Výjezdová turistika | Indie | Itineráře a programy | IN34 – Safari na motorkách

IN34 – Safari na motorkách

Galerie obrázků (13)
Itineráře a programy

Dillí – Corbett – Shukla Phanta – Royal Bardia – Chitwan – Pokhara – Kathmandu – Dhulikhel – Bhaktapur – Kathmandu – 14 dní / 13 nocí

01. den – Dillí
Přílet do Dillí. Uvítání na letišti a transfer do hotelu.
02. den – Dillí / Národní park Corbett
Dopoledne volno. Odpoledne odjezd z Dillí klimatizovaným autobusem, přibližně 7 hodinová cesta do Národního parku Corbett na úpatí Himalájí Kumaon. Nocleh v letovisku.
03. den – Národní park Corbett
Volný den v Národním parku Corbett. Den věnovaný aklimatizaci a seznámení se s motocykly Royal Enfield. Zbude i čas na pozorování zvěře.
04. den – Národní park Corbett / rezervace Shukla Phanta
Jízda do Mahenderngaru - 100 km úsek. Z Ramnagaru do Banbasy jsou na silnici oddělené vydlážděné pruhy, po nichž pojedete. Podél silnice tohoto regionu Terai jsou postaveny zemědělské usedlosti. Až do roku 1960 byla tato oblast hustě porostlá převážně salovými a týkovými lesy. Z Banbasy směrem k pohraničnímu městu Mahendernagar jsou silnice  méně kvalitní. Na indicko-nepálské hranici vás budou kontrolovat nepálští vládní úředníci. Dále pojedete cestou, která je téměř identická s úsekem v indickém regionu Terai. Objevíte spoustu podobností jak v životním stylu tak jazyce místních obyvatel. Budete pokračovat do Shuklapatu v západní části Nepálu. Zde se nachází přírodní rezervace Sukla Phanta. Ta ještě zcela nepodlehla komercionalizaci, takže uspokojí milovníky divoké přírody. Sukla Phanta je situována v nejvzdálenější jihozápadní části Nepálu a je domovem některých nejohroženější druhů živočichů, jako je např. dikobraz a divoké prase zakrslé. Za zmínku stojí i jelen barasinghu. Jejich obrovská stáda (často čítající několik set kusů) vypadají z dálky jako temně hnědé skvrny. Stáda samců pak poskytují nádhernou podívanou, když se jejich vidlicovité paroží promítá proti obloze - sen každého fotografa během západu slunce. Nocleh v hotelu Sweet Dreams v Mahindernagaru.
05. den – Shukla Phanta / Národní park Royal Bardia
Jízda zemědělským regionem Nepálu, kde se pěstuje převážně rýže.  Cesta povede do národního parku Royal Bardia. Tento park o rozloze 968 km2 se rozkládá na východním břehu řeky Karnali. Táhne se od pohoří Churia se suchými salovými lesy až po porézní svahy Bhabaru s pastvinami porostlými vysokou travou. Na jaře pastviny rozkvetou šarlatově rudými květy kapoku. Ve zdejších lesích žije nejpočetnější tygří populace na subkontinentu. Z dalších druhů zde žije jelen sambar, jelen vepří, jelen černý, divočák a opice makak. Nocleh v rekreačním středisku Dolphin Manor.
06. den – Národní park Royal Bardia
Ranní a večerní výlet do džungle. Nocleh v Dolphin Manor.
07. den – Národní parky Royal Bardia a Royal Chitwan
Nepál má na svou malou rozlohu překvapivě velký počet národních parků. Zatímco vysoké Himaláje tvoří severní region, jih země známý jako Terai pokrývá hustá tropická džungle plná divoké zvěře a tropického ptactva. Nocovat budete v národním parku Chitwan.
08. den – Chitwan
Chitwan je prvním nepálským národním parkem založeným v roce 1973 během vlády krále Birendra. Park o rozloze 932 km2 je domovem 43 druhů živočichů včetně majestátního tygra a více než 450 druhů ptáků. Na jedné straně se táhne pohoří Shivalik Range s opadavými salovými lesy, pětinu plochy zaujímají záplavové nížiny řek Narayani, Rapti a Reu s vysokými travnatými porosty zpestřenými rostlinami kapoku (hedvábné bavlny), akáty a sisamy. Na druhé straně jsou zde bažinaté oblasti a velký počet slepých říčních ramen, které jsou domovem bažinných krokodýlů. V řece Narayani pak žije vysoce ohrožený druh krokodýla gaviála (Gharial). Dále zde žije vzácný jednorohý nosorožec, jedno z největších a nejuctívanějších zvířat, o němž se podle místních obyvatel traduje, že je obdařeno magickou mocí. Tato pověra bohužel vedla k rychlému snížení jeho počtu a ochránci přírody se nyní snaží najít způsob, jak tento živočišný druh zachránit před úplným vyhubením. Dříve zde existovala stráž na ochranu nosorožců, tzv. “gainda gasti”, dnes je hlídání nosorožců v rukou Královské nepálské armády.
 09. den – Chitwan / Pokhara
Jízda vás zavede z regionu Terai do regionu Shivalik - cílem je Pokhara ležící uprostřed Nepálu v údolí v nadmořské výšce 884 m. Z údolí se zvedá 8091 m vysoká hora Annapurna, což je největší převýšení na světě. Pokhara je známa pro úžasný výhled na 148 km dlouhé panorama zasněžených Himalájí táhnoucí se od Dhaugiri po Himalchuli. Celkový nádherný dojem ještě umocňují kouzelná jezera Phewa, Begnas a Rupa.
10. den – Pokhara
Pokud hledáte rovnováhu mezi dobrodružstvím a odpočinkem, pak je Pokhara pro vás tím ideálním místem. Ve srovnání s mnoha indickými městy je to malé město, ale v Nepálu se řadí s počtem obyvatel 95.000 mezi největší. Kdysi tudy vedla obchodní cesta mezi Indií a Tibetem a dnes je Pokhara základnou pro mnohé trekingové výpravy v oblasti.
11. den – Pokhara / Káthmándú
Pokhara leží 200 km od Káthmándú. Cesta se klikatí podél reky Trishuli  až do Bairini a poté se svažuje směrem na jih do Káthmándú, hlavního města Nepálu. Káthmándú je zároveň největším městem Nepálu s mimořádným kulturním dědictvím, které okouzlí i ty, kdo se o umění a architekturu příliš nezajímají. Durbar Square je pestrou směsicí chrámů a stup vystavěných po obou stranách úzkých dlážděných ulic a kolem otevřených nádvoří. Jsou svědectvím dávných časů a ostře kontrastují s moderními japonskými automobily a dalšími mezinárodními výrobky, které pronikly do tohoto historického komplexu. Náměstí není nikdy prázdné, stále se zde pohybují zvědaví turisté, zahálející squatteři, pouliční prodejci a samozřejmě pověstní kathmándští hippies. Jeden z chrámů nese dokonce jejich jméno "hippie temple", protože dříve býval oblíbeným místem, kde se shromažďovali kuřáci marihuany. Kouření marihuany bylo v Nepálu zakázáno teprve nedávno. Dalším proslaveným místem v blízkosti Durbar Square je ulice Freak Street, kdysi ráj tzv. květinových dětí 60-tých let.
12. den – Káthmándú
Rozhodně doporučujeme navštívit tři unikátní historické památky - Bouddhnath, Pashupatinath a Swayambhunath. Neměly by chybět v itineráři žádného návštěvníka Káthmándú. Tyto tři nádherné chrámy jsou svědectvím hlubokého náboženského a duchovního života minulosti a není náhodou, že je UNESCO nominovalo na seznam světového kulturního dědictví. Můžeme pouze doufat a modlit se, že si svět uvědomí jejich obrovský význam přetrvávající celá staletí a skutečnost, že jejich nádhera bude těžko někdy překonána.
13. den – Dhulikhel / Bhaktapur
Jízda do Dhulikhelu a Bhaktapuru po silnici Arniko Raj Marg. Dhulikhel je malebné město 30 km východně od Káthmándú udržující si staré tradice způsobu života. Odtud se vám naskytne celkový panoramatický pohled na Himaláje od východu na západ.
14. den – Káthmándú
Transfer na letiště k přeletu do New Delhi, odtud odlet mezinárodním spojem zpět do ČR.


Cena za osobu od 2575 USD (na motorce).

Cena za osobu od 1700 USD (pro doprovod).

Itinerář může být prodloužen o pobyt v Indii.

Cena zahrnuje (pro motorkáře) – ubytování ve dvoulůžkových pokojích se stravou dle programu, motocykl Royal Enfield 500, palivo, služby doprovodného vozidla, služby mechanika, všechny poplatky a první pomoc, vstupy do národních parků dle programu s vyjížďkou na slonech a jeep safari, prohlídky dle programu s anglicky mluvícím průvodcem.

Cena zahrnuje (pro doprovod) – všechny výše uvedené služby mimo motocyklu, dopravu Toyotou Qualis.

Cena nezahrnuje – mezinárodní letenku, místní letenku Káthmándú / Delhi (cca 147 USD), letištní taxy, víza, stravování, nápoje, spropitné, poplatky nosičům, green fees, poplatky za fotografování a filmování a všechny další výdaje individuální povahy, které nejsou jmenovitě uvedeny výše.