Výjezdová turistika | Nepál | Království hor

Království hor

Nepál

Nepál je zemí ohromujících extrémů. Jsou zde nejvyšší hory na světě (včetně vrcholu Mt. Everest) vypínající se nad obydlenými údolími a zalesněnými nížinami, v nichž žije důstojný tygr a těžkopádný nosorožec. Všude vládne kouzlo, ať je to na vrcholcích hor, terasovitých hřebenech, v rušných městech, na dravých řekách nebo v lesích plných divoké zvěře, květin a ptačího zpěvu.

Himaláje byly odjakživa známy jako místo, kde ”bydlí Bůh”. Prapůvodní historie, náboženství, kultura a tradice vyvolávají auru legend a mýtů vycházejících z Himalájí, které vždy naháněly hrůzu. V dávných dobách to byla tajemná oblast svatých a mudrců, kteří přišli z dalekých končin, aby našli věčný mír a boží požehnání. Himaláje skrývají mnoho chrámů a svatyní, klášterů a posvátných jezer v divokých a odlehlých částech regionu.

Zdálo by se, že v této zemi zbožnosti se čas zastavil na celá staletí. Nepál je jedinečným místem pro všechny vyznavače Buddhismu, protože je rodištěm velkého Buddhy, tohoto apoštola míru a odpuštění.

Nepál je opravdová střecha světa, leží zde 800 kilometrů nejmladšího a nejvyššího pohoří Himaláje. Nacházejí se zde vrcholy přes 6000 m vysoké a osm ze čtrnácti nejvyšších 8 tisícových obrů. Tyto terasovité hory se vinou dolů do svěže zelených údolí s dravými řekami a tropickou džunglí s množstvím divoké zvěře. Ve své nesmírně rozmanité a zvlněné topografii, měnicím se klimatem a směsicí obyvatel, vytváří Himaláje magickou přitažlivost pro cizince.

Při cestě do vnitrozemí můžete sledovat starodávné pěší stezky vinoucí se malebnými údolími řek, složitými terasovitými políčky a zalesněnými hřebeny spojujícími pitoreskní vesničky a městečka. Tyto dobře vedené trasy byly využívány po staletí a jsou nadále využívány místními obyvateli a každým, kdo má zdravé nohy a smysl pro dobrodružství, exotiku a radost ze zdolávání hor Nepálu. Turistům se však nabízí mnohem širší spektrum dobrodružství, ať je to rafting na řekách, safari v džungli, nebo zdolávání vysokohorských údolí s trvalým sněhem a třpytícími se ledovci. Odvážnější cestovatel se může pustit vzhůru na některý z 18 menších vrcholů.

Nepál je i zemí slavností. Nepálci uctívají různé bohy a bohyně, navštěvují kaple, dodržují půst a hodují během svátků. Nejdůležitějším aspektem nepálské kultury je náboženská harmonie a vzájemné soužití mezi Hindy, Buddhisty, Muslimy a ostatními náboženstvími v této překrásné zemi.

Pro každého je zde něco, ať je to turista, výletník, vodák, milovník drsné přírody, básník, umělec, spisovatel, student nebo poutník hledající pravou Shangri-Lu (přeneseně ráj na Zemi)!

Jsme zde, abychom vám představili Království hor - vrchol po vrcholu.