Výjezdová turistika | Nepál | Itineráře a programy | Informace o itinerářích

Informace o itinerářích

Itineráře a programy

Turistické aktivity

Nabízíme klasické poznávací okruhy v centrálním Nepálu, které je možné rozšířit o výlety a další aktivity uvedené níže.

Speciální a incentivní programy

Pro individuály, skupiny a firmy nabízíme zajímavé incentivní balíčky (večeře v tradičním nepálském stylu v horách s výhledem na Mt. Everest, oblety hor helikoptérou a ultralighty, lety balónem, bungee jumping, programy v džungli, treking na slonech, pobyty ve vesnicích, odborné programy aj.) a speciální programy (výlety spojené s malováním, filmování, alternativní léčebné zájezdy, zdravotní a horské kliniky, kurzy vaření, kurzy jógy, kurzy ayurvedy, meditační programy). Programy jsou vhodné jako doplněk ke kongresu nebo služební cestě, nebo také jako kombinace při přerušení vaší cesty (stopoveru v Kathmandu). Pro informace o služebních cestách, veletrzích, speciálních a incentivních programech, kontaktujte naši kancelář.

Rozšíření itinerářů

Itineráře je možno rozšířit o návštěvy vesnic, sportovní aktivity (golf v Gokarně, Kathmandu nebo Pokhaře, říční safari, ekoturistika, cykloturistika, treking, návštěvy jeskyní, off-road programy, rybaření, horolezectví, expedice, rafting aj.), návštěvy národních parků (jízdy na slonech, pozorování ptactva, pozorování sněžných leopardů a pand červených, safari programy, odborné programy), večerní programy a aktivity (v Kathmandu, Pokhaře, Nagarkotu a Dhulikhelu), návštěvy festivalů a oslav a výlety a exkurze dle přání klienta.

Treking

Naší velkou předností je, že pořádáme treky po celém Nepálu. Není oblasti, kam bychom necestovali, a to jednoduše proto, že zde neexistují dvě naprosto stejná místa nabízející stejné zážitky. Macchapucchre tyčící se proti zapadajícímu zimnímu slunci není stejně krásná jako Ama Dablam koupající se ve světle letního úplňku nebo éterická krása jezera Tilicho není stejná jako krása jezera Phuksundo.

Náboženské cesty

Nepál je opravdu zemí hor, chrámů, klášterů a mysticismu. Pokud hledáte toto skryté duchovno, jste ve správných rukou. Zavedeme vás do míst, která navštěvují významní jogíni, kde vyvolení pronášejí věštby a kam proudí zástupy asketů ze všech zemí. Můžete meditovat v některé z mnoha jeskyní roztroušených po celé zemi nebo být svědky rituálů, které jsou naplněny mysticismem a starověkou vírou. Pokud tedy hledáte poklid mysli, dále nehledejte. Návštěvy starodávných chrámů, jogínská shromáždění a meditace vám toto splní.

Safari

Jízda na koni po rozsáhlých rezervacích, jako např. Serengeti, je bezpochyby vzrušujícím dobrodružstvím, ale být pohlcen pralesem jižního Nepálu a nevědět, kdy se objeví nějaké další zvíře, to je něco zcela jiného. Chitwan, Bardiya, Kosi-Tappu – ráj ptactva, divoké zvěře i rostlin. Na tomto místě bychom mohli uvést dlouhý seznam. Rádi byste viděli koupajícího se slona, soutěžili, kdo první spatří bengálského tygra nebo snad jednorohého nosorožce?

Jízda na horských kolech

Sport nabízející obrovské možnosti, nádherná místa, jimž tento alternativní sport dává zcela nové rozměry. Můžete vidět vše, co vás jen napadne. Zvažte to: cesta vás vyčerpá fyzicky, ale okouzlí vaše smysly a duševně vás obohatí a to něco znamená.

Rafting

Mohutné bílé vody napájené z Himalájí se řítí hornatým regionem ohromnou rychlostí. Ti, kdo jejich rychlost zažili, tvrdí, že je to něco, co stojí za to. Přijeďte, svezte se také – je zbytečné cokoli dodávat – bude to pěkně ostrá jízda. Připravili jsme pro Vás speciální programy, které se mohou líbit téměř každému bez ohledu na věk, nabízené programy zahrnují různé stupně obtížnosti.