Výjezdová turistika | Dominikánská rep. | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Dominikánská rep.

Boca Chica
Ve vzdálenosti přibližně 30 km od Santo Dominga leží v zálivu Bahía de Andrés moderní letovisko Boca Chica. Letovisko s rušným nočním životem, restauracemi a bary je obklopeno průzračným mořem a bílými písčitými plážemi s palmami. Uprostřed pláže se nalézá přírodní zátoka se dvěma malými ostrůvky La Matica s mangrovníkovými porosty a Los Piňos. Blízko je i pláž Playa Andrés, která vyplňuje místo mezi přístavem jachet a Playa Boca Chica. Pěkným výletem je návštěva 12 km vzdáleného národního parku La Caleta.

Cabarete
Relativně nové letovisko vzniklo na konci osmdesátých let. Středisko se stalo oblíbeným mezi mladou generací, a proto zde najdete i množství restaurací, klubů, diskoték a barů. Místní písčité pláže patří mezi nejlepší místa pro windsurfing na světě, nejznámější je pláž Playa Encuentro. Mezi nespočet možností aktivního trávení dovolené patří potápění, jízdy na koni, cykloturistika, rybaření, surfování a na své si přijdou i vyznavači golfu, kteří zde naleznou tři golfová hřiště. Hřiště u Playa Grande je vzdálené hodinu jízdy od Cabarete a je považováno za nejlepší v Karibiku. Za návštěvu stojí také blízká přírodní rezervace El Choco.

Constanza
Pokud byste rádi prozkoumali centrální část ostrova, pak určitě navštivte městečko Constanza ležící ve výšce 1200 m. Město leží v malebném údolí, kde se pěstuje zelenina, káva a květiny. Žije zde i početná japonská komunita, která založila zdejší tradici pěstování květin. Constanza je také výchozím místem pro jednu z trekingových tras v národním parku José del Carmen Ramírez.

Jarabacoa
Městečko, které leží ve výšce 800 m na břehu řeky Río Yaque del Norte uprostřed Dominikánské republiky, je nazýváno "Švýcarskem v tropech". Díky chladnějšímu podnebí se zde pěstují jablka, hrušky, třešně a jahody. Město obklopuje nádherná krajina a za jednu z atrakcí jsou považovány tři vodopády, z nichž nejznámější je čtyřicetimetrový Salto de Jimenoa. Mezi další aktivity patří treking, rafting, slaňování do kaňonů a cykloturistika. Za návštěvu stojí i národní parky Armando Bermúdes a José del Carmen Ramírez.

Juan Dolio
Toto malé letovisko leží asi 47 km na východ od Santo Dominga. Naleznete zde množství kvalitních hotelů na krásném korálovém pobřeží lemovaném úzkými písčitými plážemi s palmami. V blízkosti městečka je i klidná pláž Playa Guayacanes a hned vedle proslulé pláže Playa Juan Dolio je pláž Playa Real. Juan Dolio je také výchozím bodem výletů do přírodních rezervací Haitises nebo La Caleta a k ostrůvkům Saona a Catalina.

Národní parky Armando Bermúdez & José del Carmen Ramírez
Aby vláda zachránila poslední zbytku původního subtropického deštného lesa, založila v roce 1956 národní park Armando Bermúdez. Dnes se oba sousedící parky rozkládají na ploše více než 1530 km2. Naleznete zde čtyři nejvyšší vrcholy Velkých Antil s nejvyšší horou Pico Duarte 3175 m. Hory lákají horolezce z celého světa, krásná údolí zase nabízejí množství trekingových tras, z nichž nejznámější vedou údolím Valle del Tetero, které leží v nadmořské výšce 1500 m. Mezi další aktivity v parku patří rafting, jízda na koni, paragliding a slaňování vodopádů. Vyzkoušet si můžete i výstup na Pico Duarte jednou z šesti možných tras. Park je ideálním místem pro pozorování ptactva a kempování ve více než 14 kempech.

Playa Dorada
Tato proslulá soukromá pláž leží na severním pobřeží ostrova pouhých 5 kilometrů od Puerto Plata. Pláž je ideálním místem pro aktivní dovolenou. K dispozici je veškeré sportovní vyžití včetně golfového hřiště. Do tohoto střediska vedou jen dva vstupy a pokud nejste hostem některého z hotelů, nemáte přístup na pláž a ani do letoviska.

Puerto Plata

Město bylo založeno roku 1496 na úpatí nejvyšší hory pohoří Cordillera Septentrional. Město s bohatou historií bylo postaveno ve viktoriánském stylu. Z místní promenády můžete v lednu a únoru pozorovat velryby a delfíny. K návštěvě lákají místní manufaktury na výrobu skvělého rumu, známé muzeum jantaru a pevnost Fuerte de San Felipe z 16. století. Na vrchol Pico Isabel (793 m) si můžete vyjet lanovou dráhou a z vrcholku, kde se tyčí po vzoru Ria de Janeira socha Krista, se vám naskytne překrásný výhled do okolí. Z města lze podniknout výlet do Costambaru, kde je krásně průzračné moře, golfové hřiště Los Mangos a továrna na rum Brugal. Západně od města leží romantická pláž Playa Cofresí, která je obklopena bujnou vegetací.

Punta Cana

Asi 220 km od hlavního města se na východním pobřeží Costa del Coco rozprostírají jedny z nejkrásnějších pláži Karibiku, které jsou synonymem karibského ráje. Naleznete zde luxusní hotely "All Inclusive" na nejznámější pláži Bávaro. Největším lákadlem je ale blankytně modré moře s písčitými plážemi lemovanými palmovými háji. Letovisko je také rájem potápěčů a výchozím bodem pro výlety k ostrůvkům Saona a Catalina. Za návštěvu stojí i zábavní park Manatí, který je umístěn v tropické zahradě, kde můžete pozorovat místní faunu a flóru nebo se zúčastnit některé z show s delfíny nebo papoušky.

Samaná
Santa Barbara de Samaná leží na severu Dominikánské republiky na hornatém poloostrově Samaná. Naleznete zde ještě nedotčené pláže s šedivým pískem a palmovými háji, odkud se vám naskytne nádherný výhled na ostrůvky Cayo Lineres a Cayo Vigiana. Můžete se projít i po 60 m dlouhém mostu spojujícím oba ostrůvky. Za návštěvu stojí kostel Sv. Petra z roku 1899. Asi 7 km od města leží známý hornatý ostrov "Bacardi" - Cayo Levantado. Místem oblíbených výletů je i nedaleký národní park Los Haitises. Samotný záliv je pak ideálním místem pro pozorování velryb, které sem připlouvají v lednu a únoru.

San Juan de la Maguana
Městečko ležící blízko hranic s Haiti bylo založeno v 16. století. Rozvoj zažilo v 60. letech minulého století a dnes patří k živějším letoviskům vyhledávaným především surfaři. Zdejší atrakcí je velký kruh kamenů El Corral de los Indios, který byl využíván indiány k náboženským rituálům.

Santiago
Druhé největší město Santiago de los Caballeros bylo založeno v roce 1495 asi 155 km na sever od Santo Dominga. V okolí se pěstuje tabák a cukrová třtina. Město má bohatou historii, za prohlídku stojí katedrála Santiago Apóstol z roku 1868 s hrobkou diktátora Ulisese Heureauxe a krásně vyřezávaným mahagonovým oltářem, dále bývalá radnice a muzeum se zajímavou sbírkou karnevalových masek. Milovníci doutníků by neměli vynechat návštěvu muzea tabáku. Pokud město navštívíte týden před Velikonoci, zažijete zde stejně bouřlivý karneval jako v Santo Domingu.

Santo Domingo
Hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo založili španělští dobyvatelé v roce 1496 jako první evropské město v "Novém Světě". Pří návštěvě této dvoumiliónové metropole objevíte zašlou krásu koloniálních budov a poznáte atmosféru pulzujícího pestrobarevného karibského velkoměsta. Za návštěvu stojí koloniální jádro starého města (Zona Colonial) s původním městským opevněním, dům Kryštofa Kolumba, Muzeum Jantaru a kopie budovy Bílého domu. Můžete navštívit i přes 15 metrů vysokou krápníkovou jeskyni "Los Tres Ojos" s velkými stalagmity a stalaktity nebo rozsáhlou botanickou zahradu. Pokud máte rádi zábavu, navštivte město v době, kdy se zde koná jeden z mnoha karnevalů. Poblíž města naleznete malebnou vesnici umělců Altos de Chavon, kde stojí za shlédnutí muzeum, galerie, katedrála a starobylý amfiteátr.

Sosúa
Sosúa leží v severní části ostrova asi 20 km východně od Puerto Plata a kousek od známého letoviska Cabarete. V městečku žije velká židovská komunita, která sem utekla před nacisty v roce 1940. Naleznete zde kilometrovou písčitou pláž lemovanou ibišky a palmami. Místo je i rájem potápěčů, kteří zde naleznou 36 m dlouhý vrak lodi. Za návštěvu stojí rybářská vesnice Los Charamicos a prohlédnout si můžete i místní židovský hřbitov a synagogu. V blízkosti je středisko El Batey s mnoha hotely, restauracemi a kluby.