Výjezdová turistika | Myanmar | Itineráře a programy | Výlety – Mandalay

Výlety – Mandalay

Itineráře a programy

Bližší informace o navštívených oblastech naleznete také v sekci „Nejnavštěvovanější místa“.

Mandalay – Mogok – Mandalay (2 dny / 1 noc)

1. den - Mandalay / Mogok - po snídani cesta do Mogoku. Příjezd do vesnice Let Pan Hla a patnáctiminutová přestávka. Poté cesta do Shwe Nyaung Bin (ovocný trh) a příjezd do Kyat Pyin (západní část Mogoku) v nadmořské výšce 1280 m. V Kyat Pyin můžeme vidět velký povrchový důl produkující drahokamy. Příjezd do Mogoku a oběd v místní restauraci. Cesta do Le Oo a seznámení se se soukromými povrchovými doly a tradičními 120 cm čtvercovými doly. Prohlídka řezání drahokamů, jejich leštění a zlatnické dílny. Dopřejete si úchvatnou vyhlídku na Mogok z pagody Chan Thar Gyi. Večeře v místní restauraci. Návrat do hotelu a přenocování.
2. den - Mogok / Mandalay - po snídani cesta na zeleninový trh v Aung Chan Thar, prohlídka okolí. Prohlídka povrchového dolu Shwe Pyi Aye a tunelového dolu Lin Yaung Chi. Poté cesta na trh v Pan Chan Gem, což je největší trh s drahými kameny v Mogoku. Po obědě v místní restauraci cesta nazpět do Mandalay.

Momentálně není v nabídce.

Mandalay – Monywa – Mt. Po Win – Mandalay (2 dny / 1 noc)

1. den - Mandalay / Monywa - po snídani výlet autokarem do Monywa 135 km severozápadně od Mandalay. Po cestě návštěva pagody Mohnyin Than, kde je více než 500 000 vyobrazení Buddhy, pagody Bodi-Ta-Htaung (Tisíc stromů Bo) a největšího myanmarského odpočívajícího Buddhy, který má délku 100 m a výšku 27,5 m. Příjezd od Monywa a přihlášení se v hotelu. Po obědě návštěva vesnice výrobců lakovaných ozdob Kyaukka a pagody Shweguni. Večeře v místní restauraci a přenocování v hotelu Monywa.
2. den - Monywa / Mt. Po Win / Mandalay - po snídani převoz na molo, abyste mohli navštívit Mt. Po Win, který je situován na západním břehu řeky Chindwin. Za návštěvu stojí Mt. Po Win and Mt. Shwe Ba, kde jsou ve skalách vytesané výklenky, sochy Buddhy a schodiště. Návrat na oběd v Monywa a cesta zpět do Mandalay.

Cena od 80 USD na osobu

Mandalay – Pyin U Lwin – Kyaukme – Lashio – Mandalay (3 dny / 2 noci)

1. den - Mandalay / Kyaukme / Lashio - ranní odjezd autokarem přes malebný horský terém do Kyaukme. Vyhlídková jízda zahrnuje návštěvu nefritového tržiště Kyaukme, samotné město, místní kmeny a pagodu Bawgyo. Příjezd do Lashio brzy navečer. Přenocování v Lashio.
2. den - Lashio / Kyaukme / Pyin U Lwin - brzy ráno návštěva tržiště v Lashio (kde jsou k vidění místní horské kmeny), čínská svatyně Quan Yin San, Pyi Lone Chantha Paya, Čínské město a začátek Barmské cesty. Cesta pokračuje návštěvou dílen na výrobu papíru Shan blízko Kyaukme. Po prohlídce železničního viaduktu Gokteik příjezd do Pyin U Lwin pozdě odpoledne a pohled na západ slunce z pagody Kyauk Taung, Přenocování v Pyin U Lwin.
3. den - Pyin U Lwin / Mandalay - po snídani vyhlídková jízda po U Lwin zahrnující návštěvu vodopádu Pwe Kauk, jeskyní Peik Chin Myaung, botanické zahrady a okolí města. Po obědě v místní restauraci návrat autokarem do Mandalay.

Cena od 105 USD na osobu

Mandalay – Myintkyina – Myit Sone – Putao – Htat San Gaung – Putao – Yangon (5 dní / 4 noci)

1. den - Mandalay / Myintkyina - po snídani v hotelu přejezd na mezinárodní letiště v Mandalay a let do Myitkyina. Po příletu registrace v hotelu Pan Sun a prohlídka pamětihodností před a po obědě; návštěva trhu Myitkyina, pagody Su Taung Pyi a odpočívajícího Buddhy, zahrady Kachin „Manao“. Večeře a přenocování v hotelu.
2. den - Myintkyina / Myit Sone (soutok) / Myintkyina - po snídani v hotelu ranní návštěva trhu v Myitkyina a cesta do Myit Sone (45 km), kde se setkávají dva velké horské toky (Maikha a Malikha) pádící dolů z Mt. Hkakabo Raz a tvoří proslulou řeku Ayeyarwaddy River. Bude-li to možné, návštěva vesnice Tan Phe, kde jsou k vidění sloni přenášející teakové dřevo. Říční plavba po řece Maikha. Oběd v Myit Sone. Po cestě do Myitkyina návštěva věže Jaw Bon, karein Naw Resort a místní vesnice. Večeře v restauraci s vyhlídkou na řeku (River View Restaurant). Přenocování v hotelu Pantsum.
3. den - Myintkyina / Putao - ranní let do Putao. Přílet do Putao, města obklopeného podkovou hor a přesun do pensionu Khakaborazi. Oběd v restauraci. Poté návštěva vesnice Mulasheedee (13 km od Putao, 30 min. jízdy) a procházka po závěsném lanovém mostě. Poté jízda zpět do Putao, večeře a přenocování v penzionu Khakaborazi.
4. den - Putao / Htat San Gaung - snídaně. Poté návštěva vesnice Htat San Gaung (22 km od Putao). Lze zblízka vidět život kmenů Rawan, Le su, Kachin a Khan tee Shan. Večer si vychutnejte večeři s tradičním tancem a velkým ohněm. Přenocování ve vesnici.
5. den - San Gaung / Putao / Yangon - ráno cesta zpět do Putao a odpolední let do Yangonu.

Cena od 599 USD na osobu