Výjezdová turistika | Mexiko | Základní informace

Základní informace

Mexická hymna
Mexiko

V zemi plné přírodních krás, historie a tradic existují široké možnosti trávení dovolené. Rozmanitost krajiny i klimatu nabízí turistům širokou škálu možností. Navštívit můžete místa na poloostrově Baja California, regiony Sonora, Chihuahua a Coahuila, dále úžiny a rokliny v Durango a Chihuahua, region Huasteca s městy Tamaulipas, Hidalgo, Puebla a Veracruz nebo se můžete vydat do lesů pohoří Campeche a Chiapas, na pusté tichomořské pláže nebo navštívit místo ve státě Michoacán, kde zimuje tažný motýl monarcha nebo zavítat do želví rezervace v Oaxace. Velké množství zajímavostí, přírodních krás a pestrá nabídka prázdninových aktivit umožňují uspokojit každého podle jeho zájmu. Bílé písečné pláže, průzračné tyrkysové vody Karibiku a sytě modré Cortézovo moře, vysoké a drsné hory, svěží krajina, malebné vesnice plné tradic, monumentální pozůstatky starobylých kultur; bohatá kuchyně s krajovými specialitami, koloniální i moderní architektura měst a především srdeční a pohostinní lidé – to vše nabízí turistům dnešní Mexiko.

Plný název země: Spojené státy mexické - Estados Unidos Mexicanos.
Rozloha: 1 972 550 km2, 20% plochy tvoří lesy.
Územní členění:
31 spolkových států a federální distrikt s hlavním městem.
Počet obyvatel: 103 400 165 (07/2002).
Složení obyvatelstva: 80% mesticů (míšenci bílých přistěhovalců a domorodců), 10% Indiánů, 10% kreolů (Španělé narození v Mexiku).
Jazyk: Úředním jazykem je španělština. Španělština byla prosazována především v období třistaleté španělské koloniální vlády a byla tak rozšířená, že se stala i jazykem nově vzniklého státu po vyhlášení nezávislosti (1821). Dnes se v Mexiku běžně hovoří španělsky až na některé jeho státy (Chiapas, Campeche, Oaxaca, Quintana Roo), kde žijí silné indiánské etnické skupiny. Existuje asi 13 velkých jazykových skupin, jejichž jazyky skupiny mexických Indiánů mluví. Do mexické španělštiny proniklo vlivem sousedních USA mnoho slov anglických. Anglicky se lze v Mexiku domluvit se studenty, v některých turistických centrech a v dražších hotelích. 
Náboženství: 89% obyvatelstva se hlásí k římskokatolické a 6% k protestantské církvi.
Vláda:
federativní republika.
Hymna: pro přehrání klikněte zde.

Mimo turistických aktivit nabízíme zprostředkování a zajišťování následujících obchodních služeb přímo v Mexiku:

·        
objednávky různých druhů zboží,
·        
vytipování potenciálních obchodních partnerů a dodavatelů zboží
·        
zajištění a zaslání požadovaných vzorků zboží
·        
zajištění a kontrola carga
·        
připravení obchodních jednání a zajištění místních služeb

Požadavky na služby tohoto charakteru a informace o cenách zašlete na naši emailovou adresu mexiko@on-internet.cz.

TOPlist