Výjezdová turistika | Nepál | Základní informace

Základní informace

Nepálská hymna Mapa Nepálu
Nepál

O tomto malém himalájském království Nepálu už bylo vyřčeno tolik chvály, že lze jen těžko vymyslet něco originálního o vší té nádheře, chrámech, pagodách a sněhem pokrytých Himalájích s tajuplným Yetim. Je to ve skutečnosti země ohromující množstvím různorodých etnických skupin, kombinací věčného sněhu a tropického jihu, to vše doplňuje perfektní architektura, umění a kultura. Nepál je snad jedinou zemí na světě, která může nabídnout každému návštěvníkovi tolik možností. Pro dobrodružné lidi je zde množství tras do nepálských Himalájí k provozování trekkingu a horolezectví. Vzrušující rafting lze provozovat v bílých vodách řek napájených tajícím sněhem z himalájských vrcholů. Jedinečným zážitkem může být jízda na slonu v tropické džungli, pozorování různých druhů zvířat, líných nosorožců a krokodýlů či leopardů a tygrů. Vysoké pagody fascinujícího stavebního slohu a uměleckého zpracování zároveň s původními královskými paláci si snadno získají srdce návštěvníků milujících kulturu. Není divu, že po otevření hranic okolnímu světu v roce 1951, se stal Nepál jedním z nejvýznamnějších turistických cílů na světě.

Pro detailnější mapu - klikněte zde Plný název země: Kingdom of Nepal
Rozloha: 147 181 km2
Počet obyvatel: 29 391 883 (červen 2011)
Složení obyvatelstva: více než 60 různých etnik a kastovních skupin, jež lze rozdělit na obyvatele tibetsko-nepálského původu (mongoloidní skupina, např. Névárové, Gurungové, Bhótiové, Šerpové, Lepčové aj.) a obyvatele indicko-nepálského původu (potomci indoárijských přistěhovalců, např. Gurkhové, Tharuové, Párvatíové aj.).
Jazyk: nepálština psaná dévanágarským písmem. Nepálsky se dnes dorozumí 98% všech obyvatel země. Jinak se v Nepálu mluví 36 dalšími jazyky a dialekty, jež patří mezi tři jazykové skupiny: indo-evropská (např. nepálština, avadhština, bhódžpurština, aj.), tibetsko-barmská (např. névárština, gurungština, aj.) a austro-asijská (např. mundština). Ve velkých nepálských městech se lze domluvit anglicky.
Náboženství: 90% hinduisté, 5% buddhisté, 3% muslimové.
Vláda:
parlamentní demokracie a konstituční monarchie.
Hymna: pro přehrání klikněte zde.

Mimo turistických aktivit nabízíme zprostředkování a zajišťování následujících obchodních služeb přímo v Nepálu:

·         objednávky různých druhů zboží
·    
    vytipování potenciálních obchodních partnerů a dodavatelů zboží
·         zajištění a zaslání požadovaných vzorků zboží
·        
zajištění a kontrola carga
·        
připravení obchodních jednání a zajištění místních služeb

Požadavky na služby tohoto charakteru a informace o cenách zašlete na naši emailovou adresu nepal@on-internet.cz.

TOPlist