Výjezdová turistika | Kambodža | Základní informace

Základní informace

Podrobná mapa Kambodži Kambodžská hymna
Kambodža

Starobylé chrámy, liduprázdné pláže, mohutné řeky, nekonečné lesy a (s výjimkou Angkoru) pouze hrstka turistů. Kambodža se probouzí k životu po několika desetiletích válek a izolace, kdy se stala symbolem krutosti, uprchlíků, chudoby a politické nestability. Magické chrámy Angkoru opět lákají návštěvníky a Kambodža se tak definitivně vrací na turistickou mapu Jihovýchodní Asie. Kambodža - nástupnický stát mocného impéria Rudých kmérů vládnoucích na území větším než má dnešní Vietnam, Laos a Thajsko dohromady - se může chlubit bohatou kulturou, hlavním městem s koloniální architekturou z francouzského období a nádhernou přírodou. Mír zde sice netrvá dlouho, je však relativně stabilní a turistický ruch se postupně rozvíjí. V současné době již pomalu dohání sousední Vietnam.

Pro detailnější mapu - klikněte zde Plný název země: Kambodžské království, The Kingdom of Cambodia, khmersky Preahrea- cheanachakr Kampuchea
Rozloha: 181 035 km2
Počet obyvatel: 14 707 717 (září 2011, roční přírůstek 2,51%)
Hlavní město: Phnompenh (920 000 obyvatel - odhad 1994)
Složení obyvatel: z etnického hlediska je Kambodža národ- nostně jednolitý stát, více než 94% obyvatelstva tvoří Khmerové. Mezi nejpočetnější národnostní menšiny patří Vietnamci – 4% a Číňané – 1%
Jazyk: khmerština, která náleží do mon-khmerské jazykové skup- iny. V oficiálním styku s úřady se lze dohovořit anglicky a částečně francouzsky.
Náboženství: théravádový budd- hismus, který vyznává 95% obyvatel země. V nepatrné míře je zastoupeno křesťanství, islám a animismus.
Správní členění: V souladu s ústavou se země dělí na provincie a města. Provincie se dělí na okresy a obce. Města se člení na městské obvody a městské části. V současnosti má Kambodža 22 provincií a samosprávný Phnompenh. Druhé největší město je Battambang, k velkým městům se dále řadí Kompong Sam, Siem Reap a Sihanoukville.
Vláda: konstituční monarchie
Hymna: pro přehrání klikněte zde.

Mimo turistických aktivit nabízíme zprostředkování a zajišťování následujících obchodních služeb přímo v Kambodži:


·          objednávky různých druhů zboží
·          vytipování potenciálních obchodních partnerů a dodavatelů zboží
·          zajištění a zaslání požadovaných vzorků zboží
·          zajištění a kontrola carga
·          připravení obchodních jednání a zajištění místních služeb

Požadavky na služby tohoto charakteru a informace o cenách zašlete na naši mailovou adresu kambodza@on-internet.cz.