Výjezdová turistika | Myanmar | Itineráře a programy | Okruh – 5 dní

Okruh – 5 dní

Itineráře a programy

Yangon – Bagan – Mandalay – Yangon (5 dnů / 4 noci)

01. den Yangon
Vítáme vás ve městě zahrad. Buď ranní nebo odpolední přílet na mezinárodní letiště v Yangonu. Poté přejezd do hotelu. Zde bychom vám rádi poskytli dostatečný čas na odpočinek, který vám může po dlouhém únavném letu přijít vhod. Prohlídka Yangonu je proto plánována na celý den před odletem, takže si ji můžete náležitě vychutnat.
02. den – Yangon / Bagan
Po snídani transfer na letiště a odlet do Baganu, oblastí s více jak 2000 chrámy na 40 km2. Po příletu po cestě do hotelu návštěva pagody Shwezigon, dále pak chrámu Wetkyi-in Gubyaukkyi s nástěnnými malbami, ubytování v hotelu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva manufaktury na výrobu lakovaných řemeslných výrobků, dále pak chrámu Manuha s obrovským Budhou a výjevy z královského vězení, chrám Nanpaya s vynikajícími kamennými plastikami. Večer návštěva chrámu Ananda, který svou dispozicí připomíná řecký kříž, večeře v místní restauraci, návrat do hotelu, nocleh.
03. den – Bagan / Mandalay
Po snídani transfer na letiště a odlet do Mandalaye. Po příletu na letiště Tada-Oo návštěva známe pagody Mahamuni s jedním z nejvíce posvátných Buddhů v Mandalayi. Poté krátká návštěva manufaktury na výrobu zlatých fólií. Ubytování v hotelu a oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka Mandalaye, která začne prohlídkou kláštera Shwenandaw známého pro své dřevěné plastiky, dále návštěva pagody Kuthodaw s největší knihou světa s buddhistickými texty umístěnou na množství kamenných desek. Cesta bude pokračovat návštěvou Mandalayského Vrchu s chrámem a panoramatickým výhledem na celou oblast Mandalaye, odkud budete pozorovat západ slunce. Večeře v místní restauraci a transfer do hotelu, nocleh.
04. den – Mandalay / Yangon
Po snídani transfer na letiště a odlet do Yangonu, přílet do Yangonu a transfer do hotelu. Oběd v místní restauraci. Odpoledne prohlídka Yangonu, kterou začneme návštěvou sklárny Nagar Glass, kde se můžete seznámit s prací zkušených dělníků vyrábějících starými metodami skleněné sošky, dále pak návštěva pagody Chaukhtatkyi s monumentálním odpočívajícím Buddhou. Poté krátce zastavíme u pagody Sule v centru města, kde uvidíte život v Yangonu a navštívíte čínskou čtvrť se svým specifickým podvečerním trhem. Večer návštěva pagody Shwedagon, která je světově proslulá zlatě se třpytící buddhistická stavba tyčící se nad městem s velkou věží vysokou 100 m. Večeře v místní restauraci, transfer do hotelu.
05. den – Yangon
Po snídani v hotelu, prohlídka Yangonu s návštěvou pagody Gaba Aye a jeskyně Mahapasana. Oběd v místní restauraci, po obědě transfer na letiště.

Cena od 430 USD na osobu