Výjezdová turistika | Mexiko | Nejnavštěvovanější místa | Cuarnavaca a Taxco

Cuarnavaca a Taxco

Nejnavštěvovanější místa

Asi 80 km jižně od hlavního města, (1542 m n.m., 350 000 obyvatel), je tzv. "město věčného jara" (výška 1 542 m, 350 000 obyvatel). Je zde mírné klima, bujná vegetace a lákavé zahrady a zahradní hotely. Kolem zócala jsou zahrady Jardin de las Héroes a náměstí uzavírá na jedné sztaně Guvernérský palác v koloniálním stylu z roku 1967. Proti je Palacio de Cortés z roku 1530, kde je nyní regionální muzeum. Lodžii zdobí fresky od Diega Rivery. Západně od zócala je katedrála ze 16. století. Poblíž je zahrada Jardin Borda (vstup 5$) s vodotrysky, rybníkem a tropickými rostlinami.

062.jpg (19015 bytes)Taxco leží 120 km jihozápadně od Cuarnavacy, výška 1660 m, 100 000 obyvatel. Na první pohled je nápadný červený kostel Santa Prisca, postavený z červeného pískovce vyskytujícího se v okolí města. Kostel je mistrovským dílem churriguereskního baroka. Půvabná je procházka dlážděnými uličkami kolem kostelů, barvitého trhu a koloniálních domů ozdobených květinami. Na idylickém zócalu Plazza Borda nabízí prodavači pletené koše a malované figurky zvířat ze dřeva.
Nejvíce se zde slaví velikonoce, kdy obyvatelé města představují poslední dny Ježíše Krista, živě se znázorňuje křížová cesta a konají se procesí na pokání. Míchají se křesťanské rituály s předkolumbovskými představami víry. (Hotel bezpodmínečně rezervovat). V prosinci jsou ve městě prodejní trhy se stříbrem.