Výjezdová turistika | Singapur | Nejnavštěvovanější místa

Nejnavštěvovanější místa

Singapur

Arabská ulice
Muslimská část Singapuru je tradiční textilní čtvrtí nabízející batiku z Indonésie, hedvábí, pestrobarevné látky pro tradiční oděv sarong, košile a další textilní zboží. Přidejte si k tomu spousty růží, květinových esencí, různých druhů čepiček a klobouků, košíkářského zboží, výrobků z ratanu a získáte představu o zboží, o kterém můžete smlouvat v této části města. Velkolepá mešita Sultan Mosque je největší a nejživější mešita v Singapuru. Nejkrásnější je však malinká útulná mešita Malabar Muslim Jama-ath Mosque. V ulici North Bridge můžete ochutnat vynikající indické muslimské pokrmy. Stánky v ulici Bussorah mají jedinečnou atmosféru zejména navečer v období Ramadánu.

Čínská čtvrť
Čínská čtvrt je kulturním srdcem Singapuru a stále svými početnými chrámy, zdobenými terasami a množstvím neúnavných obchodníků a prodejců připomíná staré časy.

Koloniální Singapur
Sir Stamford Raffles, zakladatel Singapuru, se nesmazatelně podepsal zejména na vzhledu centra města. Přemístěním obchodní čtvrti na jih od řeky a administrativního centra na sever vytvořil Raffles základní rámec uspořádání města, který zůstal nezměněn po celé generace koloniální nadvlády a přetrvával i v době nezávislosti Singapuru. Za shlédnutí stojí Empress Place Building postavený v roce 1865 ve viktoriánském stylu, některé historické domy, muzeum, umělecké galerie, starožitnictví, Padang, Hotel Raffles – symbol orientálního přepychu a řada impozantních kostelů a chrámů, jako např. St. Andrew's Cathedral a Cathedral of the Good Shepherd.

Jurong
Část západně od centra města, rozsáhlá průmyslová a obytná zóna, pilíř singapurské ekonomiky. Toto místo se může zdát z turistického pohledu nezajímavým, nicméně se zde nachází Haw Par Villa (neuvěřitelně nevkusný tematický park věnovaný čínské mytologii), dále nádherný ptačí park Jurong Bird Park, Čínská zahrada a je odtud přístup do Singapore Discovery Centre.

Little India
Toto neokázalé, ale osobité místo s natěsnanými obchůdky, pronikavými vůněmi a hindskými filmovými melodiemi je uvolněním od super moderních částí města. Je to místo, kam si přijdete pro zarámovaný obrázek hinduistického boha, který jste vždycky chtěli mít, pochutnáte si na vynikajícím vegetariánském jídle a můžete pozorovat pouličního kuchaře smažícího chapatis (chlebové placky).

Orchard Road
Ulice, jíž dominují prvotřídní hotely, nákupní centra, noční podniky, restaurace a bary, je rájem singapurských boháčů a výkladní skříní materiálních požitků kapitalismu. Lze tam však spatřit i určité kulturní zajímavosti, pro které není kreditní karta nezbytnou nutností.

Sentosa Island
Nejstarší singapurský národní park a zároveň nejnavštěvovanější turistická oblast Singapuru. Nacházejí se zde muzea, akvária, pláže, sportovní zařízení a nabízí se zde celá řada občerstvovacích možností. Pokud se chcete na ostrově zdržet, můžete se ubytovat v kempu, turistické ubytovně nebo některém z luxusních hotelů.

Mimo vyšlapané cesty
Přírodní rezervace Bukit Timah v severní části Singapuru je rozlehlou oblastí pokrytou deštným pralesem. Nachází se zde více než 800 druhů původních rostlin včetně obrovitých stromů, kapradin a divoce rostoucích květin. Právě zde můžete také spatřit dlouhoocasé makaky, lemury, krajty tygrovité a mnoho druhů exotického ptactva.

Changi Village
V Singapuru není mnoho míst, která by mohla být považována za nedotčená civilizací, existují zde však místa nabízející únik před hlukem a vřavou centra města. Changi Village na východním pobřeží už sice nemá tradiční domorodé malajské domy, stále zde však vládne poklidná venkovská atmosféra.

Pulau Ubin
Changi Village je nejvhodnějším výchozím bodem pro návštěvu ostrova Pulau Ubin. Pokud se sejde stanovený počet 12 pasažérů, člun vás převeze na ostrov, kde můžete najít nepřeplněné pláže, poklidnou atmosféru malajské vesnice a oblíbené restaurace nabízející plody moře. Ničím nerušená venkovská idyla v dostatečné vzdálenosti od kosmopolitního shonu centrálního Singapuru. Ostrov je dostatečně malý na to, abyste jej pohodlně projeli na kole, což je nejlepší způsob, jak navštívit zdejší rybí farmy, chrámy, kokosové plantáže a opuštěné pláže.

Southern Islands – Jižní ostrovy
I když jsou některé z ostrovů vyloženě průmyslovými základnami, najdou se mezi nimi i ostrovy vhodné k rekreaci, kde můžete relaxovat na klidných plážích, plavat či se potápět u nedalekých korálových útesů. Takovými jsou Sister´s Islands nebo ostrovy Lazarus a Pulau Buran Darat.