Výjezdová turistika | Venezuela | Akviziční cesta 2003

Akviziční cesta 2003

Galerie obrázků (58) Mapa trasy akviziční cesty
Venezuela

Velvyslanectví Bolívarovské Republiky Venezuela uspořádalo akviziční cestu do Venezuely v termínu 09.-26.09.2003 ve spolupráci s naší cestovní agenturou Matrix, jako hlavním garantem a organizátorem akviziční cesty. Cesta proběhla úspěšně a byla přijata velmi kladně ze strany venezuelských médií i touroperátorů. Fam Trip umožnil všem účastníkům se seznámit s touto bohatou a velmi perspektivní oblastí. Všichni obdivovali širokou paletu přírodních krás a poznali stávající kapacity cestovního ruchu včetně technického a ekonomického potenciálu země. Tyto poznatky a vzniklé kontakty určitě přispějí k rozvoji výjezdového cestovního ruchu do Venezuely a poslouží všem při přípravě cest do této krásné země. Seznam účastníků naleznete níže. Orientační mapka celé trasy se vám zobrazí, pokud kliknete na ikonku vpravo nahoře. Ve fotogalerii naleznete některé fotografie z akviziční cesty, některé články z místních novin naleznete v sekci propagace - klikněte zde.

Seznam účastníků

Česká Televize Filip Kanda
Emma Agency Sylva Pulková
The Partners Ivan Bareš
Kovotour Plus Josef Hájek
Siam Travel Ondřej Němec
Amden Tomáš Kovář
Amden Veronika Vašicová
TTG Hana Hanušová
Matrix Travel Filip Vodička
Shiva Treks Andrea Kučerová
Aquarius Travel Jaromír Fišar
MPMR Pavel Franěk
Čedok Eva Loucká
MPMR Čestmír Sajda

Itinerář

1. den (09.09.) – Praha / Caracas – sraz na letišti 09.09.2003 v 08:45, odlet linkou LH 3265 do Frankfurtu v 10:15, odlet z Frankfurtu linkou LH 534 do Caracasu. Přílet do Caracasu na letiště Maiquetía v 17:30, slavnostní protokolární přijetí s proslovem. Transfer do hotelu, check-in, večeře.
2. den (10.09.) – Caracas – snídaně v hotelu, odjezd na farmu La Hacienda de Cacao v Barloventu (stát Miranda), oběd, prohlídka farmy (sázení, sběr a zpracování kakaa, ochutnávka čokolády), návrat do Caracasu. Příjezd do hotelu a večeře.
3. den (11.09.) – Caracas – snídaně v hotelu, odjezd na farmu La Hacienda Santa Teresa ve Victorii (stát Aragua), prohlídka farmy (sázení, sběr, zpracování a destilace cukrové třtiny), oběd, návrat do Caracasu. Výlet na Magickou Avilu (hotel Humbuld s kluzištěm), návrat lanovkou, večeře, návrat do hotelu.
4. den (12.09.) – Caracas / Falcón – snídaně v hotelu, check-out, odjezd na mezinárodní letiště Maiquetía, přílet na letiště José Leonardo Chirinos v Coro (stát Falcón), přivítání, transfer do hotelu, check-in, oběd, prohlídka historické části Coro (UNESCO), návštěva národního parku „Písečné duny Cora“, odjezd do hotelu, večeře.
5. den (13.09.) – Falcón / Apure – snídaně v hotelu, check-out, odjezd na letiště, přílet na letiště v Mantecalu ve stepích/Llanos (stát Apure), odjezd na farmu El Cedral, přivítání, check-in, oběd, výlet na safari s pozorováním ptactva, západ slunce ve stepi, návrat do hotelu, večeře.
6. den (14.09.) – Apure / Amazonas – snídaně, život na farmě (jízda na koni, dojeni atd.), výlet pro rybáře, oběd, check-out, odjezd na letiště v Mantecalu a přelet do státu Amazonas. Přilet na letiště a transfer do tábora El Yavi, večeře.
7. den (15.09.) – Amazonas – snídaně, výlety po okolí, oběd, prohlídka tábora, večeře.
8. den (16.09.) – Amazonas / Canaima – snídaně, vodní sporty, oběd, check-out, přelet do tábora El Yavi Canaima, check-in, večeře.
9. den (17.09.) – Canaima – snídaně, let ke Kavacu nad Andělským vodopádem, výlety po okolí, oběd, návrat do tábora, projížďka po laguně v Canaimě, večeře.
10. den (18.09.) – Canaima / Sucre – snídaně, výlet k vodopádům El Sapo, oběd, přesun do tábora Canaima-Caupano (stát Sucre), přelet do Playa Medina, večeře.
11. den (19.09.) – Sucre / Nueva Esparta – snídaně, výlet k termálním pramenům „Mojžíšovy vody“, oběd, přejezd do Porlamar (stát Nová Sparta), volno, večeře.
12. den (20.09.) – Margaritin Ostrov – snídaně, přejezd do národního parku La Restinga, oběd, výlet na poloostrov Macanao, pozorování západu slunce v zálivu Juan Griego, večeře.
13. den (21.09.) – Margaritin Ostrov / Los Roques – snídaně, prohlídka Margaritina ostrova (město La Asunción, Valle del Espíritu Santo), check-out z hotelu, oběd, přelet do národního parku Souostroví Los Roques, check-in, odjezd na ostrovy Madrizqui a Franzisqui, večeře, nocleh v Los Roques.
14. den (22.09.) – Los Roques / Caracas – snídaně, prohlídka města, prohlídky hotelů a setkání se zástupci ck a místními představiteli, oběd v El Gran Roque, návrat do Caracasu, volno, závěrečná večeře.
15. den (23.09.) – Caracas / San Cristobal – snídaně, přelet do San Cristobal, setkání se zástupci Corporacion de Turismo del Estado Tachira, čas na kontraktaci a setkání s partnery, prohlídka města, večeře, nocleh.
16. den (24.09.) – San Cristobal / La Grita – snídaně, přejezd do města La Grita, prohlídka města, setkání se starostou a majiteli hotelů a penziónů, čas na kontraktaci a setkání s partnery, večeře, nocleh.
17. den (25.09.) – La Grita / Merida / Caracas – snídaně, přejezd do Meridy, prohlídka města, volno, transfer na letiště, odlet do Caracasu, odlet z Caracasu v 19.10. linkou LH 535 do Frankfurtu.
18. den (26.09.) – Frankfurt / Praha – přílet do Frankfurtu v 10:55, odlet ve 12:15 linkou LH 3252 do Prahy, přílet do Prahy ve 13:15 hod.

Cena včetně programu, letenky a letištních tax: 27 000 CZK