Výjezdová turistika | Indie | Itineráře a programy | IN27 – Cesta divočinou I.

IN27 – Cesta divočinou I.

Itineráře a programy

Dillí – Sariska – Samode – Ranthambore – Bharatpur – Agra – Dillí – 12 dní / 11 nocí

01. den – Dillí
Přílet do Dilíí, transfer do hotelu Centre Point. Odpoledne prohlídka Nového a Starého Dillí. Večeře a nocleh v hotelu.
02. den – Dillí / národní park Sariska
Po snídani 4,5 hodinová cesta do Národního parku Sarsika (240 km). Rezervaci Sariska dominují ostré útesy a úzká údolí pohoří Aravali. Travnatá území a lesy jsou výborným útočištěm pro ohrožené živočišné druhy. Žijí zde dikobrazy, vysokohorské antilopy, pávy, divocí medvědi, tygři, leopardi, šakalové a hyeny. Na vrcholu špičatého kopce stojí hrad, jako dědictví středověkých dob. Navštívíte i trosky kláštery Garh – Rajor z 10.-11. století. Poté si užijete noční jízdu parkem. Večeře a nocleh v hotelu Sariska Palace.
03. den – národní park Sariska
Po snídani celodenní výlet do divočiny v národním parku, piknikový oběd, večeře a nocleh v hotelu Sariska Palace.
04. den – národní park Sariska / Samode
Po snídani tříhodinová cesta do Samode (140 km). Po příjezdu ubytování v hotelu Samode Palace. Po obědě exkurze do města Jaipur, návštěva paláce, Hawa Mahal a hvězdárny. Večer návrat a večeře a nocleh v hotelu Samode Palace.
05. den – Samode / národní park Ranthambhore
Po snídani návštěva pevnosti Amber Fort, jízda na slonovi a přesun do národního parku Ranthambhore (4 hod, 195 km). Transfer do chaty v džungli. Národní park zaujímá rozlohu 514 km2, žije v něm velké množství živočišných druhů, jen ptáků je zde více jak 300 druhů. Odpoledne pozorování zvěre z džípu. Večeře a nocleh v chatě Jhoomar Bari.
06. den – národní park Ranthambhore
Po snídani celodenní výlet do divočiny v národním parku, piknikový oběd, večeře a nocleh v chatě Jhoomar Bari.
07. den – národní park Ranthambhore
Po snídani celodenní výlet do divočiny v národním parku, piknikový oběd, večeře a nocleh v chatě Jhoomar Bari.
08. den – národní park Ranthambhore / Bharatpur
Po snídani pětihodinová cesta do Bharatpuru (205 km). Ubytování v hotelu Laxmi Vilas Palace Hotel. Po obědě cesta do jedné z nejpěknějších ptačích rezervací Keoladeo na pozorování ptáků. Žije zde více než 350 druhů ptáků na území 29 km2. Mnoho z nich zde tráví zimu a pak se navrací do svých domovů na Sibiř a do Asie. Večeře a nocleh v hotelu Laxmi Vilas Palace.
09. den – Bharatpur
Po snídani celodenní výlet do rezervace Keoladeo na pozorování ptactva, piknikový oběd, večeře a nocleh v hotelu Laxmi Vilas Palace.
10. den – Bharatpur / Agra
Po snídani odjezd do Agry (40 km), cestou zastávka v Fatehpur Sikri, ubytování v hotelu Trident v Agře. Po obědě návštěva pevnosti Agra Fort a proslulého Taj Mahalu, poté pozorování ptáků v okolí Taj Mahalu. Večeře a nocleh v hotelu.
11. den – Agra / Dillí
Po snídani pětihodinová cesta do Dillí (205 km). Po cestě zastávka v Sikandře, transfer do hotelu Centre Point. Závěrečná večeře a nocleh v hotelu.
11. den – Agra / Dillí
Po snídani volno na nákupy a odhlášení z hotelu.

Cena od 1357 USD

Cena zahrnuje – přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v komfortních hotelech se snídaní, stravování dle programu, v rámci pobytu v národních parcích s plnou penzí, transfery klimatizovanými autobusy, safari v džípech, anglicky mluvícího průvodce, program dle itineráře.

Cena nezahrnuje – vízum, mezinárodní letenku, letištní taxy, pojištění, vstupy, stravování, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.