Výjezdová turistika | Réunion | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Réunion

Cilaos
Malebná horská vesnice je střediskem pěstování vína na Réunionu a ideální oblastí na výlety, treking a pozorování nádherné přírody. Po zdolání nejvyššího vrcholu Réunionu Piton des Neiges můžete svému tělu dopřát relaxaci v termálních pramenech.

Cirque de Mafate
Je třetím z horských kotlů ve vnitrozemí ostrova. Je bezesporu nejzajímavější a nejpestřejší pro pěší turistiku, hlavně proto, že jím protéká největší řeka na ostrově Riviére des Galets, která spolu se svými přítoky vyhloubila v sopečných sedimentech několik hlubokých bizardních soutěsek. Stěny vymezující horský kotel jsou rovněž velmi strmé a více než tisíc metrů vysoké. Východní část je vlhčí, s horskou džunglí, západní polovina má nesrovnatelně méně srážek a je porostlá spíše suchomilnou vegetací. Na vzdálenosti pouhých několika kilometrů je to neuvěřitelný rozdíl. Na vyvýšeninách mezi údolími stojí malé horské vesničky s několika málo obyvateli, potomky černých otroků, kteří do vnitrozemí utíkali z plantáží na pobřeží. V Mafate není žádná silnice a vesničky jsou přístupné pouze pěšky nebo helikoptérou, která je zásobuje. Na prvý pohled je Mafate místem, kde se zastavil čas, ale později poznáte, že i tam pronikají vymoženosti naší civilizace, naštěstí s cílem neuškodit tamější přírodě. Výlet do tohoto místa pro vás zajisté bude neopakovatelným zážitkem.

Entre-Deux
Objevte kouzlo této půvabné vesnice ukryté vysoko v horách, vzdálené 18 km severně od Saint Pierre. Své jméno, které v překladu znamená „mezi dvěma“, získala díky své poloze, leží totiž mezi dvěma řekami – Bras de Cialos a Bras de Plaine. Turisty sem láká především poměrně náročný výstup na kopce Le Dimitile, odkud se vám naskytne nádherný výhled na kráter Cirque de Cilalos.

Hell-Bourg
Bývalé lázeňské městečko je v současnosti noblesním městem s kreolskou architekturou, luxusními zahradami a venkovním amfiteátrem v samém centru města. Cedule na kraji silnice vás před příjezdem do města upozorní, že se blížíte do jednoho z nejkrásnějších měst ostrova. Své zvláštní jméno získalo toto městečko po guvernérovi Amiralovi de Hellovi.

Jižní pobřeží
Největším lákadlem jižní části ostrova je jeho divoké pobřeží od Grand Bois k Le Tremblet, kvetoucí svahy na Le Tampon, klidný Petite Ille plný květin či Grande Anse, divoká pláž, tolik odlišná od pláží na západním pobřeží. Nezapomeňte navštívit městečka Saint Philippe a Sant Joseph. Nenechte si ujít ani Saint Pierre s radnicí, která byla původně skladištěm kávy Východoindické společnosti, tamilský chrám, čínskou pagodu, mešitu a kostel, jež jsou symbolem neuvěřitelné různorodosti náboženství a tolerance soužití. Zaujmou vás i lávové potoky, botanické stezky, řeka Riviére Saint Etienne, která je ideálním místem pro relaxaci a piknik nebo povodí řeky Langevin s vodopády.

Le Maïdo
Působivá hora, která nabízí jeden z nejúžasnějších výhledů na celém Réunionu. Vlastní vyhlídka je umístěna na samém vrcholu a můžete z ní obdivovat kráter pod vámi - Cirque de Mafate či nejvyšší body ostrova – Le Gros Morne, Piton des Neiges a Le Grand Bénard. Pokud se chcete na vyhlídku vydat, je třeba si ráno přivstat, protože okolo desáté hodiny již vrcholek zahalí mraky.

Piton de la Fournaise
Výstupem na tento činný vulkán si můžete báječně zpestřit svou dovolenou. Piton de la Fournaise je jedna z největších aktivních sopek na světě, tyčí se do výšky 2631 metrů nad mořskou hladinu. Je činná minimálně 530 000 let. Sopka je na ostrově známa pod označením le Volcan a je největší turistickou atrakcí ostrova. Typově se jedná o štítovou sopku, která vznikla opakujícím se výlevem málo viskózní lávy nad horkou skvrnou pod Indickým oceánem. Svahy sopky jsou hustě zalesněny.

Saint Denis
O hlavním městě Réunionu se často hovoří jako o “zatoulané Francii“ a skutečně, svou kouzelnou spletí ulic a uliček, příjemnými bistry i malebnými kavárnami vám Francii určitě připomene. Spíše vám ale bude připadat jako nějaké malé provinční město než jako rušné velkoměsto. Je však nejdůležitějším obchodním i kulturním centrem země s celou řadou obchodních a finančních center, administrativních budov, muzeí, galerií i divadel. Najdete tady mnoho památek, které skutečně stojí za shlédnutí, mezi jinými např. budova kreolské architektury, atraktivní promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny, Velká mešita, hinduistický chrám a tržnice Grand Marché.

Západní pobřeží
Tato část je známá pro 27 km pláží, kde voda dosahuje teploty až 27 stupňů. Pláže jsou z černého vulkanického či žlutého písku, z nichž nejkrásnější jsou Boucan Canot a Roches Noires. Další známou pláží pro změnu s černým pískem je Etang Salé (dlouhá 5 km), Saint Paul (dlouhá 3 km) či pláž Saint Leu, chráněná krásnou lagunou. Západní pobřeží je známo jako ráj potápěčů. Prochází jím několikakilometrový korálový útes mezi Saint Gilles les Bains a Saint Pierre, brzdící vlny oceánu a vytvářející až 1 km široký pás klidného moře s neuvěřitelně pestrou paletou ryb, mušlí a korálů.