 hod.) pronajatou lodí. Lehký oběd na palubě. Předpokládaný čas příjezdu do Mrauk-U je v 19.30, ubytování v hotelu. Večeře v restauraci Waythali, která je známá jako nejlepší v Mrauk-U. Ačkoliv je Mrauk-U velmi zajímavé místo, je velmi obtížně dostupné, takže do něj přijíždí málo návštěvníků. Protože zde není klimatizovaný autobus, návštěvníci musí spoléhat na staré jeepy z druhé světové války.
3. den - Mrauk-U - po snídani ranní prohlídka Mrauk-U, starodávného města království Rakhine (15. století), začíná u buddhistické stavby Min Kaung Shwe Gu, dobře známé pro své stojící kamenné skulptury. Poté návštěva proslulého malebného místa Pay Si s pěti Buddhy. Po prohlídce krátká návštěva typické rakhinské vesnice, abyste poznali zdejší způsob života. Po krátké procházce návštěva Kothaungu, chrámu ze šestnáctého století v rakhinském stylu, který je známý svými 90 000 Buddhy. Následuje Sakya-Man-Aung, vysoká protáhlá stupa (budhistická stavba) hlídaná dvěma pozoruhodnými ochránci, a poté krátká (asi čtyřicetiminutová) procházka na místě vykopávek, kde stával starý palác. Oběd v restauraci Waythali. Odpolední prohlídka začíná obrovským Shitthaung-Paya, překvapivě pozoruhodným chrámem s nespočetným množství Buddhů, a pokračuje Andawtheinem s unikátními kamennými skulpturami a květinovými vzory a pevnosti podobným chrámem Htaukkan-Thein, vyhlášeným pro zajímavé kamenné skulptury v klenutých chodbách. Večer po návštěvě pagody Anawmar, si vychutnejte výhled z kopce Hari. Večeře v restauraci Waythali a přenocování v hotelu.
4. den - Mrauk-U - po snídani plavba na malém člunu poháněném malým motorem do vesnice kmene Chin. Proti proudu řeky Lay Myo to zabere asi 2 hod. nedotčenou přírodou plnou přírodních krás. Nakonec dorazíte do typické vesnice, kde se můžete seznámit se způsobem života kmene a s úžasným tetováním na tvářích žen kmene Chin. Bude zde čas naslouchat tradičním názorům vesničanů v podání místního průvodce. Bude zajištěn obědový balíček nebo, pokud si to budete přát, místní oběd ve vesnici, tj. rýže a lahodné kuře na kari. Návrat stejnou cestou. Večeře v restauraci Waythali. Přenocování v hotelu.
5. den - Mrauk-U / Sittwe / Yangon - po snídani v hotelu odhlášení a plavba do Sittwe. Příjezd do Sittwe, oběd v místní restauraci. Poté přesun na letiště a let nazpět od Yangonu.

V současné době je letecká linka Yangon / Sittwe provozována dvakrát týdně (středa a neděle). Návštěva Dhanyawaddy a Vesali není příliš zajímavá, přestože se jsou starší než Mrauk-U, protože je v nich v současné době přístupno málo památek.

Cena od 370 USD na osobu

Yangon – Pyay – Yangon (2 dny / 1 noc)

1. den - Yangon / Pyay - po snídani přejezd autokarem do Pyay vzdáleném 290 km (8 hod. jízdy) severozápadně od Yangonu. Po cestě návštěva pagody Shwemyethman (Buddha se zlatými brýlemi) a pagody Shwenatt Taung. Prohlídka Pyay zahrnuje návštěvu Sri Ksetra, starobylého hlavního města Pyu. Jízda pokračuje k pagodě Shwesandaw. Oběd a večeře v místních restauracích. Nocleh v Pyay.
2. den - Pyay / Yangon - po ranní prohlídce Pyay a okolí se pokračuje k ‘Akauktaung’ a vrací autokarem do Yangonu. Po návratu do Yangonu převoz do hotelu nebo na letiště.

Cena od 75 USD na osobu

Yangon nebo Heho – Kyaing Tong – Yangon nebo Heho (4 dny / 3 noci)

1. den - Yangon nebo Heho / Kyaing Tong - odlet z letiště v Heho nebo Yangonu do Kyaing Tong. Přílet na letiště v Kyaing Tongu a přejezd do hotelu. Prohlídka zahrnuje návštěvu továrny na lakované řemeslné výrobky U Mulein Da’s Shan, „shanskou” vesnici Wan Pon a shanské domy, vesnici Wa a manufakturu střelných zbraní. Přenocování v Kyaing Tong.
2. den - Kyaing Tong - snídaně v hotelu. Návštěva vesnice „Khun“, vesnic Palaung, Kat-Tauk a Pin-Tauk („Lahu“). Pěší túra za lidem „Akha“ a ojedinělým lidem „Ann“. Piknikový oběd u vodopádu Pin-Tauk. Vyhlídková túra kolem jezera Naung Tong a pořízení fotografií se scenerií jezera. Přenocování v Kyaing Tong.
3. den - Kyaing Tong - snídaně v hotelu. Ranní návštěva bazaru Kyaing Tong a setkání s kmeny z kopců. Pěší túra do vesnic lidu Hokyin „Akha”. Prohlídka tradiční hrnčířské dílny Yan-gone. Návštěva kostela RCM Church, dřívější italské misie. Návštěva centrální vesnice Akha a tkalcovské dílny, kde se vyrábí tradiční oděvy před exportem do Thajska. Tanec „Lan Woan” ve vesnici Loi-Lone se slavnostně oblečenými krásnými dívkami lidu „Khun”. Přenocování v Kyaing Tong.
4. den - Kyaing Tong / Yangon nebo Heho - po snídani v hotelu volno před transferem na letiště a odletem. Po příletu do Heho nebo na Yangonské letiště, přesun do hotelu nebo transit na mezinárodní letiště.

Cena od 399 USD na osobu

Yangon – Chaungtha – Yangon (4 dny / 3 noci)

1. den - Yangon / Chaungtha - po snídani cesta soukromým klimatizovaným autokarem do Chaung Tha. Příjezd odpoledne, oběd v hotelu. Dopřejte si osvěžující koupání, opalování na bělostné písčité pláži a bezstarostné toulky po pobřeží a posuďte, jaký je to rozdíl být tak daleko od ruchu a shonu hektického městského života. Přenocování v Chaung Tha.
2. den - Chaung Tha - volný den. Přenocování v Chaung Tha.
3. den - Chaung Tha - volný den. Přenocování v Chaung Tha.
4. den - Chaung Tha / Yangon - snídaně a volno. Po obědě cesta zpět do Yangonu. Po příjezdu do Yangonu transfer do hotelu nebo na letiště.

Cena od 114 USD na osobu

Yangon – Pathein – Ngwe Saung – Pathein – Yangon (6 dní / 5 nocí)

1. den - Yangon / Pathein - přesunete se na yangonské molo k lodi Delta Queen. Odjezd z Yangonu v 15.00 pro celonoční výletní plavbu. Večeře a přenocování na palubě.
2. den - Pathein / Ngwe Saung - příjezd do Patheinu okolo 08.30 a pokračování na pláž Ngwe Saung klimatizovaným automobilem nebo autokarem (1½ hod.). Příjezd na pláž a ubytování v hotelu Palm Beach Resort Hotel. Užijte si osvěžující koupání, slunění na bílé písčité pláži a bezstarostné toulky po pobřeží a posuďte, jaký je to rozdíl od ruchu a shonu hektického městského života. Přenocování v Palm Beach Resort Hotel.
3. den - Ngwe Saung - volno na odpočinek. Přenocování v Palm Beach Resort Hotel.
4. den - Ngwe Saung - volno na odpočinek. Přenocování v Palm Beach Resort Hotel.
5. den - Ngwe Saung / Pathein - po snídani v hotelu budete vyzvednuti a převezení na patheinské molo k Delta Queen, která odplouvá v 12.00. Celonoční výletní plavba. Večeře a přenocování na palubě.
6. den - Pathein / Yangon - příjezd do Yangonu okolo 08.00. Přesun do hotelu.

Cena od 86 USD na osobu

Yangon – Ngapali - Yangon (4 dny / 3 noci)

1. den - Yangon / Thandwe / Ngapali Beach - po snídaní převoz na letiště a let do Thandwe. Po příletu transfer do hotelu v New Ngapali Beach. Zbytek dne podle vlastního přání. Přenocování v Ngapali.
2. den - Ngapali - volno, přenocování v Ngapali.
3. den - Ngapali - volno, přenocování v Ngapali.
4. den - Ngapali / Thandwe / Yangon - po příletu na letiště v Yangonu transfer do hotelu nebo na mezinárodní letiště.

Cena od 258 USD na osobu