Výjezdová turistika | Mauricius | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Mauricius

Port-Louis
Hlavní město Mauricia bylo založeno roku 1735 francouzským guvernérem Mahé de Labourdonnaisem a stalo se nejdůležitějším přístavem ostrova. V dnešní době je místem, kde se spojuje moderní způsob života s dávnými tradicemi místních obyvatel a vytváří tak nenapodobitelnou atmosféru. Port-Louis se může pochlubit množstvím historických památek, které jistě stojí za to navštívit. Nenechejte si ujít francouzské koloniální budovy z 18. století, především divadlo či sídlo vlády, dále anglikánskou a katolickou katedrálu, mešitu, či budovu nejvyššího soudu. Pokud jste v dětských letech či později podlehli kouzlu filatelie, určitě nevynechejte návštěvu muzeua Blue Penny s originálními exponáty proslulých poštovních známek – modrého a oranžového Mauricia. Chcete-li poznat fascinující aspekty mauricijského života, navštivte místní tržiště, které je pro Evropana velmi zajímavým zážitkem. Nebo se zajděte podívat na nejoblíbenější místní zábavu, kterou jsou dostihy na zdejším hipodromu Champ de Mars. Místní obyvatelstvo je velmi různorodé, přes velké kulturní rozdíly tu však všechny národy žijí v pozoruhodné harmonii a k turistům se chovají mile a přátelsky. Port Louis nabízí bohaté možnosti nákupů v nákupním centru La Caudan Waterfront. Budete-li zmoženi nákupy či množstvím zážitků, můžete posedět a občerstvit se v některé z mnoha místních restaurací. Krásným završením návštěvy Port-Louis je pohled na celé město od pevnosti z doby Williama IV.

Botanické zahrady Seewoosagur Ramgolan
Tyto nádherné zahrady jsou jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí na Mauriciu. Jsou pojmenovány podle Seewowoosagura Ramgoolanda, prvního premiéra Mauricia po vyhlášení nezávislosti. Pokud nejste zrovna milovníkem botaniky, věřte, že se jím po návštěvě těchto kouzelných zahrad stanete. A pokud jím už jste, nebudete chtít ze zahrady vůbec odejít. Jednotlivé rostliny jsou označeny a v areálu jsou rozmístěny přehledné mapky zahrad, přesto však raději doporučujeme projít si zahrady s průvodcem, nezabloudíte a také vám neunikne žádný ze zdejších skvostů. Vaší pozornosti rozhodně neujdou překrásné a obrovské vodní lilie a udivující pestrost palem podél stinných cest.

Grand Baie
Jedno z největších turistických center ležící v severní části ostrova bylo dříve menší rybářskou vesničkou. Krásné dlouhé bílé pláže a průzračně čisté moře nabízí skvělé možnosti pro potápění (nejlepší místo pro potápění je Velrybí skála). Centrum je plné restaurací, obchodů, barů, diskoték, vše lemuje promenáda. Aktivní návštěvníky potěší pestrá nabídka vodních sportů. Od hlavního města Port Louis je oblast vzdálena asi 15 minut jízdy autem.

Ile aux Aigrettes
Tato ostrovní rezervace leží přibližně 1 km od jihovýchodního pobřeží. Díky velmi vzácným zbytkům pobřežních pralesů, poskytuje útočiště mnohým unikátním zvířatům i vzácným divokým rostlinám. V této velké a nádherné ostrovní přírodní rezervaci se vám dozajista bude tajit dech. Největší vzácností jsou zde růžoví holubi, které nemůžete spatřit nikde jinde ve volné přírodě. Obdivovat můžete i obrovské želvy a celou řadu dalších živých divů přírody.

Ile aux Cerfs

Idylický ostrov, který se nachází 20km od východního pobřeží Mauricia. Těžko byste hledali dokonalejší místo pro ničím nerušenou relaxaci. Na ostrově si můžete užít překrásných zlatých pláží, které patří k nejlepším na Mauriciu, a zaplavat si v křišťálově čisté vodě, která skýtá výborné podmínky pro šnorchlování i potápění.

Jižní Pobřeží
Co byste řekli výletu do minulosti? Do časů tradičních rybářských vesnic, které naleznete podél celého členitého jižního pobřeží Mauricia. Mezi nejznámější patří Souillac, jméno dostal po francouzském guvernéru Vicomte de Souillacovi, také Mahebourgh je velice oblíbeným výletním místem turistů i obyvatel ostrova. Za shlédnutí určitě stojí Muzeum Robert Edward Hart, jež bylo vytvořeno z domu tohoto slavného básníka a veřejnosti otevřeno roku 1967. V původním stavu se dochovala kuchyně a ložnice. Prohlédnout si zde můžete originály i kopie básníkových dopisů, her nebo básní, stejně tak jako jeho housle nebo potápěcí přilbu. Za muzeem se nachází Gris Gris, zatravněný pobřežní útes, ze kterého je pěkný výhled na kamenité pobřeží a pláž Gris Gris. Je to populární místo ke sbírání mušlí, ale koupání je zde nebezpečné. Pokud budete pokračovat dále po pobřeží východním směrem, narazíte na La Roche qui Pleure neboli plačící skálu. Skála vypadá jako profil obličeje Roberta Edwarda Harta a pokud se ke skále nechcete vypravit, můžete si její obrázek prohlédnout v muzeu. Vydat se můžete i do městských zahrad Telfair. V blízkém okolí se nachází park La Vanille Crocodile Park nebo vodopády Rochester Falls. Pláže kryté korálovým útesem naleznete v Riambel nebo v Pointe aux Roches. Západním směrem od Souillacu se nachází záliv Baie du Jacotet, kde je podle pověsti ukrytý poklad. Najdete zde také dobré místo na surfování. Ještě více na západ se nachází Baie du Cap. Jedná se o krásnou dosud ne příliš přeplněnou oblast.

L´Aventure du Sucre
Chcete-li na vlastní oči zažít pravé „dobrodružství cukru“ a především se seznámit s fascinujícím příběhem výroby třtinového cukru, měli byste zavítat do tohoto proslulého cukrovaru a přilehlého muzea. Při prohlídce neodhalíte jen sladké tajemství historie výroby cukru, ale dozvíte se zároveň mnohé o historii otroctví na Mauriciu, obchodování s rumem a spoustu dalších zajímavých detailů. Cukrovar byl založen v Beau Plan v roce 1797 a výroba zde byla ukončena až v roce 1999. Většina zařízení a strojů je původní a zůstala na svém místě. Bývalí zaměstnanci vám rádi zodpoví všechny otázky týkající se vystavených strojů i nelehké výroby cukru.

Národní park Black River Georges
Oblast Black River Georges rozkládající se na ploše 6574 hektarů byla prohlášena národním parkem roku 1994. Naleznete zde zbytky původních lesů. Park nabízí mnoho příležitostí milovníkům přírodních scenérií, rostlin a ptáků. Je zde dostatečné množství různých tras pro pěší turistiku. Výchozím bodem výletů je město Curepipe (mimo jiné je zde největší výběr ovoce z celé země). Pokud chcete podnikat pěší túry v nížinných oblastech, počítejte s velkým horkem a vlhkem. Pokud dáváte přednost chůzi ve vyšších nadmořských výškách, připravte se zase na déšť kdykoliv během roku, zejména v období říjen – březen. Tropické deště jsou zde většinou velmi silné a trvají dlouho. Nejlepší dobou na návštěvu této oblasti je zdejší jaro mezi zářím a lednem.

Rempart Serpent
Rempart Serpent je doslova biologickým unikátem. Na první pohled vypadá jako malý nenápadný útes, na mořském dně se však asi 25 metrů pod hladinou skrývají nádherné korálové útesy (které se vlní jako had – odtud si útes získal své jméno). Ponoříte-li se do tohoto čarokrásného podmořského světa, ohromí vás velké množství pestrobarevných podmořských tvorů, z nichž můžeme jmenovat alespoň murény, mořské úhoře, kamenné ryby a mořské štíry. Výprava za poznáváním zdejšího podmořského života se však doporučuje pouze zkušeným potápěčům.