Výjezdová turistika | Nepál | Itineráře a programy | 8 dní – Okruh Nepálem I.

8 dní – Okruh Nepálem I.

Itineráře a programy

Nabízíme Vám osvědčené programy cest do Nepálu - z široké nabídky si určitě vybere každý. Uvedený program je jedním z oblíbených programů, které připravujeme pro skupiny a individuály na zakázku. Itinerář lze rozšířit o program v Indii nebo v Tibetu a další výlety dle vašeho přání.

01. den – Praha / Kathmandu (1336 m)
Odlet z Prahy přes Vídeň do Kathmandu, vyřízení víz a vstupních formalit. Přivítání na letišti a transfer do hotelu. Po ubytování pěší prohlídka centra a okolí náměstí Durbar, transfer do typické restaurace Nepali Chulo na večeři s folklórním programem. Transfer zpět do hotelu a nocleh.
02. den – Kathmandu / Bhaktapur / Kathmandu
Snídaně v hotelu, brzy ráno fakultativně hodinový vyhlídkový let nad Himalájemi (za příplatek). Dopoledne prohlídka Kathmandu, Kasthamandap Pagoda, Dhoka Palace, náměstí Durbar a Swayambhunath Stupa. Odpoledne po cestě oběd v Bhaktapuru (v místní restauraci) a návštěva Bhaktapuru (jméno znamená „město věřících“, leží ve výšce 1401 m, centrum hrnčířství a tkalcovství, 14 km od Kathmandu). Transfer zpět do hotelu a večeře a nocleh v hotelu.
03. den – Kathmandu / Chitwan (150 m)
Po snídani v 07:30 odjezd (3 hod, 82 km) do Charaudi k řece Trishuli, setkání s posádkou, krátké proškolení (rozdání vest a helem) a rafting (náročnost 3, délka 3 – 4 hod), studený oběd v rámci raftingu. Poté odjezd do národního parku Chitwan (3 – 4 hod), večer příjezd do Chitwanu (120 km od Kathmandu, jedna z největších a nejstarších rezervací s více jak 350 drhuhy ptactva, hrochy, slony, jeleny, leopardy, divočáky, lenochody, sladkovodními delfíny, krokodýli a vzácnými bengálskými tygry) a ubytování v národním parku, seznámení s aktivitami v parku a náplní dalšího dne, večeře v resortu Narayani Safari Lodge.
04. den – Chitwan (150 m)
Snídaně v hotelu, celodenní aktivity v džungli, jízda na slonech, jízda na kánoi, výlet do džungle, koupání se slony. V průběhu programu oběd a večeře. Nocleh v hotelu.
05. den – Chitwan / Pokhara (827 m)
Po snídani v hotelu cesta do horského města Pokahara u jezer Phewa, Begnas a Rupa (5 – 6 hodin). Oběd v motelu po cestě. Pokhara je bránou do regionu Annapurny a je jedním z nejmalebnějších měst v Nepálu. Město leží v údolí vzdáleném 200 kilometrů od Kathamndu. Při dobré viditelnosti se vám odtud naskytne výhled na pět vrcholů Annapurny. Zbytek dne volno. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
06. den – Pokhara / Sarangkot (1592 m) / Pokhara

Brzy ráno výlet do Sarangkotu (45 min) pozorovat východ slunce a překrásný výhled na pohoří Himalájí (6 vrcholů včetně Annapurna I). Snídaně formou balíčku. Pěší turistika okolo jezera Phewa spojená s hodinovou plavbou po jezeře. Oběd v rámci programu. Odpoledne prohlídka Pokhary (vodopády Davis, Tibetan Camp, Old Bazar atd). Večeře a nocleh v hotelu.
07. den – Pokhara / Kathmandu (1336 m)

Snídaně v hotelu a cesta do Kathmandu (7 – 8 hodin) nebo možný přelet za příplatek. Oběd v motelu po cestě. Po příjezdu do Kathmandu volno na nákupy. Večeře v místní restauraci. Ubytování v hotelu.
08. den – Kathmandu / Nagarkot / Changu Narayan (2300 m) / Kathmandu
Snídaně v hotelu a cesta do Nagarkotu a pěší výlet do Changu Narayan. Oběd v rámci programu. Návrat zpět do hotelu, odhlášení z hotelu, volno na poslední nákupy. Večeře v místní restauraci a poté transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Cena od 540 USD (v hotelech 2* / 3*)
Cena od 605 USD (v hotelech 3* / 4*)

Cena zahrnuje:
přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech turistické kategorie (Tibet, Narayani Safari Lodge, Kantipur) nebo komfortní kategorie (Shangri-La, Narayani Safari Lodge, Fishtail Lodge) se snídaní,  obědy a večeře v rámci programu, transfery klimatizovaným autobusem s anglicky mluvícím řidičem, místního anglicky mluvícího průvodce, program a výlety dle itineráře, vstupy dle itineráře, rafting na řece Trishuli s obědem, celodenní program v Národním parku Chitwan, pěší turistika v Sarangkotu a Nagarkotu.

Cena nezahrnuje: pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), odletovou taxu z Kathmandu, vstupní vízum do Nepálu (30 USD), oblet hor (140 USD), místní let Pokhara - Kathmandu (75 USD), fakultativní výlety, vícenáklady způsobené změnou přírodních podmínek, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), spropitné, poplatky za kamery a video, hotelové účty za telefon a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.