Výjezdová turistika | Mexiko | Itineráře a programy | Velká cesta Mexikem

Velká cesta Mexikem

Itineráře a programy

Mexico City - Teotihuacan - Puebla - Oaxaca - Zipolite - San Cristobal de Las Casas - Aqua Azul - Palenque - Yucatan - Tulum - Cancun - Isla Mujeres - Chichen Itza - Merida

POZNEJTE MEXIKO - RÁDI VÁM PŘIPRAVÍME CESTU DLE VAŠEHO PŘÁNÍ !

Vzhledem k naší specializaci a vysoké kvalitě poskytovaných služeb se nejedná o standardní zájezd, ale o ukázku osvědčeného programu, který připravujeme na zakázku a šijeme na míru konkrétním zákazníkům v libovolném termínu.

01. den – Praha / México City
Odlet z Prahy. Přílet do México City ve večerních hodinách, ubytování v centru města, dle časových možností společná večeře.
02. den – México City
Ráno návštěva Antropologického muzea – jedno z nejlepších svého druhu na světě. Poté projížďka centrem města směrem k Teotihuacánu (přezdíváno město bohů – asi 40 km od města), největšímu pyramidovému areálu v Mexiku. (Pyramida Slunce a Měsíce). Organizovaná prohlídka centra jedné z pokročilejších kultur, které se vyvinuly ve Středné Americe. Po návratu možnost společného výletu na Plaza Garibaldi. K nezapomenutelným zážitkům jistě patří slavní mexičtí muzikanti „Mariachis“.
03. den – México City / Puebly / Oaxaca
Ráno odjezd do Puebly – koloniálního města, které si zachovalo španělský půvab, ať už díky více než 750 kostelům nebo tisíci dalších staveb, které jsou krásně zdobeny ručně malovanými kachličkami. Odpoledne odjezd do Oaxacy, ubytování v centru města.
04. den – Oaxaca
Pyramidy Monte Alban, které vystavěli Zapotekové a Mixtecové, návštěva vesnice, ve které se pálí Mezcal, typická „kořalka s červem“. Večerní prohlídka Oaxacy.
05. den – Oaxaca / Zipolite
Brzy ráno přejezd (cca 6 hodin) překrásnou krajinou přes vysoké hory k Tichému oceánu, do ráje zvaného Zipolite. Nejkrásnější pláže v Mexiku s obrovskými příbojovými vlnami – nádherné koupání v Pacifiku.
06. den – Zipolite
Odpočinek na pláži. Vodní lyžování a plážové sporty, koupání.
07. den – Zipolite / San Cristobal
Koupání, surfování, slunce, písek, rybaření, výlet k želví farmě a k laguně, ve které žijí krokodýli. Nejlepší mořské speciality, koktejly a nápoje na pláži za velmi dobré ceny. Noční přejezd do San Cristobal de Las Casas.
08. den – San Cristobal
Ráno ubytování v hotelu v centru Sam Cristobal de Las Casas – koloniální městečko v horách uprostřed indiánského státu Chiapas, území nejhustěji osídlené původními Indiány. Návštěva indiánských vesnic, odpoledne návštěva pestrobarevného trhu, nákupy, navečer prohlídka centra města.
09. den – San Cristobal / Aqua Azul / Palenque
Ráno odjezd do Aqua Azul, koupání v Modré řece protékající džunglí, pro zdatnější výlet vodou nebo výlet do džungle s doprovodem indiána s mačetou. Večer ubytování v hotelu v centru města Palenque.
10. den – Palenque / Tulum
Dopoledne prohlídka Palenque – pravděpodobně nejkrásnějších pyramid v mayské části Mexika, možnost výletu, pozorování opic, tukanů, papoušků. Odpoledne přejezd na poloostrov Yucatán, ubytování v hotelu ve vesnici Tulum.
11. den – Tulum
Tulum – bílá pláž, slunce, odpocinek. Možnost návštevy pyramid na brehu Karibiku, pro aktivnejší plážový volejbal, fotbal, reggae bar, potápení u korálových útesu.
12. den – Tulum / Cancún / Isla Mujeres
Přejezd do Cancúnu, prohlídka jednoho z nejproslulejších světových rekreačních letovisek, poté přejezd lodí na překrásný karibský ostrůvek – Isla Mujeres.
13. den – Isla Mujeres
Odpočinek, koupání u korálových útesů, výborné mořské speciality, rušný noční život v barech, možnost diskotéky.
14. den – Isla Mujeres / Chichén Itzá
Návrat na pevninu do mayského Chichén Itzá, kde spatříme nejznámější a nejfotografovanější z pyramid na poloostrově Yucatán, postavených v okolí xtolocké vodní nádrže (cenote), která dříve poskytovala pitnou vodu. Na každém kroku se budete setkávat s motivem boha deště – Chaca, který byl v tomto kraji, kde je dešťů jen málo, velmi oblíbený. Nocleh v Chichén Itzá.
15. den – Chichén Itzá / Mérida / México City
Mérida – odpoledne odlet do México City a návazne let do Evropy.
16. den – Praha
Přílet do Prahy.

Cena od 55 000 CZK

Cena zahrnuje – letenku Praha - Mexico City - Praha, prelet Merida - Mexico City, dopravu klimatizovaným autobusem, transfery, ubytování ve dvoulužkových pokojích v 2*– 3* hotelech, služby ceského pruvodce po celou dobu cesty.

Cena nezahrnuje – pojištění, letištní taxy, fakultativní výlety, stravování, útratu a vstupy při volném programu (i když bude s asistencí průvodce), hotelové účty za telefon, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“. Doporučená částka kapesného na vstupy a stravu cca 300 USD.