Výjezdová turistika | Hongkong | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Hongkong

Hong Kong
Ostrov Hong Kong je nejznámější části Hongkongu, kde naleznete známé ulice s obchody a finanční centrum Central s mrakodrapy a přístavem Victoria. Lan Kwai Fong (část s restauracemi, kluby a bary), Hollywood Road (ulice s obchody se starožitnostmi a koberci), Western Market (budova s obchody s čínskými tradičními suvenýry), ulice Wing Lok a Bonham Strand West (obchody prodávající kořen léčivé rostliny ginseng a ptačí hnízda), ulice Ko Shing (centrum prodeje čínských bylin a tradiční medicíny), Des Voeux Road West (ulice s obchody se sušenými dary moře), zátoka Causeway (populární oblast s restauracemi, bary a nočním životem), zátoka Deep Water (pěkná zátoka s domy na útesech), zátoka Repulse (nejmalebnější pláž na jižní straně ostrova), Stanley (populární zastávka okružních jízd Hongkongem s mnoha obchody a butiky).

Kowloon
Nejhustěji obydlená oblast Hongkongu s populární ulicí Nathan Road, která je v noci osvětlena tisíci neony obchodů, restaurací a barů. Tsim Sha Tsui (oblast s hotely, z Avenue of Sars lze pozorovat každovečerní show světel a laserů nad mrakodrapy v přístavu Victoria), Hung Hom (centrum s mnoha čínskými restauracemi), Yau Ma Tei a Mong Mok (oblast s obchody a tržišti), Kwung Tong (bývalá rybářská vesnice s mnoha stánky s rybami a kvalitními restauracemi připravujícími dary moře).

New Territories
Nejmladší čásk Hongkongu s mnoha přístavy, vesnicemi, políčky a farmami. Naleznete zde 23 parků, 15 chráněných oblastí a 5 mořských parků. Tsuen Wan (přístav a nejprůmyslovější oblast Hongkongu), Tai Mo Shan (nejvyšší hora Hongkongu ležící ve výšce 957 metrů), Tuen Mun (městečko, kde sídlila vojenská posádka; je zde buddhistický chrám Miu Fat a taoistický chrám Ching Chung Koon), Yuen Long (oblast na hranicích s Čínou s mnoha památkami jako Tang Ancestral Hall, Sheung Cheung Wai, Hung Shing Temple a Yang Hau Temple), Tai Po (staré obchodní městečko s chrámem Man Mo a koloniálními budovami), Sha Tin (nejmladší město Hongkongu s komplexem New Town Plaza, kde se nachází zábavní komplex Snoopy´s World) a Sai Kung Peninsula (poloostrov s oblíbenou pláži je místem pikniků a odpočinku).

Outlying Islands
Hongkong má více než 260 okolních ostrůvků, kde naleznete klidné vesnice, pěknou přírodu a pláže. Cheung Chau (piroteskní městečko s tradičními domy a chrámy, ve kterém se koná na začátku května festival Bun), Peng Chau (třetí z menších ostrovů s rybářským přístavem a dvě století starým chrámem Tin Hau), Lantau Island (největší ostrov Hongkongu s pohořím a pěknými plážemi a mnoha chrámy), Lamma Island (zde naleznete chrám Tin Hau a vesnice Yung Shue Wand a Sok Kwu Wan s mnoha známými rybími restauracemi na kůlech).

Nenechte si ujít

Historické pamětihodnosti
Kromě moderních a koloniálních památek naleznete v Hongkongu i mnohem starší pamětihodnosti. Za prohlídku stojí Tang Chung Ling Ancestral Hall (síň předků s mnoha řezbami a barevnými dekoracemi z roku 1525), Kun Lung Gate Tower (vstupní brána s věží z roku 1744 ve vesnici San Wai), Liu Man Shek Tong (nejzajímavější památka Sheung Shui vybudovaná v roce 1751), Man Lun Fung (budova ze 17. století), Tai Fu Tai Mansion (rezidence čínského mandarína z roku 1865), vesnice Kam Tin (jedna z pěti hradbami obehnaných vesnic v Hongkongu) a vesnice Tsang Tai Uk (pěkná ukázka vesnického opevnění vybudovaného v roce 1848 s věžemi a hradbami z šedých cihel).

Koloniální památky
Prohlídku města můžete začít v přístavu Victoria, ze kterého v roce 1898 poprvé vypluly zelenobílé trajekty společnosti Star Ferry. Za shlédnutí stojí Government House (domov 25 guvernérů z roku 1855), Legistlative Council Building (administrativní budova z roku 1912), katedrála St. John (gotický kostel z roku 1849), Noon Day Gun (legendární dělo, které od roku 1840 oznamovalo salvou každé poledne), Western Market (historická cihlová budova s mnoha obchody a butiky), Clock Tower (známá věž s hodinami byla uvedena do provozu v roce 1921 jako součást dnes již neexistujícího nádraží železnice Kowloon-Canton), The Peninsula (budova luxusního hotelu z roku 1928) a Hong Kong Observatory (observatoř vybudovaná v roce 1883 na kopci Kowloon Hill). Určitě si nenechte ujít ani projížďku tramvají "Peak Tram", která začala jezdit v roce 1904 a ze které se se vám naskytne pěkný výhled na město.

Moderní Hong Kong
Navštivte moderní město rozkládající se na břehu okolo přístavu Victoria. Za návštěvu stojí třetí nejvyšší budova světa IFC s mnoha obchody a zábavním centrem, postavená v roce 2003, budova Bank of China vysoká 315 metrů, náměstí Exchange se třemi mrakodrapy (zde sídlí hongkongská burza), budova banky HSBC (nejdražší stavba světa, která byla dokončena v roce 1985), zajímavá budova hongkongského výstaviště HKCEC, 350 metů vysoká budova The Center (odtud se vám naskytne pěkný výhled na přístav Victoria), budova Central Plaza (od šesté hodiny večerní se každých patnáct minut mění barva neonů na střeše ), koňská dostihová dráha Happy Valley Racecourse a Sha Tin, mešita Kowloon a nejdelší závěsný most na světě Tsing Ma (2,2 km).

Aberdeen
Při plavbě okolo ostrova Hongkong se vám naskytne malebná podívaná na přístav Aberdeen. Původně malá rybářská vesnice je dnes rušná zátoka schovaná ve stínu zalesněných kopců a obytných mrakodrapů. Je plná pestrobarevných rybářských lodí a čínských člunů lákajících turisty k projížďce. Ve vyhlášených plovoucích restauracích Jumbo a Tai Bak můžete ochutnat některou z vynikajících specialit připravovaných z čerstvých mořských plodů.

Jardine House
Nedaleko přístavní hráze jihovýchodním směrem stojí 52 patrový stříbrný monolit jakoby „proděravěný“ 1750 kulatými okny připomínajícími okénka v letadle. Byl to první opravdový mrakodrap v Hongkongu otevřený v Connaught Centre v roce 1973.
 
Victoria Peak
Pokud navštívíte Hongkong, nemůžete vynechat výšlap na Victoria Peak do výšky 552 m nad mořem. Rozhled odtud je nádherný všemi směry včetně pohledu na les mrakodrapů obchodní čtvrti a přístav Victoria Harbour. V noci se tato oblast stává okouzlující světelnou atrakcí.

Lanovka Ngong Ping 360°
Budete okouzleni nádherným 360 stupňovým rozhledem z 5,7 km dlouhé lanovky vedoucí k sídlu Obřího Buddhy u kláštera Po Lin na vrcholu plošiny Ngong Ping na ostrově Lantau. Vychutnejte si tuto atrakci a navštivte i zdejší obchůdky a restaurace.

Klášter Mui Fat
Klášter Miu Fat v Lam Tei leží severně od centra Tuen Mun a je jedním z nejlépe udržovaných a nejhezčích buddhistických komplexů v oblasti. Hlavní vstup střeží dva kamenní lvi a dva sloni, v okolí kláštera jsou krásné zahrady.

Klášter Po Lin a Obří Buddha
V roce 1906 založili tři mniši klášter na ostrově Lantau na plošině Ngong Ping ležící ve výšce 520 metrů. Naleznete zde kromě jiného i obrovskou, 26 metrů vysokou a 202 tun vážící bronzovou sochu Buddhy.

Chrám Man Mo
Tento chrám z 19. století je jedním z nejstarších a nejznámějších chrámů v Hongkongu. Je zasvěcen dvěma bohům, Man Mo znamená doslova „civilní a vojenský“. Uvnitř chrámu jsou dvě starožitná křesla ve tvaru domu, na nichž jsou při slavnostech neseni dva bohové. Ze střechy „domů“ se šíří do okolí vůně kadidla.

Chrám Sik Sik Yuen Wong Tai Sin
Chrám zdobený mnoha barvami je typickým příkladem tradičního čínského chrámu, byl postaven v roce 1956 a zasvěcen hlavním třem čínským náboženstvím - buddhismu, taoismu a konfucianismu. Žluté mřížoví a pestrobarevné plastiky doplňují červené opěrné sloupy a zlatá střecha.

Chrám Tin Hau
Čínský chrám zasvěcený bohyni moře Tin Hau byl vybudován v roce 1012 na ostrově Tung Lung. Později byl zničen tajfunem a znovu vystavěn v roce 1266 na svém dnešním místě v zátoce Joss House. Každoročně se zde na jaře koná festival Tin Hau.

Parky a zahrady
Pokud si chcete odpočinout od shonu velkoměsta, vydejte se do některého ze známých parků. Hong Kong Park (zelená osmihektarová oáza v Central District s muzeem čajového porcelánu), Victoria Park (17 hektarový park s bazény a tenisovými kurty leží v srdci zátoky Causeway), Kowloon Park (14 hektarový park na malém kopci s bazény a jezery a se sochami místních umělců), Mai Po Wetlands (park je oblíbenou zastávkou více než 340 druhů stěhovavých ptáků), Lions Nature Education Centre (naučný park, kde naleznete skoro vše - typickou čínskou zahradu s bylinkami, políčko s tradiční zeleninou, místní kapradiny, ovocný sad, jezírka a umělecké sbírky), Kam Shan Country Park (park ležící severně od Kowloonu obývají dlouhoocasí makakové) a Lantau Trail (70 kilometrová trasa vás provede přírodou Hong Kongu na ostrově Lantau).

Kowloon Walled City Park
Zdi obklopující tento nádherný park tvořily kdysi hranici neblaze proslulé vesnice, která patřila Číně v době britské vlády. Její obyvatelé byli proslulí svým nečestným chováním. Hongkongská vláda nakonec území odkoupila, obyvatele vystěhovala a nahradila je pavilóny, vodními nádržemi, želvami, zlatými rybkami a okrasnou květenou.

Disneyland

Místní Disneyland vítá návštěvníky do legendárního království pohádek oslavujícího svět fantasie a dobrodružství. Mickey Mouse vás provede nejšťastnějším místem na Zemi, nechybí zde ani atrakce navržené speciálně pro Hongkong.

Ocean Park

Jeden z největších zábavních komplexů v Asii, kde je kromě množství atrakcí pro děti i mořský park předvádějící show s delfíny a kosatkami. Dále je zde akvárium s korálovým útesem.

Tržnice
Nakupování na venkovních tržnicích patří k nezapomenutelných zážitkům z návštěvy Hongkongu. Navštivte trh s dámským oblečením v Mong Kok nebo noční trh Yau Ma Tei, kde dostanete vše od triček až po elektroniku.

Repulse Bay
Repulse Bay je jednou z nejlépe přístupných a nejmalebnějších pláží na jižní straně ostrova Hong Kong.