Výjezdová turistika | Mexiko | Nejnavštěvovanější místa | México D.F. | Zona Rosa

Zona Rosa

México D.F.

Přesto, že v hlavním městě není žádná čtvrť pro “obveselení” či “potěšení”, tlačí se v “Růžové zóně” s dobře znějícími jmény ulic jako Calle Londres, Hamburgi, Niza, Rhin nebo Missisippi, drahé hotely, restaurace a noční kluby, ale také obchody, jejichž nabídka a cenová hladina je určena pro vyšší vrstvy obyvatelstva a pro turisty. Hlavní dopravní tepnou Paseo de la Reforma, která vede až do parku Chapultepec. Na křižovatce této tepny se třídou Florencia je památník nezávislosti Monumento a la Independencia, který ke vzpomínce na rok 1810 byl postaven v roce 1910. Na 45 m vysokém sloupu se vznáší zlatý vítězný anděl (proto domácí obyvatelé památník nazývají krátce “anděl”).
Na dopravní tepně Paseo dela Reforma ve směru do středu města (severovýchodně) je ve vzdálenosti asi 2 km, na důležité křižovatce s severojižní dopravní osou Av. de los Insurgentes, další památník Monumento a Cuahtémoc, který je věnován poslednímu knížeti Aztéků. Bronzová socha ho znázorňuje ozbrojeného a s péřovou korunou. Na podstavci jsou jména dalších aztéckých knížat a reliéfy z jejich života.
Asi 600 m směrem do města je další křižovatka, na které stojí Kolumbův památník Monumento a Colón. Socha objevitele Ameriky táhne šátek od zeměkoule a zdviženou paží ukazuje na nové horizonty. U jeho nohou sedí 4 kněží, spojení s objevováním Ameriky, mezi nimi Bartolomé de las Casas, známý jako protektor Indiánů. Severně od Kolumbova památníku je Plaza de la República, kde je park a památník revoluce Monumento a la Revolución. Tato 67 m vysoká kopulovitá stavba na mohutných mramorových obloucích je vlastně zbytkem nikdy nedokončené parlamentní budovy, kterou chtěl nechat postavit diktátor Porfirio Díaz. Dnes je stavba připomínkou revoluce z roku 1910, kterou skončilo Díazovo panství.