Výjezdová turistika | Mexiko | Nejnavštěvovanější místa | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Acapulco
Acapulco (2 mil. obyvatel) je největším, nejatraktivnějším a nejluxusnějším turistickým letoviskem na mexickém pobřeží Pacifiku. Pro nádherné pláže i okolní přírodu se mu říká ”Perla Pacifiku”. Je jednoznačně nejpopulárnějším rekreačním centrem v Mexiku i celé Latinské Americe, jakési mexické ”Las Vegas”. Nicméně se dá říct, že účelná moderní infrastruktura Acapulca má jen velmi malý dopad na jeho původní krásu a podmanivé kouzlo.

Cancún
Pobřežní město na poloostrově Yucatan, je jedním z vyhledávaných turistických komplexů v Mexiku. Vynikající poloha, celoročně příznivé klima, nádherné bílé písečné pláže omývané Karibským mořem, místo ideální pro všechny druhy vodních sportů. V oblasti se nachází nejvýznamnější mayské archeologické lokality - Chichen Itza, Uxmal, Palenque a Coba.

Cozumel
Největší ostrov mexického Karibiku obklopený 25 korálovými útesy znamenajícími doslova potápěčský ráj jak pro začátečníky tak zkušené experty. Každoročně zde připlouvá kolem 600 výletních jachet.

Guadalajara
Druhá největší metropole Mexika s 5 mil. obyvatel. Leží na náhorní plošině v nadmořské výšce 1650 m. Město parků a fontán, pomníků a nekonečných záhonů voňavých růží, město plné barev zachovávající si do značné míry mnohé ze svého koloniálního kouzla. Říká se mu ”Perla Západu” a založeno bylo v roce 1542 španělským dobyvatelem Nuno de Guzmanem.

Huatulco
Pobřežní město ležící ve státě Oaxaca v místech, kde se pohoří Sierra Madre svažuje k Tichému oceánu. Je téměř panenským rájem nedotčeným masivním turistickým ruchem. Průměrná roční teplota 28°C, jasná obloha a devět zálivů s průzračnou azurovou vodou, bílými písečnými plážemi a nádhernou okolní přírodou vytvářejí ideální prostředí pro klidnou dovolenou.

Ixtapa-Zihuatanejo
Neobvykle krásná část pobřeží v srdci mexického Pacifiku asi 230 km severně od Acapulca. Nachází se zde Ixtapa, super moderní turistické letovisko nabízející veškerý komfort i pro nejnáročnější turisty - luxusní hotely, nákupní centra, 18-ti jamkové golfové hřiště, plážový klub, skluzy pro jachty, tenisové centrum. V příjemném kontrastu s rušnou Ixtapou je malebné rybářské městečko Zihuatanejo s typickými místními trhy, příjemnou pobřežní promenádou, rodinnými hotely, bungalovy a restauracemi nabízejícími své služby za příznivé ceny.

Los Cabos
Dva mysy na jižním poloostrově Baja, kde se nacházejí města Cabo San Lucas a San José del Cabo. Mezi těmito městy se táhne 33 km dlouhý námořní koridor, který je dnes považován za jednu z nejvýznamnějších turistických oblastí Mexika. Místo plné úchvatných přírodních scenérií je ideálním místem ke strávení dovolené spojené s koupáním, vodními sporty, golfem nebo jízdou na koni.

Manzanillo
Sváteční atmosféra tohoto přístavního města, pohostinnost místních obyvatel, krásná příroda a nedotčené pláže činí z Manzanilla oblíbené turistické centrum umožňující provozovat různé vodní sporty, dobrodružnou turistiku nebo konat procházky podél pobřeží spojené s příjemným posezením v některé z četných restaurací nabízejících vynikající místní speciality.

Mazatlán
Největší tichomořský přístav Mexika nazývaný “Perla Pacifiku”. Nachází se těsně pod obratníkem raka a znamená tak začátek mexických tropů. Je po Acapulcu druhým největším pobřežním městem v Mexiku a největším přístavem mezi Los Angeles a Panamským kanálem. Turistická zóna Zona Dorada se nachází v severní části města. K dispozici je 20 km nádherných písečných pláží s dokonalým turistickým zázemím. Lze zde provozovat různé druhy vodních sportů včetně potápění a rybaření nebo podniknout romantickou plavbu na blízké ostrovy a pozorovat nádherné panorama pohoří El Faro a El Cerro.

Mérida
Hlavní město státu Yucatán. Byla vystavěná v roce 1542 na ruinách starodávné mayské osady. Je historickým klenotem přitahujícím množství turistů a ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Zdejší kostely a kláštery jsou tichými svědky lesku a slávy řeholních řádů, které měly po dobu několika staletí španělské kolonizace rozhodující vliv na mexické umění a kulturu. Město má v současnosti 800 000 obyvatel a je významným obchodním a turistickým centrem s velmi dobrou infrastrukturou. Dostanete se odtud snadno jak na karibské pobřeží tak k mayským památkám.

Mexico City
Mexico City, město paláců, historické hlavní město mexického impéria a klenot ”Nového Španělska”. Dnes jedno z největších, nejkomplikovanějších ale i nejkrásnějších měst na světě. Leží v jezerní kotlině a je obklopeno vulkanickým pohořím. Bylo vybudováno na ruinách Tenochtitlanu, hlavního města Aztécké říše. Dnes zde žije 20 mil obyvatel a počet se zvyšuje ročně o 2%. Architektura města je svědectvím různých stylů a kultur, kterými Mexico City během svého několikasetletého rozvoje prošlo. Nejstarší dobu připomíná ruina chrámu Templo Mayor a Antropologické muzeum v Chapulltepec Parku.

Monterrey
Třetí největší město Mexika, hlavní město státu Nuevo Leon a významné průmyslové centrum. Leží v údolí obklopeno pohořím Sierra Madre, jemuž dominuje impozantní 1820 m vysoká Cerro de la Silla (Sedlová hora), která se stala symbolem města. Svůj název dostalo město v roce 1596 po Hraběti z Monterrey, tehdejším místokráli Španělska. Nachází se zde řada významných historických budov z 18. a 19. a století a několik muzeí.

Morelia
Hlavní město státu Michoacan ležící 300 km západně od Mexico City. Koloniální město zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je považováno za jeden z architektonických klenotů Mexika. Zachovalo si originální atmosféru a architekturu nejčistšího novo hispánského stylu. K hlavním památkám patří katedrála se 70 m vysokými věžemi, nádherným průčelím a velkými varhany se 4600 píšťalami.

Oaxaca
Hlavní město stejnojmenného státu ležící v hornaté jihovýchodní části Mexika ve výšce 1550 m nad mořem a žije zde 250 000 obyvatel. Město je kombinací předkolumbovských, koloniálních a současných vlivů. Španělé se zde usadili v roce 1533 a město velmi brzy získalo typický španělský ráz, který si uchovalo dodnes. Můžeme obdivovat prostranná náměstí, kostely, bohatě zdobené budovy. Oaxaca je zapsána na seznamu světových památek UNESCO.

Puebla
Architekturou a celkovou atmosférou jedno z nejšpanělštějších měst v Mexiku. Založili jej Španělé v roce 1531 na hlavní trase mezi přístavem Veracruz a Mexico City. V době španělské kolonizace bylo významných průmyslovým i kulturním centrem Mexika. Je známé výrobou typické puebelské keramiky Talavera de la Reina, textiliemi a výrobky z kůže. Za návštěvu stojí Muzeum Amparo s hodnotnými archeologickými a uměleckými sbírkami.

Puerto Vallarta
Město leží na tichomořském pobřeží v největším mexickém přírodním zálivu Bahia de Banderas. Je považováno za ideální místo dovolené pro všechny, kdo navštíví Mexiko poprvé. Spojuje v sobě koloniální půvab s moderními kosmopolitními rysy. Nabízí více než 40 samostatných písečných pláží, ubytovací zařízení všech cenových kategorií, široké možnosti sportovního vyžití včetně golfu a jízdy na koni a rybaření. Kouzelnou atmosféru významně doplňuje okolní pohoří Sierra Madre s bujnou tropickou vegetací.

San Cristóbal de las Casas
Kouzelné koloniální město ležící v pohoří Chiapas v nadmořské výšce 2100 m. Bývalé hlavní město státu Chiapas charakteristické všudypřítomnými Indiány v dlouhých vlněných tunikách a slaměných kloboucích. V centru města se nachází jedno z nejbarvitějších tržišť v Mexiku, kde Indiáni nabízejí své typické výrobky.

San Miguel de Allende
Nachází se v hornaté oblasti centrálního Mexika ve státu Guanaju a to přibližně 4 hod. jízdy směrem na sever od Mexico City. Město založené v roce 1542 františkánským mnichem neslo původně jméno San Miguel El Grande. Přejmenováno bylo na počátku 19. století na památku generála San Miguel de Allende, který se proslavil v mexickém boji o nezávislost. Srdcem tohoto kosmopolitního města je stinné náměstí San Miguel s novogotickým kostelem jako výraznou dominantou. Město plné strmých dlážděných uliček i přepychových sídel bylo vyhlášeno mexickou národní památkou. K návštěvě může přilákat i tvrzení místních obyvatel, že nikde jinde v Mexiku není tolik dobrých restaurací jako právě zde.

Tlaxcala
Hlavní město malého stejnojmenného státu v centru Mexika obklopeného státy Mexiko, Puebla a Hidalgo, 120 km východně od Mexico City. Kromě krásné přírody se v samotném městě nachází několik zajímavých historických budov, jako např. katedrála Nuestra Seňora de la Asuncion, farnost San José v barokním stylu, kaple La Tercera Orden s nejstarší kazatelnou na americkém území, dále archeologické muzeum s cennou sbírkou keramiky, vládní palác postavený z šedého kamene zdobený vzácnými nástěnnými malbami zobrazujícími život pradávných obyvatel Tlaxcaly. Za zmínku stojí i zdejší vynikající pestrá kuchyně.

Veracruz
Hlavní město stejnojmenného státu v Mexickém zálivu, jedno z nejživějších ryze mexických měst s tropickou atmosférou Karibiku. Synonymum zábavy, hudby, tance, magických kouzel. Místo, kde vznikly nejpopulárnější mexické melodie včetně slavné La Bamby. Koná se zde třetí největší karneval (Mardi Gras) na světě, hned po karnevalu v Rio de Janeiru a New Orleansu. Španělé připluli do Veracruzu v roce 1519 a odtud začali dobývat Mexiko. Veracruz se stal významným přístavem, odkud odplouvaly do Španělska náklady zlata a stříbra.