Výjezdová turistika | Guadeloupe | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Guadeloupe

Basse Terre
Pokud přijedete na Basse Terre z hlavního města, můžete se vydat třemi cestami, po severním, nebo jižním pobřeží, či tzv. Route de la Tarversee. Ta vede přes velkolepý národní park Parc National de la Guadeloupe. Nenechte si ujít nezapomenutelné zážitky jak při jízdě, tak při pěších túrách deštnými lesy s orchidejemi nebo horskými vršky, porostlými vřesem. Určitě zajeďte k vodopádu Cascade aux Ecrevissres, nejlépe po ránu než se sem nahrnou ostatní turisté.

Grande Terre
Jižní část ostrova je hlavní turistickou oblastí Guadeloupe. A to zejména městečko Gosier, ležící 8 km od hlavního města Pointe-à-Pitre. Jsou to spíše města dvě, jedno francouzské plné luxusních hotelů a druhé patřící karibským vesničanům. Gosier skýtá širokou nabídku vodních sportů a večer pak bary, zábavní podniky a kasina. St-Francois je dalším vyhledávaným letoviskem, naleznete zde provinční část města, ale také vše, co dělá letovisko letoviskem, na sever od města je dokonce golfové hřiště. Za návštěvu stojí i Le Moule, bývalé hlavní město, jež sloužilo také jako hlavní sídlo původním obyvatelům, a není tedy divu, že zde bylo nalezeno nejvíce vykopávek a je zde umístěno archeologické museum. Je to původní provinční město s hlavní třídou, rybím trhem, kinem, několika galeriemi a malebným přístavem. Toto místo může být dobrou alternativou k plným jižním letoviskům. Hlavním obchodním a administrativním centrem Grande Terre, ale i celého Guadeloupe, je Pointe-à-Pitre. Město je směsicí starého a nového, je zde pár malých muzeí, ale turisty nejvíce přitahuje rostoucí přístavní trh.

La Désirade
Je zaostalý a méně navštěvovaný ostrov, ležící přibližně 10 km od východní špičky Grande-Terre, a není divu, posledních 200 let sloužil jako kolonie pro malomocné (místní Leprosárium bylo zavřeno v roce 1950). Příroda na ostrově má pouštní charakter, jen pobřeží je lemováno kokosovými palmami. Neobydlené severní pobřeží je skalnaté a je omýváno otevřeným mořem, naproti tomu jih se může pochlubit klidným mořem a písečnými plážemi. Nynějších necelých 2000 obyvatel se věnuje převážně rybolovu, stavbě lodí, zemědělství a chovu ovcí.

Marie-Galante
Je strov vzdálený pouze 25 kilometrů od Guadeloupe, ale na míle daleko masovému turismu. Marie-Galante nabízí nádherné scenérie, nepřelidněné idylické pláže a klid. Na ostrově se pěstuje cukrová třtina a chovají krávy. Třtina se zvětší části ještě sklízí ručně a z polí se sváží na oslích potazích do továren na výrobu rumu. Počítejte s tím, že téměř nikdo z 13000 obyvatel nehovoří anglicky. Téměř polovina obyvatel žije v Grand-Bourg, administrativním a obchodním centru ležícím na jihozápadě, zbývající dvě čtvrtiny obyvatel pak žijí v dalších dvou menších městech St-Louis a Capesterre.

Petite Terre
Petite Terre jsou skvostné opuštěné ostrovy, obydlené snad jen několika leguány. Leží na jih od Pointe des Chateaux a jsou ideálním jednodenním výletem lodí. Užijete si den báječného šnorchlování s piknikem na překrásných plážích. Petite Terre jsou od roku 1994 rezervací, lov a rybolov jsou přísně zakázány.

Terre-de-Haut
Tento malý, přibližně 5 kilometrů dlouhý a 2,5 kilometru široký, ostrůvek nabízí překrásnou krajinu s vulkanickými vrcholy a hlubokými mořskými zátokami. I přes nárůst turismu se většina obyvatel stále živí rybolovem, na břehu moře tak zahlédnete rybáře spravovat své sítě u nádherně malovaných lodí zvaných saintoises. Moře je zde vhodné pro plavání i windsurfing, naleznete zde pevnost Fort Napoleon z 19. století obklopenou botanickou zahradou, dobré restaurace a kvalitní ubytování. To vše činí Terre de Haut jedním z nejmalebnějších ostrovů ve Východním Karibiku. I když o víkendech či v hlavní sezóně je ostrov poněkud přeplněn turisty.