Outgoing | Indie | Basic Information

Basic Information

Indická hymna
India

Subkontinent Indie leží na jihu Asie mezi Pákistánem, Čínou a Nepálem. Na severu hraničí s nejvyšším světovým pohořím, jehož úpatí a údolí zaujímají většinu území 26 států Indie. Více na jih se nacházejí náhorní plošiny, tropické deštné lesy a písečné pouště lemované palmovými plážemi. Indické hory umožňují provozovat vysokohorské lyžování (s dopravou vrtulníkem na vrchol hory), vodní sporty, trekking a horolezectví. Indické pláže lákají k dlouhému slunění, lenošení, nebo ty aktivnější k potápění. Dobrodruzi a milovníci divoké přírody budou nadšeni džunglemi a tropickými lesy plnými zvěře a exotických rostlin.

Plný název země:
Republic of India (Bhárat Ganradžja).
Rozloha:
3 287 263 km2
Počet obyvatel: 1 189 172 906 (červen 2011)
Složení obyvatelstva:
Indie je mnohonárodnostní stát. Největší je indoárijská skupina (72% - Hindustánci, Bengálci, Gudžaráthové, Paňdžábci, Uríjci, Maráthové aj.), následuje drávidská (25% - Tamilové, Telugové a Kannadové, Malajámci aj.), dále Mundové a horské skupiny v Himálaji. 
Jazyk:
v Indii se mluví mnoha jazyky, a právě proto je anglický jazyk i po 40 letech nezávislosti na Velké Británii hlavním úředním jazykem. Oficiálně zaznamenaných jazyků je v Indii 18 a dělí se do 6 skupin. Národním jazykem je prohlášena hindština (ovládá ji přes 30 % obyvatelstva), rozšířenými jazyky jsou také bengálština a urdština. Mimo ně indická ústava uznává dalších 15 místních jazyků: ásamský, dogri, gudžarátský, kannandský, kašmírský, konkánský, malajálamský, manipurský, maráthský, oríjský, pandžábský, sanskrt, sindhský, tamilský a telugský.
Náboženství:
hinduismus 730 milionů obyvatel (81%), islám 104 milionů obyvatel (11%), křesťanství 23 milionů obyvatel, sikhismus 19 milionů obyvatel, buddhismus 7 milionů obyvatel, džinismus 4 miliony obyvatel.
Vláda:
federativní republika.
Hymna: pro přehrání klikněte zde.

Mimo turistických aktivit nabízíme zprostředkování a zajišťování následujících obchodních služeb přímo v Indii:

·         objednávky různých druhů zboží
·    
    vytipování potenciálních obchodních partnerů
·         vytipování potenciálních dodavatelů zboží
·         zajištění a zaslání požadovaných vzorků zboží
·        
zajištění a kontrola carga
·        
připravení obchodních jednání a zajištění místních služeb

Požadavky na služby tohoto charakteru a informace o cenách zašlete na naši emailovou adresu indie@on-internet.cz.

TOPlist