Výjezdová turistika | Seychely | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Seychely

Aldabra
Druhý největší atol na světě zapsaný na seznamu UNESCO leží 1150 kilometrů na jihozápad od Mahé. Největší atrakcí je velká tyrkysová laguna s bohatým podmořským životem. Na ostrově naleznete i unikátní palmové kraby a až 250 kilogramů vážící želvy obrovské.

Anse Lazio
Je nejkrásnější pláží na severozápadním cípu (druhého největšího) ostrova Praslin a možná i na celých Seychelách. Zde si splníte svůj sen o zářivě bílých plážích omývaných křišťálově čistou vodou. Můžete strávit celý den relaxováním na pláži a koupáním nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů.

Anse Source d´Argent
Jedním z nejkrásnějších míst ostrova La Digue je skupina pláží Anse Source d´Argent. Vypadá to zde jako v nejkrásnějším snu – tyrkysově zbarvená průzračná voda, sněhově bílý písek, blankytná obloha a hladké žulové skály lemující pobřeží. O tomto místě se skutečně dá hovořit, jako o nejkrásnější pláži na světě. Většina lidí sem podniká jen jednodenní výlety z Praslinu či Mahé, abyste však mohli tento nádherný ostrov opravdu ocenit, vyplatí se alespoň na jeden kouzelný večer zůstat a přespat v jednom z malebných hotelů či apartmánů.

Aride
Ostrůvek je považován za „centrum“ ptactva v Indickém oceánu. Hnízdí tu více jak 1,25 miliónů různých druhů ptáků. Pravidelnými návštěvníky pláží jsou i obrovské želvy karety a mořské zelené želvy.

Beau Vallon Bay
Tato nádherná zátoka s pláží s jemným bílým pískem je nejpopulárnější pláží na celých Seychelách, ale ve srovnání s plážemi na Praslinu a La Digue, je zde překvapivý klid a ticho. Voda je krásně teplá a dostatečně hluboká, takže se v ní dá dobře plavat. Při potápění či šnorchlování můžete obdivovat zdejší kouzelný podmořský svět. Po krásném dni na prosluněné pláži si určitě dopřejte některou ze zajímavých specialit z mořských plodů.

Cousin Island
Tento nevelký malebný ostrov, vzdálený přibližně 1 km severně od Praslinu, bývá nazýván také „ptačím ostrovem“, neboť poskytuje útočiště tisícům mořských ptáků. Od roku 1833 do roku 1965 byl ostrovem malomocných. Takto nemocní lidé, kteří byli považováni za mentálně postižené, sem byli přiváženi především z Mauricia. V současnosti je ostrov využíván k chovu želv obrovských.

Curieuse
Tři kilometry dlouhý ostrůvek leží nedaleko Praslinu. Najdete zde mangrovníkové močály, palmy Coco de Mer a obrovské stromy Takamaka.

La Digue
La Digue je čtvrtým největším ostrovem seychelského souostroví a dostat se na něj je možné pouze lodí. Naleznete se v úplně jiném světě, ne tolik poznamenaném civilizací. Automobilů je na La Digue k dispozici jen velmi omezené množství, hlavním dopravním prostředkem jsou kola. Centrem La Digue je vesnička La Passe s přístavem a několika obchůdky. Romantické zátočiny s malými plážemi činí z La Digue krásné místo pro exotickou dovolenou.

Mahé
Je největším ostrovem Seychel se 72000 obyvatel. Objevili jej v roce 1609 Britové, ale pojmenovaný je podle francouzského guvernéra ostrova Maurícius Bertranda-Francois Mahé. Nalézá se zde hlavní město souostroví Victoria, národní park Morne Seychellois s bujnou vegetací a stejnojmenným nejvyšším vrcholem (905 m). Oblíbený je trek v národním parku na 699 metrů vysoký Trois Fréres Peak. Za návštěvu stojí i  čajové plantáže a působivý vodopád Sauzzier. Nevynechejte ani tři mořské národní parky Baie Ternay, Port Launay a Sainte Anne. Pobřeží ostrova je velmi členité se 70 plážemi s jemným bílým pískem. Nejvíce hotelů naleznete na severozápadě a jihozápadě ostrova. Pokud vás omrzí koupání, můžete se vydat do vnitrozemí na staré skořicové a vanilkové plantáže uprostřed hlubokých lesů.

Národní park Sainte Anne
Národní park Sainte Anne zabírá ostrovy Sainte Anne, Round Island, Moyenne, Long Island, Beacon Island a Cerf. Ostrov Sainte Anne je oblíbeným místem výletů za šnorchlováním a pozorováním mořských želv (kareta pravá) na dvou hlavních plážích. Den si můžete zpestřit i potápěním ke korálovým útesům s bohatým podmořským životem. Naopak ostrov Cerf nabízí četné skryté zátoky s divokými plážemi s možností dobrého potápění.

Praslin
Druhý největší granitový ostrov je populárním letoviskem s mnoha hotely a proslulým Vallée de Mai s dvojořechy Coco de Mer. Naleznete zde bílé písčité pláže, luxusní resorty a golfové hřiště.

Silhouette
Je třetí největší ostrov Seychel s korálovými útesy a bílými písčitými plážemi. Jedinečný je trek národním parkem na vrchol Mont Pot a Eau (630 m), kde ve stínu palem Coco de Mer rostou endemické masožravé rostliny.

Vallée de Mai
V chráněném údolí na ostrově Praslin je možné vidět více než 4000 kokosových palem. Nádherné dvojořechy Coco de Mer jsou údajně největším ovocem na světě. Dosahují hmotnosti až 9 kg a i bez velké fantazie připomínají dívčí lůno. Kvůli jejich tvaru jsou někteří lidé přesvědčeni o jejich afrodiziakálních účincích. Mezi palmami, které jsou mimořádně krásné a vysoké, na první pohled rozeznáte mužské a ženské rostliny. Rostou těsně při sobě a ve větru se o sebe třou a vydávají vrzavé zvuky. Samčí palmy jsou vyšší a v koruně se chlubí plody podobajícími se metrovému mužskému orgánu ozdobenému květy. Tyto kokosy byly inspirací ke vzniku mnoha legend. Když se v roce 1881 potuloval údolím Vallée de Mai kapitán Gordon, myslel si, že objevil opravdové rajské zahrady. Věřil, že palmy Coco de Mer jsou právě těmi stromy, ze kterých Adam s Evou ochutnali zakázané ovoce.

Victoria
Victoria je hlavním městem Seychel, nachází se na severovýchodní straně největšího seychelského ostrova Mahé. Je to zároveň jedno z nejmenších hlavních měst na světě. V roce 2002 mělo 24970 obyvatel, což představuje přibližně jednu třetinu celkové populace souostroví. Je hlavním ekonomickým, politickým i komerčním centrem Seychel. Kromě několika málo starobylých budov, které určitě stojí za to vidět, je centrum Victorie velmi moderní. Má výrazně britskou atmosféru, jejím symbolem je hodinová věž, jež je zmenšeninou londýnského Big Benu.