Výjezdová turistika | Indie | Itineráře a programy | IN17 – Safari v Ladakhu

IN17 – Safari v Ladakhu

Itineráře a programy

Dillí – Kulu – Manali – Darcha – Sarchu – Leh – Dillí – 9 dní / 8 nocí

01. den – Dillí / Kulu / Manali
Transfer na letiště v Dillí, odlet do Kulu, z Kulu transfer autem (40 km) do hotelu v Manali, odpoledne prohlídka Starého Manali a horkých vodních pramenů Vashnit, přenocování v hotelu Highland.
02. den – Manali / Darcha
Časně ráno po snídani cesta džípem do Darchy. Cesta povede vysoko položeným průsmykem v Rathanu, údolím Lahau a po pravém břehu řeky Chandra dolů směrem do Darchy kolem soutoku Chandry a Bhagy. Večeře a přenocování ve stanovém kempu ve městě Darcha.
03. den – Darcha / Sarchu
Po snídani cesta z kempu k Baralachu La (4880 m n.m.), kde se vám naskytnou působivé velkolepé pohledy na zasněžený vrcholek Baralachy, dále trasa vede podél horních úseků řeky Lingti a pak do kempu v Sarchu, večeře a přenocování ve stanovém kempu.
04. den – Sarchu / Leh
Po snídani odjezd z kempu, přejezd pohoří Zanskar (vrcholy Lachalung La – 5 100 m n.m., Tanglang La – 5 300 m n.m.), než sjedete do údolí řeky Indus je terén divoký a vystavený větru, po dosažení řeky Indus vede cesta 50 km dolů údolím až k Lehu, cestou uvidíte klášter Thinksey, přenocování v hotelu Dragon v Lehu.
05. den – Leh
Po snídani návštěva Spituk a Phyang Gompas s místním průvodcem, odpoledne volno, přenocování v hotelu Dragon.
06. den – Leh
Celodenní výlet ke klášterům Shey, Thiksey, Hemis, přenocování v hotelu Dragon.
07. den – Leh
Dopoledne návštěva Leh Palace a Peace Pagoda (Stupa) nacházejících se na kopci nad lázeňskou vesnicí Changspa, odpoledne procházka do Samkar Gompa, přenocování v hotelu Dragon.
08. den – Leh
Dopoledne návštěva paláce Stock a muzea, poté návštěva dětské tibetské vesnice v Choglamsar, odpoledne prohlídka trhu v Lehu, přenocování v hotelu Dragon.
09. den – Leh / Dillí
Dopoledne transfer na letiště a odlet do Dillí.

Cena od 490 USD

Cena zahrnuje – přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v komfortních hotelech se snídaní, v rámci kempu s plnou penzí, transfery klimatizovanými autobusy, dopravu džípy, anglicky mluvícího průvodce, program dle itineráře.

Cena nezahrnuje – vízum, mezinárodní letenku, místní letenky Delhi – Kulu / Leh – Delhi (285 USD), letištní taxy, pojištění, vstupy, stravování, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.