Výjezdová turistika | Madagaskar | Itineráře a programy | MG05 – Krásy Severu III.

MG05 – Krásy Severu III.

Itineráře a programy

Antananarivo – Diego Suarez – Montagne d´Ambre – Tsingy of Ankarana – Ankify – Nosy Be – Nosy Komba – Nosy Tanikely – Antananarivo – 8 dní / 7 nocí

01. den – Antananarivo / Diego Suarez
Přílet do Antananariva (1264 m), vyřízení vstupních formalit, přivítání na letišti a odlet do Diego Suarez, transfer do hotelu, ubytování v hotelu. Výlet do zátoky Ramena spojený s návštěvou typické rybářské vesnice. Nocleh v hotelu.
02. den – Diego Suarez / Montagne d´Ambre / Diego Suarez
Po snídani cesta do pohoří Montagne d´Ambre do Joffre Ville. Odtud pěší túra původním deštným pralesem, který je posledním útočištěm rostlin a živočichů v této části Madagaskaru. Žijí zde lemuři, chameleoni, gekoni, žáby, více než 70 druhů ptáků, rostou zde nádherné stromové kapradiny a orchideje. Piknikový oběd u vodopádu, návrat do hotelu, nocleh v hotelu.
03. den – Diego Suarez / Tsingy of Ankarana
Po snídani cesta na jih do rezervace Ankarana, která je známá svým jeskynním systémem a bizarními krasovými sloupy, místními nazývanými tsingy. Ty jsou zformovány z tvrdého vápence a jejich vrcholky jsou neskutečně ostré a špičaté. Dole mezi skalami je poměrně hustá vegetace, kde má svůj domov velké množství ptáků a lemurů. Příjezd do kempu v savaně na západní straně rezervace. Po obědě v kempu bude následovat čtyřhodinová pěší túra k jeskyni Andrafiabe, kde zdoláte čedičové útesy a poplujete jeskyní s mnoha stalaktity a stalagmity. Po cestě zpět do kempu uvidíte lemury a mnoho druhů ptáků. Večeře a nocleh v kempu.
04. den – Tsingy of Ankarana / Ankify

Po snídani objevíte výjimečnou krásu krasových sloupů Tsingy a navštívíte netopýří jeskyni. Poté si vychutnáte piknikový oběd pod akáciemi. Odpoledne cesta přes kakaové plantáže do Ankify. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh v hotelu.
05. den – Ankify / Nosy Be

Po snídani transfer do přístavu a plavba lodí do tropického ráje na ostrov Nosy Be. Ubytování v hotelu na pláži, volno na koupání nebo potápění, večeře a nocleh v hotelu.
06. den – Nosy Be / Nosy Komba / Nosy Tanikely / Nosy Be
Po snídani plavba lodí na ostrůvek Nosy Komba, kde navštívíte typickou rybářskou vesnici a kolonii lemurů v tropickém lese. V místních dílnách budete mít možnost si zakoupit tradiční vyšívané rukodělné výrobky. Poté plavba na ostrůvek Nosy Tanikely s mořskou rezervací a množstvím pestrobarevných ryb. Piknikový oběd, volno na šnorchlování nebo potápění. Odpoledne návrat do hotelu, volno na pláži, večeře a nocleh v hotelu.
07. den – Nosy Be
Po snídani v hotelu volno na pláži, možnost potápění nebo fakultativních výletů (plantáže cukrové třtiny, továrna na výrobu rumu, kopec Mont Passot s vyhlídkou). Večeře a nocleh v hotelu.
08. den – Nosy Be / Antananarivo
Po snídani transfer na letiště, přelet do Antananariva, volno na nákupy a večer odlet z Madagaskaru.

Cena od 614 EUR

Cena zahrnuje: přivítání na letišti, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, jednu noc ubytování v kempu s plnou penzí, piknikové obědy, polopenzi při pobytu na pláži, transfery klimatizovaným terénním autem / mikrobusem s anglicky mluvícím řidičem / průvodcem, místního anglicky mluvící průvodce v rámci programu, program a výlety se vstupy dle itineráře.

Cena nezahrnuje: pojištění, mezinárodní letenku, letištní taxy (budou účtovány dle aktuální výše), vízum, místní letenky, obědy a večeře, nápoje, spropitné, poplatky za kamery a video a všechny další osobní výlohy a náklady, které nejsou uvedeny v položce „cena zahrnuje“.