Výjezdová turistika | Indie | Itineráře a programy | IN36 – Ajurvéda

IN36 – Ajurvéda

Itineráře a programy

Delhi – Agra – Jaipur – Trivandrum – Kovalam – Delhi – 12 dní / 11 nocí

01. den – Delhi
Přílet na letiště v Novém Díllí, přivítání na letišti a transfer do hotelu v centru města. Setkání s průvodcem a upřesnění programu. Volno na odpočinek a individuální program. V době individuálního volna je možno, stejně jako všechny ostatní dny, využít pomoc a asistenci průvodce. Večeře a nocleh v hotelu.
02. den – Delhi
Po snídani celodenní prohlídka Starého a Nového Díllí s průvodcem. V dopoledních hodinách navštívíte nejdůležitější památky ve Starém Díllí – Červenou Pevnost a Raj Ghat. Červená pevnost byla postavena v 17. století a své pojmenování získala podle červeného pískovce, ze kterého je postavena. Je významným příkladem mughalské architektury a roku 1993 byla zapsána na seznam UNESCO. Raj Ghat je překrásně upravený park, kde bylo zpopelněno tělo zavražděného Mahatmy Gándhího. Na tomto místě se uprostřed parku nachází černý mramorový pomník, u kterého se každý pátek koná vzpomínkový obřad. Odpoledne přejezd do Nového Díllí, při jízdě po královské cestě Rajpath uvidíte sídlo parlamentu, sídlo prezidenta a India Gate. Poté návštěva Humayunovi hrobky, Qutab Minaru, nejvyššího cihlového minaretu na světě ze 14. století a chrámu Birla Mandir, který je jedním z mnoha chrámů ve velkých indických městech, který mohou navštěvovat všichni lidé bez ohledu na kastu či národnost (jsou tedy jako jedny z mála buddhistických chrámů otevřeny pro turisty). Po prohlídce volno na odpočinek a individuální program. Nocleh v hotelu.
03. den – Delhi / Agra
Po snídani 4–5 hodinový přejezd do Agry. Po příjezdu do Agry ubytování v hotelu a odpoledne prohlídka města s průvodcem. Nejprve navštívíte Tja Mahal – nejextravagantnější pomník, který nechal indický mogul vystavět pro svou zesnulou ženu. Dále pevnost v Agře (Red Fort), která byla rovněž postavena z masivního červeného pískovce v 16. století. Její obvodové zdi měří téměř 2,5 km a uvnitř nich vznikla celá řada paláců a staveb, které vlastně tvoří město ve městě. Večer návrat do hotelu, večeře a nocleh v Agře.
04. den – Agra / Jaipur
Po snídani pětihodinová jízda do města Jaipur ve státě Rajasthan, kterému se někdy přezdívá „Růžové město“ díky červenému pískovci, ze kterého je postaveno. Po příjezdu navštívíte Městský palác, který patřil až do roku 1959 do vlastnictví maháradžů. Tehdy byl podle výnosu Indíry Gándhíové vyvlastněn a byla jim ponechána pouze malá část jako rezidence. Dnes je palác přístupný veřejnosti a nacházejí se v něm také 3 muzea. Poté prohlídka paláce Hawa Mahal (Paláce Větrů), který nechal postavit maháradža Partap Singh pro královské dámy, aby mohly sledovat ruch na ulici a nebyly přitom samy vidět. Palác má pět pater a 953 oken, která jsou ozdobena "pískovcovými krajkami". Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
05. den – Jaipur / Delhi
Po snídani se vydáte zpět do Díllí. Po cestě zastávka na prohlídku Jantarové pevnosti (Amber Fort). Pevnost trůní na vysoké skalnaté hoře a vy se k ní vydáte na hřbetu slona. Jízda na slonu vyžaduje určitý cvik, ale rozhodně se jedná o nezapomenutelný zážitek. Amber Fort tvoří nepřehledný labyrint veřejných a soukromých budov a nachází se zde také nevelký, ale velmi působivý chrám bohyně Kálí. Odpoledne pokračování cesty do Díllí. Ubytování v hotelu v Díllí, nocleh.
06. den – Delhi / Trivandrum / Kovalam
Po snídani odjezd na letiště a přelet do města Trivandrum ve státě Kerala. Odtud transfer do hotelu v plážovém městečku Kovalam. Pláže v okolí jsou světově proslulé a nabízejí návštěvníkům široké spektrum sportovních a odpočinkových aktivit. Kromě opalování a plavání lze čas trávit potápěním, výlety na katamaránech, masážemi a speciálními kulturními programy. Řada resortů nabízí kurzy jógy a ajurvédy. Nocleh v hotelu.
07. – 11. den – Kovalam
Snídaně v hotelu. Přes den ajurvédské léčebné procesy (program bude přizpůsoben potřebám a požadavkům klienta). Odpoledne a večer relaxace na plážích Kovalam. Nocleh v hotelu.
12. den – Kovalam / odlet
Po snídani odhlášení z hotelu a transfer na letiště Trivandrum na let do vaší cílové destinace.

Cena od 1059 USD

Cena zahrnuje:
přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelech turistické kategorie, stravování dle programu, místního anglicky mluvícího průvodce v rámci programu / prohlídek, všechny transfery klimatizovaným autem, vstupy dle programu, všechny daně a poplatky, pojištění proti úpadku ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vízum, cestovní pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), místní letenky (pokud není uvedeno jinak), program ajurvédy, fakultativní výlety, stravování, nápoje, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), spropitné, poplatky za kamery a video, hotelové účty za telefon a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.