Výjezdová turistika | Mayotte | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Mayotte

Grande Terre
Vulkanický ostrov Grande Terre plný tropické vegetace je hlavní ostrov souostroví Mayotte. Naleznete zde největší město Mayotte s obchody a bankami – Mamoudzou. Ostrov se dá objet během jednoho dne po klikatých a někde dlážděných cestách. V rámci výletu objevíte malebné vesnice s tradičními tržišti s množstvím ryb a ovoce. Políčka na kterých se pěstuje koření jako vanilka, skořice a hřebíček. Zajímavostí ostrova je rostlina ylang ylang s vonnou silicí, ze které se vyrábí parfémy. Určitě si nenechte ujít ani zajímavé pěkně zdobené barevné domky bangas. Staví si je svobodní mládenci, kteří v nich bydlí společně, aby nemuseli bydlet s rodiči a mohli se osamostatnit. Za výlet stojí i obtížně dostupný ostrůvek Mtsamboro, leží na severovýchodě a je úžasným místem pro plavání a šnorchlování.

Ilot Mbouzi
Ilot Mbouzi je ostrov v laguně Mayotte, na ostrově se dochovali některé unikátní druhy zvěře, například Lemur Fulvus Mayottensis.

Mt. Mtsapéré
Hezký jednodenní výlet si můžete udělat na nejvyšší vrcholek severního Mayotte – Mt Mtsapéré (572 m). Cesta vede západně z Mamoudzou po Rue de la Convalescence přes vesničku Majimbini. Objevíte tak zajímavosti venkova a z vrcholku se vám pak naskytne výhled do okolí.

Petite Terre

Petite Terre je o mnoho tišší a čistší než ostrov Grande Terre. Ostrůvek je armádním centrem Mayotte a je také místem, kde žije většina evropské komunity. Mezi jedny z mála míst stojících za návštěvu patří pláž Moya Plage, vulkanický kráter Dziani Dzaha a archeologické vykopávky Bagamoyo z 10. století.

Pláž Saziley
Pouze 8 km od Mtsamoudou naleznete málo navštěvovanou pláž Saziley, kde můžete spatřit mořské želvy, či barevné duny Magikavo a kouzelný bar Ilot du Sable Blanc. Pokud na pláž vyrazíte na jednodenní výlet, mějte na paměti, že zde není téměř žádný stín. Cesta z Mtsamoudou je značena barvou na kamenech.